Pinarello Prologo TT-çelik, çekici, klasik

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Hayatımda gördüğüm en güzel bisikletlerden birisi!

İnşallah bir gün yolum Ankara'ya düşerse kesinlikle denemek isterim..izninizle.

güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Fırat Yıldırım
Scudo

E.GURCAN

Daimi Üye
Tepki
231
İsim
Erol
Bisiklet
Focus
Mükemmel harika çok güzel.

Böyel bi bisiklette sahip oldunuz için çok şanşlısınız.

Kazasız sürüşler dilerim. Hayırlı olsun

• Beğen

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
1988 senesinde bubisikletten 4 adaet bisiklet federasyonuna geldi bisikletleri ilk kutusundan çıkaran birisi olarak sadece cantların değiştiğini gördüm malzemeler hala ilk günkü gibi duruyor bu bisiklet yıpranmadı sadece 1988 bursada yapılan balkan şampiyonasında 100km takım yarışı koştu acaba bisikletlerin diğer 3 tanesi nerde ama bu bisikletler federasyonun malıydı nasıl elinize geçmiş yinede güle güle binin eski orjinal cantları sizdemi arka kapalı cant önde telli cant ama bayo lastikliydi hayırlı olsun

Tepki
6
@murat ağırdilli

2.'sinide bulduk... bir başka Prologo'da bu forumda satıldı :) diğer ikisi nerde acaba? Ön orjinal cantları bendeydi fakat talihsiz bir şekilde kaybettim.

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
@Fırat Yıldırım

birtane ön cantı vardı telli olarak oda yedek canttı diğer 4 bisikletinkide kapalı disk canttı o sene bisikletleri kullanan arkadaşlar halen bisikletin içindeler kapalı cantlar (özellikle ön) rüzgarda direksi direksiyon hakimiyetini kaybettirdiği için orjinal olarak 1988 senesinde 26'' bayo lastikli çember bulamadığımız için bende 28'' inç tabir edilen bayo lastik takılan çemberleri keserek küçülttüm ve birçok bisiklet ustaları ve milli takım hocalarının olmaz dediği cantlarla 100 km takım yarışı koşuldu buda benim ufak hünerlerimden biriydi acaba kaybolduğu dediğiniz cant bayo lastikli telli ve siyah çemberlimiydi çok merak ettiğim için soruyorum çünkü benim için çok önemliydi o yıllar öncesi ve sonrası çok uzun yıllar milli kakım mekanisyeni bendim saygılar

Tepki
6
@murat ağırdilli

Arka cantı siyah renkliydi ve üzerinde Mavic çıkartması vardı, bayo lastikliydi. Bisileti aldığımda önde ve arkada 28" cant takılıydı fakat aldığım kişi orijinal 26" telli cantınıda bisikletle beraber vermişti. Verdiği 26" cant bayo lastikli ve metalik renkliydi, campagnolo pista göbek vardı. Cant çemerinin birleştiği yerdeki iz belli oluyordu fakat el yapımımıydı; net birşey söyleyemeyeceğim. Bisikletin geçmişini öğrendikce bisiklete kanım daha da kaynamaya başladı.

murat ağırdilli

Daimi Üye
Tepki
290
@Fırat Yıldırım

o almış olduğun ön cantı ben kendim yaptım ve şu an çok duygulandım eğer eski jantın resmini eklersen çok mutlu olurum sana bisikletin geçmişini çok net anlatim bisiketleri 4 adet olarak bülent birsona sipariş verildi o yıl bisiklete binecek olan 4 milli sporcunun ölçülerine göre bülent birson italyaya giderek özel siparişle yaptırdı milli takım için dikkat ederseniz rengi kırmızı beyaz özel istekle o renk yapıldı milli takım için yıl 1988 balkan şmpiyonası yer bursa bisiklete binenler milli sporcular MEHMET ÇEREZCİ(KONYA) YAŞAR TEKİN(KONYA) AYHAN AYTEKİN(KONYA) SALİH KORKMAZ(İZMİT) eğer kadronun boyunu söylersen kimin bindiğini bile söylerim sağlıcakla kalın saygılar ben murat ağırdilli

Tepki
6
@murat ağırdilli

Kaybettiğim eski cantın fotoğrafı ne yazık ki yok. Siz bunları anlatınca kaybettiğime bir o kadar daha üzüldüm. Şu an bisiklet yanımda olmadığı için kadro boyunu ölçemiyorum ancak ilk fırsatta ölçüp belirtirim. Verdiniz bilgiler için çok sağolun Murat Bey, bu bisiklete bir sonraki binişimde aldığım keyif ikiye katlanacak.

"1988 yılında Bursa' da yapılan Balkan Bisiklet Şampiyonasında Milli Takımımızın yarısından fazlasını Konya' lı sporcular oluşturmuşlardır. Bunun yanı sıra büyükler ferdi yol yarışında Mehmet KÜÇÜKÇEREZCİ Balkan üçüncüsü olarak kürsüye çıkmıştır. ÇEREZCİ' nin bu derecesi Balkan Şampiyonumuz Erol KÜÇÜKBAKIRCI' dan sonra Türkiye' nin elde ettiği en başarılı ikinci derece olmuştur. Bu arada Genç Milli Takımımızda yer alan Konya' lı Ergun ESENKAYA tekerlek farkı ve aynı zaman ile Balkan dördüncüsü olmuş madalya şansını kıl payı kaçırmıştır. Bu güne kadar yapılan Balkan Bisiklet Şampiyonalarında ilk kez üçüncü olarak kürsüye çıkan Türk Milli Takımında; Ayhan AYTEKİN, Yaşar TEKİN ve Mehmet KÜÇÜKÇEREZCİ' de yer almıştır." bu bilgiyi (link) sayfasından aldım. Birde aynı sayfada Mehmet Küçükçerezcinin kürsüdeki fotoğrafı yayımlanmış.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bu bisikletin bir kardeşide Ankara'da bir abimizde.. Uzun bir süre çok yakınımda durdu :) Ara ara sürdüm ama gerçekten çok zor kullanmak.. Çok dikkat ve beceri istiyor.. Ama keyfine diyecek yok..

Benim kullandığımında donanımı tamamen campagnolo idi. Hatta zincirinin çok enteresan tek yönlü bir tasarımı vardı.. Sadece selesi ve jant çemberleri orjinalinden farklıydı galiba.. Ama göbekleride campagnoloydu.. Hatta bir sürü fotoğrafını çekmiştim foruma koymak için ama bulamadım sonra.. Bilgisayarda bir yerlerde belki bulursam burdan paylaşırım...

• Beğen
Tepkiler: Aybars Karahanlı
Tepki
42
suanki yol bisikletlerinin %95'nin babası dedesi bu bisiklet .. :) baksanızya ne kadar asil duruyor :) o yüzden bu bisiklet suanki hiç bi bisikletle karşılaştıralamıyacak kadar güzel görünüyor ve bence bi o kadarda iyidir :):) kazasız bol pedallar :):)

• Beğen