Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Philipp ve Robin karadeniz yollarında

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında SametAksuoğlu tarafından paylaşıldı.

1. SametAksuoğlu

SametAksuoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    www.my.opera.com/leckerlakritz

arkadaşlar,

istanbul, üsküdar, beykoz, polonezköy, şile, riva şeklinde sahil boyunca devam eden tali yollarda bu arkadaşlara rehberlik ettim. Dün akşam riva da onlardan ayrıldım ve geri döndüm. Şuan muhtemelen KANDIRA civarındalar ve yine muhtemelen önceki günlerde olduğu gibi, çadır kurmak yerine boş bir inşaata girmiş, orada yemek yapıyorlardır. günde ortalama 100 km yapıyorlar , malum yollarda bolca yokuş var.

Philipp ve Robin dışında onlara şans eseri katılan bi alman daha var, üç kişi şeklinde sahil şeridi boyunca karadenizi geçmeye çalışıyorlar. gürcistan..vs sonunda amaçları hindistana ulaşabilmek. yşları 22 - 23 eklinde...

Bir şekilde irtibat kurabilir, onlara benim gibi 100- 200 km şeklinde eşlik edebilirsiniz. yanınıza mat ve uyku tulumu almanız yeterli, gerekli olabilecek diğer herşey onlarda fazlasıyla var.

+4916095384343 bu hangisinin numarası bilmiyorum ama iletişime geçmeniz adına işinizi görecektir. aynı şekilde bloglarına da sizleri şurda karşılayabiliriz, bilmemne ggünü şurda kalabilirsiniz, burası çadır kurmak için iyidir, şurdan geçerken muhakkak bölgenin pidesini yiyin..vs şeklinde yardımcı olabilirsiniz. türkçeyi çok az biliyorlar, ingilizce ve almancaları ise iyi. biri biyoloji öğrencisi, diğeri tıp, sonuncu olan ise bisiklet tamirciliği yaptığını söyledi zaten garip bi bisikleti var.

2. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    eğer karşılaşırsak yardımcı olmaya çalışırız arkadaşlara,en azında bi sıcak corba ısmarlarız:)

İlyas ŞANLI ve SametAksuoğlu bunu beğendi.
  3. SametAksuoğlu

Seviye:
    zaten samsuna doğru gidiyorlar, belki bir şekilde iletişime geçip samsun girişinde karşılayabilirsiniz onları?

edit:

bu arada ben de termeliyim :)

İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  4. SametAksuoğlu

Seviye:
    bloglarına yeni bir ekleme yapmışlar, istanbulda 2 hafta kadar kaldıklarından, şehri çok sevdikleriden falan bahsetmişler. Tüm dünyada aynı anda yapılan Critical Mass için ise, bu etkinliğe 100 bisikletli kadar bir kalabalıkla katıldık ve hatta bu etkinlik sayesinde istanbul çıkışına kadar bize eşlik eden Samet ile tanıştık yazmışlar. :D

bu arada küçük bir serzeniş etmeden susmam; ulan almanlar, görende pendiğe kadar pedal çevirdim sanır, istanbul çıkışı ne demek, 178 km yol yapmışım sizlerle, halen daha baldırlarım sızlıyor.., ee tabi, dünyayı bi ucundan öte tarafına geçen bu insanlar için, genele baktığımızda küçük bir bölümde eşlik etmiş oluyorum onlar da haklılar :) umarım tembihlediğim gibi kandıranın meşhur yoğurdunu yemişlerdir. Samsun'a ya da Sinop'a geldiklerinde de onlara aslında buranın bir zamanlar efsanelerde yer alan amazon kadın savaşlçıların başkenti olduğunu, bir karadenizli bisikletçi arkadaş çıkıp da anlatır :p

işte blogları :
    www.my.opera.com/leckerlakritz

5. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    samet kardeşim ingilizcemiz yokki,olsaydı elimden geleni yapmaya çalışırdım:)inşallah tesadüfen karşılarız.yabancı arkadaşlarımıza eşlik edip, onlara rehberlik etmek bizim görevimiz.Türkiye'ye ve insanına bakış açılarını değiştirmek için bu bir fırsat ama ingilizce şart.

SametAksuoğlu bunu beğendi.
  6. Eren Yoloğlu

Eren Yoloğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba Samet!
    We are in Trabzon. Eren is hosting us. Thank you for giving us some publicity ;)
    Cycling is still nice. Soon we will be in Georgia.
    Thank you for travelling with us - it was a great time!

...and we will never forget: Arabadan in bisiklete bin.

See you....

7. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:

ayıp yawww sadece çorbamı insan şöyle 1,5 iskender ısmarlar yaww:))

8. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletin dili yokmuş recep çat pat şöle böle oldu bitti işte.hem ülkemize geliyorlarsa onlar ögrensinler tükçeyi sen ingilizce konusmak zorunda degilsin intibak etmesi gerekenler onlar biz ingiltereye gidince onlar bizle türkçe konussun diye beklemiyoruz:D

9. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Görür görmez tanıdım samet'i dedim aha bizim samet sonra almanca yazıları sözlükle çevirince evet kesin bu samet dedim :D kardeşim iyi denk gelmiş bencede samet yine konuk severliğini yapmış o kadar gitmiş bence bu adamların gittikleri yerleri takip edip eşlik etmek lazım sonuçda buradan gelip geçtiklerinde güzel anılarla giderseler kendi ülkelerine döndüklerinde güzel bir şekilde anlatırlar.

SametAksuoğlu bunu beğendi.
  10. SametAksuoğlu

Seviye:
    vallahi adamlar elin almanyasından gelip bu mevsimde tam teşekküllü karadeniz turu yaptılar, biz karadenizli biri olarak daha gezemedik yuh diyorum kendime. ??!!

@Eren Yoloğlu

Eren, bu konu başlığı sayende amacına ulaştı... arkadaşları evinde konuk etmişsin onlar teşekkür etmiştir bi de ben burdan edeyim iki olsun :) teşekkürler...

11. Eren Yoloğlu

Eren Yoloğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne demek ;)