Pinarello Dogma 60.1 2011 Kadro

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Uzun ve sancılı bir süreç sonrası geçtiğimiz gece saat 03:00 sularinda evime teslim edilen Pinarello Dogma kadrosunu sizlere sunuyorum.
Turkiye'de oturduğunuz yerden bireysel olarak orjinal bir Pinarello kadro getirmenin oldukça zor olduğuna şahit oldum. En azından benim tecrübelerim bu şekilde oldu. Yunanistan, Amerika, Almanya ve Italya'dan pek çok birey ve mağaza ile iletişime geçtim. Ancak gümrük ve kargo masrafı olmadan almaya çalıştığım için bir türlü her şey denk gelmiyordu. Bazen komple bisiklet satmak istiyorlardi bazen de mevcut kadrolarin boylari bana uygun olmuyordu.
Roma'dan bir arkadaşım aracılığı ile getirttiğim 2.el kadroyu yavaş yavaş toparlamaya başladım. Bisikletin eski sahibi MTB kulvarına atladığı için bunu satılığa çıkarmış.
Gidon ve sele siparişlerini verdim. Teker seti olarak ise bir arkadaşımdan alacağım Mavic Ksyrium SSC SL jant setini kullanacağım. Grup set için aramalarım devam ediyor.
Roma'dan uçağa yüklendiğini sandığımız bisiklet Istanbul'da uçaktan çıkmayınca oldukça panik oldum. Bisikletin çalınmış olma ihtimali oldukça tedirgin etti. Yaklaşık 15 saat sonra bisikletin Roma'dan yüklenmesinde bir sorun olduğu bilgisine ulaştık ve en yakın uçakla tekrar yollandı. Sonrasında ise Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki kayıp eşya ofisinin tahsis ettiği bir araçla evime kadar getirildi. Pegasus firması ile bu tip sorunları sık sık yaşayan insanların olduğunu öğrendim bu süreçte. Italya'daki kayıp eşya ofisini arayıp konuştum. Pegasus müşteri hizmetleri ile defalarca konuştum. Buradaki kayıp eşya ofisine baskı yaptım ve ancak bulunup getirilebildi. İşin en kötü tarafı ise, defalarca tarafıma söylenen ''Bir bilgiye ulaşamadık, Roma'daki havalimanında hala arıyorlar'' cümlesini duymaktı.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.
Evet, Campagnolo set arıyorum ve sabırla bekliyorum :)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
kadro çok güzel renk seçimi de süper güle güle kullanın ama bence grup sette acele etmeyin, kadrom italyan illaki campagnolo olacak ancak o yakışır klasiğindende bence kurtulun artık shimano hele heleki sramın hakkını yemeyin ben olsam sram red takardım gerek hafiflik gerek kullanım ve görsellik olarak bana göre üstüne set yok,öncelikle tek tuşla her işininizi görüyorsunuz campagnolo gibi tuş kalabalığı yok, ayrıca campilerin fren hassasiyeti hiç güzel değil son derece başarısız buluyorum, frenlerde shimano vites geçişlerinde sram diyorum bir kaç bin dolar daha ödemeden önce hangi grup seti takacağınızı bence iyice düşünün hemen acele etmeyin bu arada orta göbeğinizde italyan, set siparişinizde bunu belirtmeyi unutmayın tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın.

Fikir verme açısından aynı renk kadro ve sram red.

(link)

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Verdiğiniz kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim.

Tavsiyelerinizi dikkate alacağım ancak campagnolo benim için bir takıntıdan ziyade bir hedef, bir hayal gibi olduğu için onu kullanmak istiyorum. Dediğiniz gibi kusurlu bulursam değiştiririm. Ancak öncelikle bir campagnolo kullanıcı olmak istiyorum. Denk gelmezse sizden tekrar bilgi alarak dediğiniz setlerden birine geçiş yapabilirim. Şimdilik sadece bekliyorum.

Evet o kadroyu ben de gormustum bu kadronun nasıl donatıldığına dair fikir sahibi olmaya çalışırken.

İyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Valla bıktım artık. bu kadroyu 2 haftadır rüyalarımda görüyorum. Uyanıyorum bisiklet foruma bir giriyorum yeni bi dogma, facebooka giriyorum ömer hayta bir dogma paylaşıyor. alacağım artık bi tane. çok güzel hayırlı olsun. Bir de fiyatını sorsam acaba 2'el almışsınız heralde.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Kutluer

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Teşekkür ederim.
1750 EUR ödedim.
Orjinal Pinarello olduğu için ikinci el olmasına rağmen fiyatı bu şekilde.
Ömer Hayta'nın getirdikleri replika ancak kaliteli replikalar.
Ben gidonu da orjinal kadronun dizaynına uygun olsun diye Ömer Hayta'dan sipariş verdim.

özer çankaya

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
vallahi hocam kadroyu gördüğünüzde 1 çuval altından daha değerli gelmiştir tahmin edebiliyorum :))))))))

• Beğen

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sram kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım.
Fakat 2011 öncesi Athena (arka vitesin çoklu büyütülmesine izin veren seri, yeni seride bu teke inidirildi. Bu nedenle Chorus almak gerek) kullandım arkadaşımın bisikletinde. Şu an da Ultegra 6700 kullanıyorum.
Vites geçişleri, kolların kullanımı, tutuşu vs. olarak Campy çok daha iyi seviyede. Sadece dediğiniz gibi fren sıkıntı. Onu da Ultegra 6600 fren bacakları takarak çözdük biz.
Çok güzel oldu.

• Beğen

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
Hayirli olsun, fiat olarak gercekten cok duses gelmis. Fotograflar net degil ama sifir gibi geldi bana :cool:,BB bolgesi cok parlak, jant baglanti yerleri/quick release bolgeleride temiz, bu arada catal borusu o kadar uzun ki hayal bile edemiyorum onceki sahibinin o yukseklikte bir kokpitte bu bisikleti kullandigina.Bu seviye bisikleti kullananlar genelde hic spacer kullanmaz.
Ben derimki bir bisiklet Campy donanimli olursa komple olmali, yani jant setide Campy olmali, ayrica Deda gidon bogazi ve boyun ile tamamlanmali. Artik bisiklet tamamlaninca iyi bir kamerayla cekilmis detayli fotograflarinida koyarsiniz.
Gule gule kullanin.

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
Yalniz Bulent abi enve nin jant seti kadrodan pahali:) gule gule kullanin bir campy set ile enve malzemeer cok yakisirdi Bulent abinin resmindeki gibi:) bu arada fiyat oldukca iyi, ikinci el olsada dogma dogmadir, hic farketmez!:)

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Gökhan bey,

kadro elinize ulaşmış, sevindim.. Ben Campagnolo kullanıyorum ama bu bisiklete hangi malzeme derseniz ben şahsen yeni 2013 model DuraAce lere şans verirdim hatta elektirikli olan modeline.. Campagnolo EPS lere de bakılabilir. Aslında malzeme (vites, aynakol vs) konusunda Bülent'in de dediği gibi çok tutucu olmak doğru değil yalnız jant setine çok dikkat etmek lazım. Yanlış anlamayın bendeki Campagnolo Shamal Ultra set için size teklifte bulunmuştum ve illa bunu alın diye demiyorum (zaten kadroyu gördükten sonra renk uyumu açısından ben de almazdım) ama Mavic Ksyrium SSC SL ler sizin kadronun rijitlik artısını katletmeye yetecek kadar başarılılardır :) Bu jant olayını biraz daha araştırın. Şahsen ben ne yapardım? Size fiyatı yukardan aşağı bir liste vereyim, bütçenize göre değerlendirin.

1- Lightweight Gen 3 Clincher (Akıllara ziyan bir malzeme. İtalya'da tam da sizinkisi gibi bir Pinerarello'nun üzerinde test etme şansım olmuştu.. Büyük ihtimalle ilerde alacağım set bu olacak)
2- Zipp 404 Firecrest Clincher veya Easton EC90 Clincher
3- Campagnolo Bullet 50 veya Fulcrum Red Wind 50 (Biraz ağırlar "aluminyum/karbon laminasyon" ama taş gibilerdir. Karbon olsun ama gündelik kullanıma da gelsinler derseniz işte onlar bunlar :) )
4- Gigantex üretimi bir Euqinox yada Planet X set..

Aluminyum olsun derseniz ise 25mm profilin altına düşmeyin derim. Bu anlamda Easton ea90 aero, Campagnolo ve Fulcrum'ların modelleri olabilir..

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
[QUOTE=
1- Lightweight Gen 3 Clincher (Akıllara ziyan bir malzeme. İtalya'da tam da sizinkisi gibi bir Pinerarello'nun üzerinde test etme şansım olmuştu.. Büyük ihtimalle ilerde alacağım set bu olacak)
2- Zipp 404 Firecrest Clincher veya Easton EC90 Clincher
3- Campagnolo Bullet 50 veya Fulcrum Red Wind 50 (Biraz ağırlar "aluminyum/karbon laminasyon" ama taş gibilerdir. Karbon olsun ama gündelik kullanıma da gelsinler derseniz işte onlar bunlar :) )
4- Gigantex üretimi bir Euqinox yada Planet X set..
Aluminyum olsun derseniz ise 25mm profilin altına düşmeyin derim. Bu anlamda Easton ea90 aero, Campagnolo ve Fulcrum'ların modelleri olabilir..

Guney bence bunlarin icinde alinacak en iyi set Planet X veya Easton EC90, niye dersen digerlerinin hepsinin sahtesini yaptilar $ 600'a satiyorlar, eger istersen Bora 2 veya Dura Ace C50'de var...

Yakinda forumda gormeye baslariz sahteleri...Nede olsa biz Turkler hava civa olaylarini severiz :) Kim takar performans veya guvenligi...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@Ozzgurr

Özgür,
son birkaç yıldır DuraAce 'in sahteleri burada da çok popüler. İşin kötü tarafı sahipleri genellikle sahte olduklarını bilmiyor. Sahte c24 lerin geçen yıl 1000-1200 TL gibi rakamlara satıldığını görmüştüm. Dikkatli incelendiğinde göbek tasarımları ve akıcılıklarından anlaşılıyor. Türkiye'de tanımadığınız birinden 2nci el almak riskli. Ebay'de aynı şekilde.. Alışveriş yaparken ABD ve Avrupa 'daki güvenilir satıcıları tercih etmek lazım. Şu kadro işine gelince, fake olanları bile bile satın alanları cidden anlamıyorum. O paralara başka markaların özellikle butik üreticileirin orjinal ürünlerini alabilmek mümkünken. Dediğin gibi bu marka fanatikliği bir gün birilerinin canına mal olacak.

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Zekeriya bey sorunuzu yanlış anladıysam lütfen düzeltin ancak benim aldigim kadro orjinal. Onlar su an baska bir konuyu konusuyorlar. Yani sahte alanlar neden aliyor konusu uzerine acilan bir konu gibi oldu. Ben neden sahte aldim diye sorgulamiyorlar.

Bence bu her alanda bu sekilde. Mesela kıyafet alirken de benzer tavir soz konusu. Sadece marka logosu ustunde oldugu icin insanlar dusuk kalite tekstil urunlerine para odemekten cekinmiyorlar. Ya da Louis Vuitton cantalari ne kadar sık gördügünüze bakarak da fikir sahibi olabilirsiniz bu ortak tavir hakkinda.

Bu arada kadroyu elime alir almaz Pinarello'ya bir e-mail yollayip kadro numarami teyit etmelerini istemistim. Gelen cevabi asagida paylasiyorum :

Dear Mr. Kutluer,

We can confirm that this serial number is real, so your frame is an original Pinarello CICLO DOGMA SUP.RECORD M.53 col 536.

The other way to be sure that the frame you are buying is original is to go to an authorized Pinarello Point. However, we are always at your disposal if you need to verify the serial number, as well as our importers or an authorized dealers.
Best regards.

Cicli Pinarello S.p.A.
Viale della Repubblica, 12
31050 Villorba (TV)
(link)

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Güney bey tesekkur ederim tum tavsiyeleriniz icin.

Bisiklete ilk etapta takacagim donanimlar biraz daha bisiklete bir an evvel binme odakli olacagi icin her parcasi mukemmel kalitede ve pahali seyler olmayacak. Yani onceligim bisikleti ayaga kaldirmak. Sonraki donemde elime para gectikce parca parca gerekli yukseltmeleri yapacagim ve sundugunuz alternatifleri degerlendirecegim.

Simdilik bisikleti mumkun mertebe kaliteli ve uygun fiyatli komponentlerle donatmayi planliyorum. Onceligim ise estetik bir gorunumu olmasi. Bir hobi kullanicisi oldugum icin, bisikletime şöyle bir baktigimda bisikletimin guzel gozuktugunden emin olmak istiyorum. Beyaz ağırlıklı sele, beyaz gidon sargısı, beyaz pedallar, beyaz mavic ksyrium equipe jant seti, beyaz matara kafesleri, beyaz şeritli lastikler vs. hep bu aralar baktığım ürünler arasında. Belki arkadaşımdan almayı planladığım mavic ksyrium ssc sl modelinden sırf siyah jant seti oldugu icin vazgecebirilim.

Kisacasi benim olaya bakış açım biraz daha farklı. Tamamen hobi amaçlı ve estetik görünme kaygısı ile hareket edeceğim ilk etapta. Sanırım 1 yıl kadar bu şekilde kullanıp, sonradan dediğiniz üst modellere çıkabilirim.

Şimdi muhtemelen bu cümleleri okuyanlar arasından gerçekten hakkını vererek bu sporu yapan ancak yeterli maddi güçleri olmadığından bu tip bir bisiklet alamadığı için benden nefret edenler olacaktır. Zira böyle bir bisiklet alıp da hobi için alıyorum demek onlara sinir bozucu gelebilir ancak ben bu tip hırslardan arınmış bir şekilde bir hayat sürdürmeyi tercih ettiğim için bana faydası ya da zararı olmadıkça insanların ne yaptığı ile pek ilgilenmiyorum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.