Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peyronİ hastaliĞi ve bİsİklet hakkinda fİkrİ olan

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında burhan çetin tarafından paylaşıldı.

1. burhan çetin

burhan çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Merhabalar Peyroni hastalığı (ereksiyon halinde peniste eğrilme) hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa görüşlerinizi paylaşırmısınız.İnternette uzun uzun araştırmama rağmen peyroniye bisikletin sebep olduğuna dair birşey bulamadım fakat Üroloji uzmanım hemen bisiklete binmeyi bırakmamı tavsiye etti:p.Hafta içi günde yaklaşık yarım saat hafta sonu bir gün günde 3-4 saat civarı bisiklet kullanıyorum.Jel sele kullanıyorum,malum bölgeye baskı yapmaması için selenin ayarına ve oturma şeklime dikkat ediyorum,uzun turlarda sık mola veriyorum.

Aranızıda benzer hastalıktan muzdarip olan veya doktor arkadaşlar varsa görüşlerinizi bekliyorum.Sağlıklı günler dileğimle.

2. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    en ufak ilgisinin olmadıgını düşünüyorum. testis bölgesinde sorun olan kişiler için berki sıkıntı olabilir torsiyon varikosel v.s berki hastalıgı ilerletebilir yada agrı yapabilir. ama aletin kendi için hiç bi sorun olusdurmayacagına eminim. o dokdorun kendinden haberi yok bence. yada böle bişi sölemediğini düşünüyorum. bu problemin belli bi yüzdesi var sorun yaratması için geri kalan hiç ciddi bi problem değil.

burhan çetin bunu beğendi.
  3. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu hastalığın bisiklet ile ilgisini ortaya koyan bir araştırma ve istatistik olmadığını biliyorum,ancak dünya büyük birileri dünyanın çeşitli yerlerinde belki bu araştırmayı yapmış olabilir,ancak bildiri vs olarak yayınlansaydı ,duyulurdu.bu hastalık belirtilen doku üzerinde bir plaka oluşup sertleşerek eğmesine neden oluyor

burhan çetin bunu beğendi.
  4. berkan1994

berkan1994 Kıdemli Üye

Seviye:
    bendede ona benzer bir durum var fakat benim durumumun doğuştan olduğunu biliyorum (yaşım 18) ereksiyon halinde değilkende biraz açısal duruyor birazda olsa rahatsız edici bir durum bisikletle alakalı olduğunu düşünmüyorum başka doktorlarada görünün bence , google görsellerden biraz baktım şimdi sıkıntılı bir duruma benziyor üstelik zaman geçtikçe tersliğin artması vs baya kötü.
    acil şifalar dilerim....

burhan çetin ve Cyclist999 bunu beğendi.
  5. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    bisikletle uzaktan yakından alakası yok tamamen ilaç yan etkisi durumu var daha fazla bilgi istersen 0544 811 71 93 beni ara.

Semih_ÇELİK ve burhan çetin bunu beğendi.