Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pinarello Dogma World Champion Dura ace 9000 Cosmic Sl Vs Giant Propel Ultegra

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında adilcan adısanoğlu tarafından paylaşıldı.

?

Hangi Bisiklet ?

1. Pinarello

oy sayısı 14
    43,8%
  2. Giant

oy sayısı 18
    56,3%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. adilcan adısanoğlu

adilcan adısanoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merahaba İyi Forumlar İlk önce sırf bu iki modele bağlı kalmıyalım 10.000-12.000 tl ye kadar ki önerilerinizi lütfen yazınız NOT: Lütfen Anlıyanlar Yorum Yapsınlar Çöp yorum istemiyorum teşekkürler....

İlk bisiklet....

Pinarello Dogma WorldChampion (Ömer Hayta yapımı)

Özellikleri

DİKKAT!
    Sadece kadro aynıdır geri kalan vites takımı jant takımı selesine kadar gidon gidon boğazı gidon sargısına kadar değişicektir
    Pinarello Dogma -
    3t arx final gidon boğaz
    dura ace 9000 grup set
    Mavic Cosmic Jant Seti
    Look Keo Blade Carbon Pedallar

Fiyat: Fiyatı vermek şuan Doğru olmaz...

Giant Propel

Frame Advanced SL-Grade Composite, Integrated Seatpost
    Fork Advanced SL-Grade Composite, Full-Composite OverDrive 2 Steerer
    Shock N/A

COMPONENTS
    Handlebar Giant Contact SLR Aero, Composite, 31.8
    Stem Giant Contact SLR, Composite, OverDrive 2
    Seatpost Advanced SL-Grade Composite, Integrated Design
    Saddle Fi'zi:k Arione CX w/ K:ium Rails
    Pedals N/A

DRIVETRAIN

Shifters Shimano Ultegra
    Front Derailleur Shimano Ultegra
    Rear Derailleur Shimano Ultegra
    Brakes Giant SpeedControl
    Brake Levers Shimano Ultegra
    Cassette Shimano Ultegra 11x25, 10-Speed
    Chain KMC X11SL
    Crankset Shimano Ultegra, 39/52
    Bottom Bracket Shimano, Press Fit

WHEELS

Rims Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
    Hubs Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
    Spokes Giant P-SLR1 Aero WheelSystem
    Tires Giant P-SLR1, 700x23, Front and Rear Specific, Folding

Giant : 12.200tl
    Pinarello: Fiyat hakkında bilgi vermiyorum ama giant tan biraz daha aşığıda

Şimdiden herkese teşşekkür ederim :alkis: :)

2. ekremkinto

ekremkinto Yeni Üye

la git araba al delimisn bu kadar para veriyon ya ayrıca bunlar çakma git al bir beldesan bin işde neyine ya bunlar senin pinokyoya bin,ben 25 senedir prof püskületicim bambno italya ve fransa turalarını ard arda25 kere kazanıdm diğer turları hatırlamıom bile alma sana tavsiyem alma :D

3. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1) Ekrem bey Lütfen Üslubunuzu Düzeltini
    2) Eğer görmede bir sorununuz yoksa ÇÖP YORUM istemiyorum dedim
    3) 4 senedir Profesyonel olarak Federasyon Sporcusuyum
    4) Elime bir sermaye geçti ve onu geleceğim olan sporuma yatıracağım

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Berke, Ali Demir ve adilcan adısanoğlu bunu beğendi.
  5. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaş troll.

adilcan adısanoğlu bunu beğendi.
  6. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

7. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Oh ! en sonunda Düzgün anlıyan bir insandan yorum geldi :) Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim alternatif listeme aldım şimdiden :)

Emrah GÜLEZ ve Berke bunu beğendi.
  8. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    sen sakin ol kardeşim boşver seçimine bak.bisikletlerden ve fotoğrafından anladığım kadarıyla sprintersin.ilk tavsiyem o bütçeye çıkabiliyorsan çakma kadrolu bir bisiklet alma derim.giant güzel bir seçim olabilir aero kadrosu ve aero jant setiyle fakat özelliklerden anladığım kadarıyla 10 lu ultegra var üzerinde.bu giantın handikapı olarak düşünülebilir.eğer giant haricinde marka düşünürsen berk in önerdiği specialized vengeyi ben de tavsiye edebilirim.özellikle aero kadrosu ve 11 li ultegra onu baya öne çıkarıyor.12 bin tl gibi bir fiyatı var vengenin fakat onun da jant seti handikapı.eğer bütçenizi çok az daha arttırabilirseniz venge aldıktan sonra kendi jantlarını satıp üstüne çok az daha katıp çok güzel aero bir set alabilirsiniz.belki jant setinin daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz ki doğru fakat 11 li ultegradaki 36-52 ayna hem sprintte işinize yarayacak hem 36 ayna ile daha rahat yokuş çıkabileceksiniz.venge kadro hakkında bir şey dememe gerek yok zaten :) farklı marka modeller de araştırıp güzel model bulursam tekrar tavsiyemi sunarım size :) iyi forumlar hayırlı olsun şimdiden...

sen sakin ol kardeşim boşver seçimine bak.bisikletlerden ve fotoğrafından anladığım kadarıyla sprintersin.ilk tavsiyem o bütçeye çıkabiliyorsan çakma kadrolu bir bisiklet alma derim.giant güzel bir seçim olabilir aero kadrosu ve aero jant setiyle fakat özelliklerden anladığım kadarıyla 10 lu ultegra var üzerinde.bu giantın handikapı olarak düşünülebilir.eğer giant haricinde marka düşünürsen berk in önerdiği specialized vengeyi ben de tavsiye edebilirim.özellikle aero kadrosu ve 11 li ultegra onu baya öne çıkarıyor.12 bin tl gibi bir fiyatı var vengenin fakat onun da jant seti handikapı.eğer bütçenizi çok az daha arttırabilirseniz venge aldıktan sonra kendi jantlarını satıp üstüne çok az daha katıp çok güzel aero bir set alabilirsiniz.belki jant setinin daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz ki doğru fakat 11 li ultegradaki 36-52 ayna hem sprintte işinize yarayacak hem 36 ayna ile daha rahat yokuş çıkabileceksiniz.venge kadro hakkında bir şey dememe gerek yok zaten :) farklı marka modeller de araştırıp güzel model bulursam tekrar tavsiyemi sunarım size :) iyi forumlar hayırlı olsun şimdiden...

9. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fatih bey çok teşekkürler ama şöyle bir durum 9000 dura ace setin aynalarıda aynı kombinde 52/39 dura ace sonuçta ne biliyim büyük turlarda izlerken içim giden bi set ayrı etten bisiklet Bugün Tr de İşini İyi Yapan bir insan Ömer Hayta Tamam kadro replika ama daha vukuatı çıkmadı tabi bu çıkmayacağı anlamına gelmez venge güzel bisiklet ama cidden kuruntu parası cidden çok yüksek teşekkür ederim :) iyi forumlar ...

10. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi Specialized'ın fiyatı 10.540 liraymış.
    http://www.aktifpedal.com/specializ...-bisikleti-venge?product_id=3799#.U4dfpHJ_t1Y

fatihaydın ve adilcan adısanoğlu bunu beğendi.
  11. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    yanlız dikkat edelim full takım olarak ultegra değil FSA işi bozuyor ayrı etten fren bacakları ... işte bu yüzden sevmiyorum illaki bir yerden çalıyorlar :D

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Orası öyleymiş bende o duruma sinir oluyorum. :D
    Trek full Ultegra ama.

13. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aynen de sprinte gelir mi o cihaz :D

14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bu kadar yüksek bir bütçeyle çakma kadro alıp üstüne 9000 ekipman takmak kadar saçma bir durum yok.
    Onun yerine adam gibi bir kadro alıp, yanına da 6800 set alırsanız çok daha düzgün bir bisikletiniz olur.

Üstüne seçeneklerde Propel kadar güzel bir kadro varsa, bence gerisini düşünmemek gerek.

Uğur S., Oguz_, Yılmaz Uyar ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ruble oranı, aynakol dişli sayısı hakkında pek bilgim yok onu bilen birisi söyler illa ki. :)

Berke, adilcan adısanoğlu ve Ali Demir bunu beğendi.
  16. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    euro düşünce düşmüş fiyatlarda belli ki teşekkürler berke :) yok yanlış anlama beni adilcan ben ömer haytanın ürünlerini kötüleyenlerden değilim.hatta denemek de isterim :) ama hiç bir zaman üzerinde büyük arge yatırımı olan bir kadro kadar olamazlar.forumda da çakma kullanan arkadaşlar mevcut ve ömer haytadan alanların hiç birinden şikayet duymadım.kaliteli ürün getiriyor hakkını da veriyor ama sonuçta çakma,üzerinde pinarello yazıyor ama değil aslında :) benim düşüncem bu tabiki seçim senin ama ben olsam almazdım.vengenin fiyatı düşmüşken onu alıp güzel aero bir jant seti ile kullanırdım.dura ace konusuna gelince,performans olarak ağırlık haricinde pek fark yok ama dediğin gibi tabiki insanı çekiyor bu meret :D ek olarak giantı da hemen eleme.o da çok güzel bir bisiklet.bunlar haricinde cervelonun da aero serisine bakabilirsin. http://www.bisikletcumhuriyeti.com/U1006,286,cervelo-s5-ultegra-2014-yol-bisikletleri-cervelo.htm bunda da dura ace set yok fakat tek istediğin aynakol ise onu sonradan değiştirebilirsin :)

adilcan adısanoğlu ve Ali Demir bunu beğendi.
  17. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kesinlikle çakma kadro almayın. esnedikçe bisikletten soğur, küfür edersiniz. o kadar paraya tarmac alabilirsiniz.

18. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Giriş ve orta seviye kadroların, bazı replika ve no name(çin,tayvan vs) kadrolardan bir artısı olmadığını görünce bu kadrolara para vermenin mantıklı olmadığına kanaat getirdim. Bana sorarsan ünlü markaların kadrolarına para verme. (yeterli bütçe mevcutsa üst seviye kadro alınabilir.) Veya iyi olduğu bilinen bir kadro, uygun fiyata bulunabilirse alınabilir. Ama onun haricinde ben bu kadrolara verilen paralara acıyorum.

Çakma ile replika arasında ciddi farklar var. Ömer Hayta'nın getirdiği kadrolardan birisini kullanıyorum. Kadro beklediğimden iyi çıktı. Bu sebeple kadronun iyi bir Replika olduğunu rahatça söyleyebilirim. Kimin imal ettiğini bilemiyoruz tabi ancak gerçekten iyi iş çıkarmışlar. Ayrıca kadronun ciddi referansı mevcut. Tüm bu sebeplerden dolayı bu kadro bir seçenek olabilir.

Daha öncede söylediğim Planet X NA2'de iyi bir seçenek. Planet X takımı tarafından kullanılıyor.

Romanya, Bulgaristan vs gibi ülkelerde tanıdığın varsa mevcut bütçenin belki yarısına ikinci el üst düzey bisikletler bulabilirsin.

19. adilcan adısanoğlu

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  20. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hoşbulduk. :)

Zamana karşı prensibi hakkında bilgim yok ama sprintere gider mi? Gider. Hemde güzel gider. Grupset ve jantlar istediğin gibi değil. Grupset sıkıntı olmaz ama jantı daha yüksek profili ile değiştirebilirsin. Alacağın yerde bir miktar fark vererek değiştirebilirsin sanırım. Hatta çok güzel vision jantlar olması lazım bisiklet cumhuriyetinde.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.