Peşpeşe gelen travmalar ve küllerimden doğuşum

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@btaskazan kilit pedal ama doğru ayakkabıya kaller ayarı iyi yapılmalı.Bazen farklı ortopedik sorunlar olabiliyor.Elbette düşük vites ve kendi limitlermizde ve kimseyle aşık atmadan.,kadans kadans..

Yeniden Spd Sl ye uygun ayakkabılarımla yollara çıkmaya başladım.Her akşam 40-50 km ile kas,eklem ve bağlarda belirgin bir güçlenme gözlüyorum.
Sedanter olmaktan çok korkuyordum ama ne iyi ki yeniden aktif hale geliyorum:)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@cazci ben de kilitli pedal ve ayakkabımı aldım. İstanbul'a dönünce montajını yaptıracağım. İlk deneyimimim için sabırsızlanıyorum :)

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Ben de dizlerimi zorlamamak ve işe giderken terlememek adına elektrik kiti taktım. 10 numara

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@D.Cengiz
İster aalll.
İster alma...
İsterrr taak ..ister takma.

Yaş ilerledikçe..yokuşlarda kasları zorlarsann!!!
Benim gibi menisküs olursun ve kaslar yırtılır..:)

@anti panik

@anti panik

Evvveeettt..güzel haber..
Bacaklar iyileşiyor..
Buz kompresi çok işe yaradı.
2 haftadır ağrı hissetmeden ilk kez bugün seri bisiklet kullandım.
Buz kompresi çok faydalı..:):)

Özgün

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
Özgün
Bisiklet
Salcano
Kasaptan bir kilo et alır gibi bisikletciye girip cube gibi cürlop bisiklet almak da güzelmiş darısı hepimizin başına. :)

Şaka bir yana çok geçmiş olsun, malesef tıpta bu tip durumlar çok sık yaşanıyor, bazı kadrolar, bazı pozisyonlar nasıl alınmış, bu doktorlar ne işe yarıyor dediğiniz durumlar olabiliyor. Birkaç doktora görünmek en iyisi. Ucuz atlatmışsınız yine. Arada jelatin almaya çalışın paça çorbası falan gibi, kıkırdak dokunuza iyi gelecektir.

Tepki
1.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Özgün
Sağolun paça çorbası 1 kere yaptık.
Sorun cube bisiklet lastiklerdeydi.
Şikayetim varda yazdım
Ancak geçmişte koşu bandı yaptığım için benim kaslar zaten menisküs yırtılmasına hazırdı.
Böyle durumda olanlar kesinlikle kalın lastik mtb almamalı..
Burda hata yaptım..:)

• Beğen
Tepkiler: Özgün

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgün Kardeşim elbette her hobi bir bütçe ayarlaması istiyor.Bende "yükseltme" süreçleri içinde boğuşup;-armudun sapı,üzümün çekirdeği,şeftalinin kabuğu demek istemediğimden Ultegralı,ful karbon,mavic jantlı bir yoldaş almaya karar verdim.
Hem kendimi ödüllendireyim hemde kafam rahat olsun istedim.
Hekim ve tıp dünyası da bulanık suya döndü.Şu anda bana en doğru tanı ve sağaltım sürecini uygulayan değerli hekimime minnettarım.Ay sonunda kontrole gideceğim.Paça çorbasına başladımdı ama çok kilo aldırmasından ve yaz sıcağında gına gelmesinden ötürü ara verdim.Jelatini hiç denemedim,olabilir aslında,teşekkür ederim önerilerin ve nezaketin için.

borAyaz

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Diğer
Öncelikle geçmiş olsun. Sonrada gözün aydın olsun :) Aynı sorun bendede var doktorun bilgilerini DM atabilirmisin?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eksik olmayın,doktorun adını yolladım,acil şifalar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: borAyaz

Gurkan Ortamevzi

Aktif Üye
Tepki
168
Bisiklet
Trek
Cok gecmis olsun. Pisiklet cok iyi ama arka ucgendeki dikey borulari cok ince, ve seat tube e biraz assagidan bagli cukurlara dikkat et cok atlamaya ziplamaya gelmez. Kac paraya geldi sana bisiklet?

Cok gecmis olsun. Pisiklet cok iyi ama arka ucgendeki dikey borulari cok ince, ve seat tube e biraz assagidan bagli cukurlara dikkat et cok atlamaya ziplamaya gelmez. Kac paraya geldi sana bisiklet?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gurkan Ortamevzi teşekkür ederim.Cube nin bu modeli piyasadaki en iyi karbon katmanlı olanlardan,şu anda tüm ülkelerde euro üzerinden fiyatları sabitlediler.Ben indirimli aldım.Attain GTC Carbon Race fiyatını ilgili sitelerde bulabilirsiniz. Yol-Yarış kategorisinde daha önceden deneyimim olduğu üzere rota ve güzergahı bilinçli seçiyorum.Kullananı memnun eden endurance tasarıma sahip.Aksiyon yada gösteriş budalaları gibi riskli hareketler yapacak biri de değilim;).

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun abi bu hastalıktan pedal bastıkça kaçmanın bir yolu yok galiba

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ATALAY16 Kardeşim aslında zehir de bu,panzehirde...Dün Gündoğduya çıktım.Trilyeye kadar gidecektim ama şiddetli lodostan geri döndüm.Bir yandan kadansa dikkat ediyorum,bir yandan rüzgarın savurmasına karşı gidonları sıkıca tutuyorum -ürken bir çocuğun babasının avucunu sıkması gibi-,kaza belasız eve vardım sonunda..
Bisikletin yaşamımın merkezinde oluşu,erken yaşlarda el yordamı ile sürüş,sonradan yanlış olduğunu anladığımız alışkanlıklar,yıllar geçtikçe bünyede hasarlar bırakıyor.Örneğin ilk bisikletimi 7 yaşındayken kullanmaya başlamıştım.Kontra pedal olduğu için bu kadans döngüsü zamanla otomatikleşmiş olabilir.Diğer bisikletlerle sürüşlerde aynı sert ve düşük kadansa karşılık gelen pedallama ile yıllarca dizlere yüklenmiş olabilirim.
Eğer genç yaşta yüksek kadansa alışılırsa bu rahatsızlık büyük ölçüde başlamaz.Dilerim ki bu bilinç zaman içinde oluşsun ve ömrümüzün sonuna kadar pedallayıp çocuk kalalım:).

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cazci öncellikle büyük geçmiş olsun bu arada...valla siz bendeki rahatsızlığı direk yazmışsınız..MR sonuçlarına göre sol bacakta ön çapraz bağ zedelenmesi,menisküs yırtığı ve kıkırdak doku sinyal kalınlığı..ben bu rahatsızlığı her ne kadar 2015 yılında geçirdiğim kaza sonrasına bağlasamda,ilerleyen zamanlarda kaza sonrası toparlandıktan sonra uzun süre totalde 3000 km üzeri sürüş yaptığımıda çok iyi biliyorum(uzun mesafeler üstelik; örneğin istanbul çıkışlı olmak üzere Tekirdağ,Edirne Sakarya,Düzce,Uludağ,Kartepe vesaire gibi),sonra yine bir bayan sürücü yüzünden hayatımdan tamamen çıkartmaya karar verdikten,sattıktan ve sonra üzerinden 6 ay geçtikten sonra bu diz ağrısı bende mevcudiyetini gösterdi,MR o doktor bu doktor derken birazda kendimi dinleyerek ve tekrar bisiklete dönüş yaptım (doğru yada yanlış tercih,ama göze alarak)şimdi gayet iyiyim hatta sıkıntılı olan dizimden ziyade sıkıntısı olmayan dizimde biraz enteresan ama benide unutma dercesine arada kendini hatırlatıyor..yani aslında bende belki daha önceden vardı,hatta gerçekten belki kazada meydana geldi ama o zaman bırakmadığım için olsa gerek hem toparlanmam kısa sürdü hemde hiç hissetmedim takiiii ansızın bırakana kadar...
Bu arada bisikleti hayatınızdan çıkarın diyen doktorlarda bir yönden aslında haklı gibiler,gibiler çünkü onlara göre bisiklet teneke,çelik yığını..bizlerde hiç sürüşten anlamayan,yanlış kullanım sonrası dizlerde telafisi olmayan rahatsızlıklara meydan verebilecek potansiyel bir hastayız...
Doğrusuda aslında bu,kadro seçiminden tutun,sele yüksekliği,sele ileri geri ayarı,gidon açısı,sürüş tekniği,rampalarda dizleri zorlamak ,yüksek vites düşük kadans ve vites seçimlerinde yapılan yanlışlar belkide ilerde gerçekten telafisi olmayan rahatsızlıkları beraberinde getirecektir, bu hataların mutlaka içinden bir veya daha fazlasını zamanında hepimiz yaptık..o zaman paylaşım yoktu,bilişim,iletişim zayıftı...belki biz bilmeden yaptık,ama en azından şimdi o hatalar yapılmayabilir ...
Herkese geçmiş olsun..Allah şifasını versin..

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.271
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bilalfidanboy kardeşim,size de geçmişler olsun.Kişinin kendi öznel,biyografik yada gelişimsel özelliklerine göre her rahatsızlığın seyri de farklı oluyor.Hekimlerin bakış açıları değişken olsa da kişi kendinin doktoru olmalı.
Ben her gün pedallıyorum.Işime,alış verişe,keyif yada performans sürüşlerine zaman buldukça yer veriyorum.Bisiklet nankör bir uğraş.Kış ayları falan deyip pedallamayı hiç kesmem.Mevsime göre hazırlanıp düşerim yollara.Zaten tersi hımbıllık,kilo alımı,stres ve en önemlisi geçmişteki kazanımların uçup gitmesi..
Bursa ya yolunuz düşerse birlikte pedallamak isterim.Sağlıcakla.,

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@mehmetlevent
Doktor..Hem de akıl doktoru..Bir bilim insanı..37 yaşındaki bir adama ''yaşlanmışsın,bisikleti bırak'' demiş:D
Müthiş komik,müthiş:D

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!