Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peugeot Restorasyon

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ican tarafından paylaşıldı.

1. ican

ican Yeni Üye

Adı:
    Can
    Merhabalar. Forumdaki konuları gördükten sonra ben de böyle bir şey yapmaya karar verdim.
    İlk hali.
    Önce tüm parçaları söktüm. Sonra tinerle boyayı çıkarttım ardından zımpara ile kararmış yerleri düzelttim. Boya söküldükten sonra çabuk kararıyor o yüzden zımparadan sonra beklemeden boyaya geçtim. Sprey boya ile kendim boyadım.

Sonra parçaları fazla detaya inmeden temizledim ve tekrar taktım. Fren kabloları ve vites ayarı için bisikletçiye gittim. İlk sorunu da orada yaşadım ön aktarıcının vidası yerinde durmuyordu o_O daha büyük bir vida denedik ama vitesi değiştirince aktarıcı atıyordu. Uygun fiyata bulabilirsem yenisini almaya karar verdim. Fotoğrafta da büyük vida belli oluyor.
    Fotoğraflardaki gibi vites sistemi Sachs-Huret :)

Fren kolları eski olduğu için kendimdeki frenlerle değiştirdim bir süre idare etsin drop bar takmayı düşünüyorum :)

Frenlerin markası var mı bilmiyorum sağ tarafta balık gibi bir şekil var :)

Bunlar da uzaktan çekilmiş fotoğraflar

Satıcıdan Peugeot olarak aldım. Boyayı sökerken alt tarafta seri numarası gibi bir şey gördüm: A90139806 bilgisi olan modelini yada markasını belirlemede yardımcı olursa sevinirim.

Son halini vermek için biraz sizin yardımınıza ihtiyacım var :)

1. Bisiklete uyacak drop bar gidon ve uyumlu fren kolları
    2.Kahverengi deri görünümlü sele(Brooks almak isterdim ancak fiyatı bisikletten pahalı :D)
    3.Yeni lastik (Ölçüleri 700X35C sanırım.)

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi Bayramlar :harika:

2. Furkan124

Furkan124 Yeni Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    drop bar tak deri gidon bandı al ve normal rahat bir sele al ve dericiye götürüp deri kaplattır

frenlere bakım yap ve değiştirme orjinali kalsın