Pilli Kas cihazları (Arşiv)

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Sevgili Arkadaşlar,

Hepimiz yeni evimize Hoşgeldik, bundan sonra daha özgür bir ortamda Gürselin
sayesinde çok daha fazla bilgiyi birbirimizle rahatça konuşup tartışabileceğiz.
Bende herhalde bu gidişle bu grubun Spor Hocası olarak (sanıyorumki bu görev
Gürsel sayesinde bana uygun görüldü :) ) sizlerden gelicek soruları bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.
İlk olarak Gürselin Metroda görmüş olduğu ve burada bahsettiği Pille çalışan Kas
geliştirme aletinden söz edelim,daha doğrusu belirli bir markadan değilde ,bu aletlerin
genel özelliklerinden konuşalım...
Bu tip Kas geliştirme aletlerinin Amerikada 80 li yıllarda popüler olmasının bir sebebi de özellikle Spor sakatlıklarınının tedavisinde kullanılmaya başlamasıyladır. Aktif spor yaşamı esnasında sakatlanan veya travma geçiren sporcular bu dönemlerinde sportif performanslarını kaybetmemek için bu tip " Kas Konstraksiyonunu (kasılmasını)" suni olarak sağlayan veya diğer bir spor terimi olan "izometrik(kas boyunda herhangi bir uzama -kısılma olmadan)" kasılmalarla kaslarını güçlendirmeye çalışırlar,tabiki bu tip aletleri ancak Fizyoterapistler eşliğinde kullanmak gereklidir. Kas sakatlıkları geçiripte bir Fizyoterapi merkezine gittiğiniz zaman benzeri aletlerle tedavi olucağınızdan hiç şüpheniz olmasın!
Şuanda televizyon,gazete,dergi gibi yerlerde butip aletlerin devamlı reklamını görmekteyiz fakat bu aletler yukarıda anlattığım aletlerin işlev ve sonuç açısından çok küçük bir kopyasıdır.
Gürselinde dediğigibi 8 milyon TL değerinde ki bir alet asla 300 $ ile 1000 $ arasında satılan aletlerle aynı işlevi göremez ,hatta hiç bir zamanda günde 10 dk. çalışarak nesizin Kas yapınızı geliştirebilir nede zayıflamanızı sağlar!! Bunların olabilmesi için düzenli olarak "FatBurning" diye adlandırdığımız programları yapıp Ağırlık çalışmaları ile vücudunuzun kas yapısını güçlendirmelisiniz.Ayrıca karın kasları içinde özel hareketleri uygulamalısınız,yoksa Televizyon seyrederken,kitap okurken vb. anlarda isteğiniz kiloya veya vücüt görüntüsüne kalıcı olarak ulaşamazsınız.Bu yazımdan sonra sakın sanmayınki bu aletlere karşıyım ve kötülüyorum,gerçekten yurtdışından iyi,profeyonel modellerini alabiliyorsanız aktif antrenmanlarınızın yanında size büyük bir destek olabilir,ama yaklaşık 12 yıllık profesyonel Eğitmenlik hayatımda hiç bu aletlerle istediği forma giren insanlara rastlamadım.
Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için veya herhangi bir antrenman bilgisi konusuyla ilgili aklanıza takılan sorularınız için hertürlü mesajınızı bekliyorum.

Bahadır İŞSEVEN
PLANET HEALTH CLUB
issevenb@turk.net

Scudo

PAMOUQUE

Üye
Tepki
1
alti buçuk aylik hamileyim ve dogumdan sonra bu göbegimi sporla istedigim yani dogumdan önceki formuna sokabilirmiyim sizce sadece sporla bu mümkün mü?

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Uzman değilim ama sanıyorum mümkün..(Duyumlarıma göre böyle)Forumda tıp doktoru üyelerimiz var.. Onlara havale edelim bence..