Peşini bırakmayan kanseri 4 kez yendi

Scudo

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
Spor, hele bisiklet. Önce ruhu sonra bedeni iyileştirir.

• Beğen
Tepkiler: Burak Afrasyap
Tepki
52
İsim
Serkan
Bisiklet
Cube
Helal olsun ve geçmiş olsun.Bu haberi mümkün olduğunca çok insanın görmesi lazım,ülkemizde bisiklete duyulan saygı ve sevgi artacaktır.

avkebele

May2009
Tepki
504
Bisiklet
Giant
Kendisini blogundan takip edebilirsiniz.

(link)

Örnek alınası bir insan. Her şeyden önce sağlam bir kafası varmış, vücudunu kazanmasını sağlayan. Sağlam kafa sağlam vücut...

Ayrıca hikayesini katıldığı yarışlardan birisinde öğrenen Saadettin Saran, Mert Şişman'ın kişisel sponsoru olmuş. Bunu da ekleyelim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu carsamba yani yarın bizim universitede konusma yapacak kendisi. Suleyman demirel universitesinde.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @mehmetsunu Kanser'i bir kez yenmiş (!) bir birey olarak şunu söyleyebiliyorum. Kanser'i yenmek henüz mümkün değil. Belki de hiç mümkün olmayacak.

Çünkü; "Kanser mutasyonlarının üçte ikisi, hücre bölünmesi sırasında meydana gelen DNA eşlenmesindeki (replikasyon/kopyalama) hatalardan meydana geliyor. Ne yazık ki bu şekilde oluşan kanserden kaçınmamız imkansız, çünkü bu durum genetik alt yapımızdan ve yaşam biçimimizden bağımsız" Alıntı; (link)

Alıntıladığım paragraf kısaca şunu anlatıyor; Kanser'e neden olan en önemli etken, popüler ifade ile; ne sigara, ne genetik yatkınlık, ne de yaşam tarzımız. Kanser bizim biyolojik yazılımımızın en büyük hatası.

Belki de bu yazılımı kodlayan akıl, bu hatayı (İnsanın acımazsızlığına karşı güvenlik önlemi de olabilir) bilerek bıraktı. Bu nedenle "kanser hastalığını yenmek" gibi bir sonucun söz konusu olacağını zannetmiyorum.
Gelişen teknoloji ve ilaç sanayii ile belki yaşam kalitesi ve süresi uzatılabilir. Ancak yakın ve orta vadede kanserin hayatımızdan çıkarılacağına dair bir umut taşımıyorum.

Esen kalın.