Pinarello Dogma World Champion Dura ace 9000 Cosmic Sl Vs Giant Propel Ultegra

Hangi Bisiklet ?

• Pinarello

• Giant

• Toplam katılım
    31
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Tepki
87
Bisiklet
Giant
Merahaba İyi Forumlar İlk önce sırf bu iki modele bağlı kalmıyalım 10.000-12.000 tl ye kadar ki önerilerinizi lütfen yazınız NOT: Lütfen Anlıyanlar Yorum Yapsınlar Çöp yorum istemiyorum teşekkürler....

İlk bisiklet....

Pinarello Dogma WorldChampion (Ömer Hayta yapımı)

Özellikleri

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10304444_10152113312562285_7204396387163578931_n.jpg

DİKKAT!
Sadece kadro aynıdır geri kalan vites takımı jant takımı selesine kadar gidon gidon boğazı gidon sargısına kadar değişicektir
Pinarello Dogma -
3t arx final gidon boğaz
dura ace 9000 grup set
Mavic Cosmic Jant Seti
Look Keo Blade Carbon Pedallar

Fiyat: Fiyatı vermek şuan Doğru olmaz...

Giant Propel

http://sports.qbei.co.jp/blog/wp-content/uploads/2013/09/DSC03554.jpg

Frame Advanced SL-Grade Composite, Integrated Seatpost
Fork Advanced SL-Grade Composite, Full-Composite OverDrive 2 Steerer
Shock N/A

COMPONENTS
Handlebar Giant Contact SLR Aero, Composite, 31.8
Stem Giant Contact SLR, Composite, OverDrive 2
Seatpost Advanced SL-Grade Composite, Integrated Design
Saddle Fi'zi:k Arione CX w/ K:ium Rails
Pedals N/A

DRIVETRAIN

Shifters Shimano Ultegra
Front Derailleur Shimano Ultegra
Rear Derailleur Shimano Ultegra
Brakes Giant SpeedControl
Brake Levers Shimano Ultegra
Cassette Shimano Ultegra 11x25, 10-Speed
Chain KMC X11SL
Crankset Shimano Ultegra, 39/52
Bottom Bracket Shimano, Press Fit

WHEELS

Rims Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
Hubs Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
Spokes Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
Tires Giant P-SLR1, 700x23, Front and Rear Specific, Folding

Giant : 12.200tl
Pinarello: Fiyat hakkında bilgi vermiyorum ama giant tan biraz daha aşığıda

Şimdiden herkese teşşekkür ederim :alkis: :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
la git araba al delimisn bu kadar para veriyon ya ayrıca bunlar çakma git al bir beldesan bin işde neyine ya bunlar senin pinokyoya bin,ben 25 senedir prof püskületicim bambno italya ve fransa turalarını ard arda25 kere kazanıdm diğer turları hatırlamıom bile alma sana tavsiyem alma :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ikisi alternatif olabilir.

(link)
(link)

Ayrıca Ekrem denilen kişiyi ciddiye almayın kendisi forumu kirletmeye gelmiş. :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ekremkinto

https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10402913_526481340789363_1167343030892913574_n.jpg

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@adilcan adısanoğlu

sen sakin ol kardeşim boşver seçimine bak.bisikletlerden ve fotoğrafından anladığım kadarıyla sprintersin.ilk tavsiyem o bütçeye çıkabiliyorsan çakma kadrolu bir bisiklet alma derim.giant güzel bir seçim olabilir aero kadrosu ve aero jant setiyle fakat özelliklerden anladığım kadarıyla 10 lu ultegra var üzerinde.bu giantın handikapı olarak düşünülebilir.eğer giant haricinde marka düşünürsen berk in önerdiği specialized vengeyi ben de tavsiye edebilirim.özellikle aero kadrosu ve 11 li ultegra onu baya öne çıkarıyor.12 bin tl gibi bir fiyatı var vengenin fakat onun da jant seti handikapı.eğer bütçenizi çok az daha arttırabilirseniz venge aldıktan sonra kendi jantlarını satıp üstüne çok az daha katıp çok güzel aero bir set alabilirsiniz.belki jant setinin daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz ki doğru fakat 11 li ultegradaki 36-52 ayna hem sprintte işinize yarayacak hem 36 ayna ile daha rahat yokuş çıkabileceksiniz.venge kadro hakkında bir şey dememe gerek yok zaten :) farklı marka modeller de araştırıp güzel model bulursam tekrar tavsiyemi sunarım size :) iyi forumlar hayırlı olsun şimdiden...

@adilcan adısanoğlu

sen sakin ol kardeşim boşver seçimine bak.bisikletlerden ve fotoğrafından anladığım kadarıyla sprintersin.ilk tavsiyem o bütçeye çıkabiliyorsan çakma kadrolu bir bisiklet alma derim.giant güzel bir seçim olabilir aero kadrosu ve aero jant setiyle fakat özelliklerden anladığım kadarıyla 10 lu ultegra var üzerinde.bu giantın handikapı olarak düşünülebilir.eğer giant haricinde marka düşünürsen berk in önerdiği specialized vengeyi ben de tavsiye edebilirim.özellikle aero kadrosu ve 11 li ultegra onu baya öne çıkarıyor.12 bin tl gibi bir fiyatı var vengenin fakat onun da jant seti handikapı.eğer bütçenizi çok az daha arttırabilirseniz venge aldıktan sonra kendi jantlarını satıp üstüne çok az daha katıp çok güzel aero bir set alabilirsiniz.belki jant setinin daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz ki doğru fakat 11 li ultegradaki 36-52 ayna hem sprintte işinize yarayacak hem 36 ayna ile daha rahat yokuş çıkabileceksiniz.venge kadro hakkında bir şey dememe gerek yok zaten :) farklı marka modeller de araştırıp güzel model bulursam tekrar tavsiyemi sunarım size :) iyi forumlar hayırlı olsun şimdiden...

Tepki
87
Bisiklet
Giant
Fatih bey çok teşekkürler ama şöyle bir durum 9000 dura ace setin aynalarıda aynı kombinde 52/39 dura ace sonuçta ne biliyim büyük turlarda izlerken içim giden bi set ayrı etten bisiklet Bugün Tr de İşini İyi Yapan bir insan Ömer Hayta Tamam kadro replika ama daha vukuatı çıkmadı tabi bu çıkmayacağı anlamına gelmez venge güzel bisiklet ama cidden kuruntu parası cidden çok yüksek teşekkür ederim :) iyi forumlar ...

Tepki
87
Bisiklet
Giant
yanlız dikkat edelim full takım olarak ultegra değil FSA işi bozuyor ayrı etten fren bacakları ... işte bu yüzden sevmiyorum illaki bir yerden çalıyorlar :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adilcan adısanoğlu

Orası öyleymiş bende o duruma sinir oluyorum. :D
Trek full Ultegra ama.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bu kadar yüksek bir bütçeyle çakma kadro alıp üstüne 9000 ekipman takmak kadar saçma bir durum yok.
Onun yerine adam gibi bir kadro alıp, yanına da 6800 set alırsanız çok daha düzgün bir bisikletiniz olur.

Üstüne seçeneklerde Propel kadar güzel bir kadro varsa, bence gerisini düşünmemek gerek.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@adilcan adısanoğlu

Ruble oranı, aynakol dişli sayısı hakkında pek bilgim yok onu bilen birisi söyler illa ki. :)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
euro düşünce düşmüş fiyatlarda belli ki teşekkürler berke :) yok yanlış anlama beni adilcan ben ömer haytanın ürünlerini kötüleyenlerden değilim.hatta denemek de isterim :) ama hiç bir zaman üzerinde büyük arge yatırımı olan bir kadro kadar olamazlar.forumda da çakma kullanan arkadaşlar mevcut ve ömer haytadan alanların hiç birinden şikayet duymadım.kaliteli ürün getiriyor hakkını da veriyor ama sonuçta çakma,üzerinde pinarello yazıyor ama değil aslında :) benim düşüncem bu tabiki seçim senin ama ben olsam almazdım.vengenin fiyatı düşmüşken onu alıp güzel aero bir jant seti ile kullanırdım.dura ace konusuna gelince,performans olarak ağırlık haricinde pek fark yok ama dediğin gibi tabiki insanı çekiyor bu meret :D ek olarak giantı da hemen eleme.o da çok güzel bir bisiklet.bunlar haricinde cervelonun da aero serisine bakabilirsin. (link) bunda da dura ace set yok fakat tek istediğin aynakol ise onu sonradan değiştirebilirsin :)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
kesinlikle çakma kadro almayın. esnedikçe bisikletten soğur, küfür edersiniz. o kadar paraya tarmac alabilirsiniz.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Giriş ve orta seviye kadroların, bazı replika ve no name(çin,tayvan vs) kadrolardan bir artısı olmadığını görünce bu kadrolara para vermenin mantıklı olmadığına kanaat getirdim. Bana sorarsan ünlü markaların kadrolarına para verme. (yeterli bütçe mevcutsa üst seviye kadro alınabilir.) Veya iyi olduğu bilinen bir kadro, uygun fiyata bulunabilirse alınabilir. Ama onun haricinde ben bu kadrolara verilen paralara acıyorum.

Çakma ile replika arasında ciddi farklar var. Ömer Hayta'nın getirdiği kadrolardan birisini kullanıyorum. Kadro beklediğimden iyi çıktı. Bu sebeple kadronun iyi bir (link) olduğunu rahatça söyleyebilirim. Kimin imal ettiğini bilemiyoruz tabi ancak gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Ayrıca kadronun ciddi referansı mevcut. Tüm bu sebeplerden dolayı bu kadro bir seçenek olabilir.

Daha öncede söylediğim Planet X NA2'de iyi bir seçenek. Planet X takımı tarafından kullanılıyor.

Romanya, Bulgaristan vs gibi ülkelerde tanıdığın varsa mevcut bütçenin belki yarısına ikinci el üst düzey bisikletler bulabilirsin.

Tepki
87
Bisiklet
Giant
Vayy tuncay abim hoş geldin :) hepinizin yorumlarını dikkate alıyorum birde şöyle bir cihaz buldum (link) bu maine sprinter ve saate karşıcı bir insana gider mi ?

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Hoşbulduk. :)

Zamana karşı prensibi hakkında bilgim yok ama sprintere gider mi? Gider. Hemde güzel gider. Grupset ve jantlar istediğin gibi değil. Grupset sıkıntı olmaz ama jantı daha yüksek profili ile değiştirebilirsin. Alacağın yerde bir miktar fark vererek değiştirebilirsin sanırım. Hatta çok güzel vision jantlar olması lazım bisiklet cumhuriyetinde.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.