Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Photoshop programı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında semih yabacı tarafından paylaşıldı.

1. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    Arkadaşlar uzun bir süredir bisiklet kullanıyorum, fakat ilkbahar ve yaz için gideceğim rotaları fotoğraflarla zenginleştirmek istiyorum. Bunun için kullandığınız yada önerebileceğiniz photoshop programları nelerdir?

2. ademyener

ademyener Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben photoshop cs5 ve eklenti olarak dark room,viveza ve actions kullanıyorum.Tüm ihtiyaçlarımı görüyor.Bu tamamen sizin ps'de ki yetenklerinize kalıyor.

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Fotoğraflarınız üzerinde daha etkin ve yetkin olmak istiyorsanız RAW formatında çekim yapmanızı öneririm...
    Bir çok değişkeni Photoshop üzerinde değiştirebilirsiniz böylece..

4. semih yabacı

semih yabacı Üye

Seviye:
    cevapladığınız için teşekkürler. photoshop cs5 kullanımı yaygınmış bayağı. Artık deneme yanılmayla çözeceğim bir şekilde.

5. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence Photoshop CS4 ideal. Aslında CS3 daha da ideal. Ancak CS4 daha gelişmiş. CS5 de iyi ama kullanmadım. CS4 kullanıyorum ve gayet memnunum.

6. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cs5 veya cs3 en idealidir . Eğer kolay kullanım isterseniz cs3 ü deneyin baktınız hosunuza gitmedi cs5 e gecersiniz , arayüz cs3 e cs4ten daha yakındır :)

7. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hepsinin kökü temel aynı yazılıma dayanır.Yeni sürümü çıktıkça işleri kolaylaştırmaya ve birkaç yeni özellik koyarlar hepsi bu.Bir amatör için photoshop 7 bile çok güzel iş görür.

8. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ona bile gerek görmeyenler var :D iş fotoğrafı sumakta , cok iyi cekersin ps de işlemeden sunarsın hataların varsa da ps de işler bi güzel traşlar öyle sunarsın , herşey kişiye kalmış :)

9. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    hacım sırf bu yüzden fotoğraf sanatı öldü diyebilirim, en azından bana hiç samimi gelmemeye başladı. Güzel bir fotoğraf görüyorsun vay beee yuuh oha diyorsun, halbuki adam onu 8mp dijital makinada çekiyor, ps de 10 saat coşturuyor sonra ''çekimlerim'' diye bir albümde yayınlıyor:) eskiden iyi fotoğrafçı vardı, şimdi istisnalara rağmen iyi photoshopçular var...

10. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    eskiden tek atış şansı vardı.dijital makina gibi saniyede 10 kare çekeyim de biri elbet düzgün çıkar diye bir şey yoktu.şimdi yetenek insanda değil tamamen makinada.
    tembellik burda da ön planda.nerde o eski Kodachrome lar.tonlarını halen çok severim.

birde herkes cs5 ten 4 ten bahsetmiş, cs6 da var ve kullanımı diğerlerine göre daha kolay sanırım.vede yeni özellikleriyle 10 dakika ayırdığım işlemi,2 dakikada yapabiliyor(ben yinede 10 dakikalık tekniği tercih ediyorum).birde tilt-shift özelliği koymuşlar, amatörler hücum etmiştir sanırım.her eline makina alanın fotoğrafçıyım demesi artık miğdemi bulandırıyor, birde yazmazlarmı bilmem ne photography.öylelerden mümkünse uzak durmanızı tavsiye ederim.

11. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ofset baskı ve çok profesyonel işler çıkarmayacaksanız PS yerine Gimp kullanabilirsiniz, hakkında pek çok kitap yazılmış, sitesinden indirip kurabileceğiniz, kısıtlamasız, açık lisanslı, Türkçe arayüzlü güzel bir yazılım, işte ve evde yıllardır kullanıyorum.

Türkçe topluluk sitesi

12. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben bilgisayar kullanmiyorum artik bundan sebeple tasinabilir hdd me PS Portable yukledim ve onceden kullandigim cs3-4 ile yaptigim herseyi fotograflarim uzerinde yapabailiyorum bence prog.dan ziyade kullanilabilirlikmolarak siz hangisine alisiksiniz hangisine daha yakinsiniz o onemli