Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peugeot Explorer 010 Bu Bisiklete Dikkat!!!

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Enes Türk tarafından paylaşıldı.

1. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhabalar,

Bahsettiğim Peugeot Explorer 010 bisikletim bu.Salcano Astro 212 HD almak istiyordum ama şimdilik o masrafı yapamayacağım.Bu bisikletle de duygusal bağım var:) İlk etapta 18 vites olması ve vites geçişlerinin mandallı olarak tabir ediliyor sanırım o şekilde olmasını istemiyorum birde frenlerini V fren yapmak istiyorum. İnternette Shimano Acera set gördüm hem fren hemde vites için bu da link'i;
    http://www.performansbisiklet.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=138 uyumluluk sorunu yaşar mı bu kadro?

Ayrıca gördüğünüz gibi gidon bölgesi tamamen paslanmaya yüz tutmuş.O bölgeyide tamamen değiştirmek istiyorum son olarak derdim sele. Dedemin beldeyamasından aldığım müthiş konforlu sele göze hiç hitap etmiyor. Orijinal selesini bir bisikletçi kırdı maalesef.Arkadaşlar ikinci el de olur ama yeter ki çok uygun bir fiyata istediğim değişiklikleri uygulayabileyim.Birde montaj konusunda pek bir bilgiye sahip değilim bana bir usta da önerirseniz çok hayıra geçer.

Herkese İyi Pazarlar,

Resimler;
    Shot at 2011-09-18

Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18
    Shot at 2011-09-18

2. latif.07

latif.07 Yeni Üye

Seviye:
    Bir dostumda bu bisikletten vardı jantın takıldıgı ana kasanın kaynaklı demir kırılmıştı fazla zorlamamak gerekir bu bisikletleri.Onun dışında millerini sök yagla bilyelerini deyiştir parayı buluncaya kadar bin bu bisiklete . Donanımını deyiştirmek falan eşşege altın semer takmak gibi olur.

3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Set güzelmiş içerisinde aynakolun göbegide mevcutmu onuda sorun derim. Yavas yavas toplamak aslında bence mantıklı. Şimdi 200 tl masraf yaparsınız set için. Kullanırsınız bisikleti bi yndan elinize para gecincede kadronuzu değiştirirsiniz. Aluminyum güzel bir kadro ile. 2. el bulursunuz salcano kadrolar satıolardı 150 tl ye kullanılmamıs gibi. Yani sonucta sıfır bisiklet gibi bisiklet elde edebilirsiniz.

Sele ve gidon için forumun 2. el bölümüne bakabilrisiniz. Hem ilanlar kısmındaki ilanları inceleyin hemde 'aranıyor' bölümüne gidon ve sele için ilan acarsanız kısa süre içinde onlarıda bulabilirsiniz.

Kolay glsin.

4. TugayAydın

TugayAydın Aktif Üye

Seviye:
    bir peugeot klasiği :)

5. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    kardeş,sahibinden.com a şu ilan nolarını yazarmısın;41310745-41345380.Link veremiyorum,gözükmüyor.
    Bisikletçi konusunda bende istanbulda oturuyorum ve şu an bu kadar parça listesi çıkarabiliyorum.Fakat ön vitesinde marka göremedim,ben olsam onu da değiştiririm şu no da;41038099.Fiyatları konusunda da yardımcı olunur.
    Eğer sarıyere yakınsan,sana bisikletin toplanması konusunda yardımcı olabilirim.Özel mesajını bekliyorum ve e-mail adresim;i.cagda@hotmail.com,selamlar.

6. Kaan Bayhan

Kaan Bayhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güzel bisiklet yaa :)

7. Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Ömer Faruk MUMCUOĞLU Onursal Üye

Adı:
    Ömer Faruk Mumcuoğlu
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklet yaşına göre yıpranmamış temiz duruyor. Benim de origin 100 üm var çok fazla masraf yaptım ama değmedi. Bana kalırsa paran cebinde kalsın bu şekilde bin , ileride alacağın bisiklet için para biriktir. Bu hali ile de aynı işi görecek.

8. mehmet ali çetinkaya

mehmet ali çetinkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    güle güle kullanın daha iyileri sizin olsun bol pedallar

9. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bisikletin ön vitesleri Shimano SIS. Başka bir sorum olacak ben bianchi'mde kullandığım gri renkli 21 vites geçiş sistemimden çok memnundum(parmakla tık tık atılan:) ) o sistemi bu bisiklete aktarabilir miyim acaba? kesinlikle sele ve gidon kısmını yenilemek istiyorum ama en ufak bir fikrim yok gidon kısmı konusunda sizce sökmeli miyim bütün o kısımları? neye göre parça almalıyım?

10. Mustafa Aşkın

Mustafa Aşkın Üye

Seviye:
    Bir Peugeot Klasiği :)

11. Abdulkadir ARSLAN

Abdulkadir ARSLAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Zamanında ne bısıklettı :)

Enes Türk bunu beğendi.
  12. Koray Yılmaz

Koray Yılmaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yaaa peugeot lara hastaydım valla... arkadaşımda BMX i vardı deli gibi sağlamdı bir de bir abimizde yol bisikleti vardı... çok cici makina...

Enes Türk bunu beğendi.
  13. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisikleti satmayı düşünüyorum ne dersiniz, sıkıntıları şu şekilde, sanırım ön jantta yamulma var, aynakol'a bağlı olan sol pedal kolu sürekli çıkıyor açtım baktım yalama olmuş,sele borusu paslı, gidon kısmı paslı vites ve frenlerde sıkıntı yok ama frenler çok ses çıkarıyor. bunun dışında tek yüzümü güldüren parçalar maşa ve kadrosu:) ne kadar eder sizce?

14. TalhaSahbaz

TalhaSahbaz Üye

Seviye:
    Merhaba.Bendede buna benzer bir klasik mtb var ve halen kullanıyorum.gidon takımını zımpara boya işlemi yap seleyi değiştir ve başka masraf yapma bence.orjinalliği bozma yani.5 yıl sonra bunlar tam antika olacak.olumsuz yorumlarada aldırma bence.Sen bunu aldığında çoğu pinokyo bulamıyordu eminim.Anılarla dolu bir makinanın yerini yeni bir makina tutamaz

15. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    zamanında ne imrenmiştim, ama olmadı işte =((

16. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Merhaba,

Bisikletimi güzel bir bakıma soktum ve memnuniyetle kullanıyorum, tavsiye ettiğiniz gibi orijinalliğini bozmadım ve sadece sele değişikliği yaptım, sele borusu kadrodan çıkmadığı için(resmen bütünleşmişler çıkartamadık iki kişi) yeni bir sele borusu kaynatıp sele taktım.Gidonda ki paslanmış bölgeleri boyadım, şimdi ise gidon adaptörü alıp o bölüme yepyeni bir görünüm kazandıracağım.

Bu da son hali;

Uploaded with ImageShack.us

17. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sene 95 ya da 96 olması lazım abimle beraber koca yaz çalışıp para biriktirip babama vermiştik, üstünü de o tamamlayıp bu bisikletten almıştık :) hey gidi hey... Çok güzel bisikletti, sonra 2000 yılında çalınmıştı. çalındıktan sonra da 10 yıl bisiklete ara verdim :( 1 senedir tekrar dönüş yaptım, boşa geçen 10 yılımı hatırlattı şu kare.

18. Coşkun Kumru

Coşkun Kumru Aktif Üye

Seviye:
    Aynı modelin füme rengi var bende de, arada bakışıyoruz ama yeni bisikletimden sonra pabucu dama atıldı. Yalnız bendeki bisiklette amortisör yok, siz sonradan mı taktırdınız acaba?

19. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Vay be, zamanında deli gibi isterdim bu bisikleti. :)

20. Enes Türk

Enes Türk Üye

Seviye:
    Yok Orijinalinde vardı amortisörü