Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pes!..

Konu, 'Outdoor' kısmında Kadir Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Çıralı halkı, sahillerine yapılması planlanan mesire alanı ve otel projesine karşı nöbet tuttmaya devam ediyor. Çıralı halkı nöbetlerinin üçüncü gününde de taleplerini açıkladı
    Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Çıralı köyünün sahiline yapılmak istenen mesire alanı ve otel projesine karşı halk mücadelelerini sürdürüyor. Sahilde kurdukları çadırlarla nöbet tuttmaya başlayan Çıralı Köyü ahalisi bugün (15 Şubat) de yaptıkları yazılı bir açıklamayla taleplerini sıraladılar.
    SAHİLLER YOK PAHASINA SATILMIŞ
    Açıklamada bir doğa harikası olan Çıralı Sahili’nin neredeyse yok pahasına kiralanmış olduğu belirtilidi. Yürürlükten kalkmış olan bir yasaya dayanılarak 3. Lig takımı Antalya Ormanspor’a yıllığı 5 bin liraya kiralanan alan Ormanspor tarafından da sponsorlara kiralandı. Sponsor ise 18 bin 297 metrekarelik alanı 10 yıl süreyle 55 bin lira karşılığı kiraladığı belirttildi.
    Carettacarettaların üreme alanı olan, 18 yöreye ait (Endemik) bitkinin yaşadığı bölgede bu mesire alanı ve otel yapımıyla yaşanacak doğa katliamını istemeyen bölge halkı taleplerini şu şekilde sıraladı: “Tahsislerin iptali, inşaat ruhsatlarının iptali, mesire ve kompleks alanının planının iptali, bu konuların tam olarak ortaya çıkarılması için müfettiş gönderilmesi ile usulsüz ve hukuka aykırı tahsis- kiralama yapanların gerekli işlemlere tabii tutulması” istendi.
    Yöre halkı nöbet tutmaya devam ediyor.

http://www.adilmedya.com/cirali-halkinin-cit-nobeti-h29085.haber

:( Arkadaşlar biraz önce bu haberi duyunca ALLAH korusun birkez daha yıkıldım.Yeter artık!..dedirtti.

Bilmiyorum bu sahile gideniniz varmı,canım sahile bu yapılırmı,yan tarafı Olimpos Antik Kent'i aynı zamanda Caretta caretta'ların üreme alanı..yazık :(
    Turizm Bakanı nerde.Nerde bu Devlet,Nerde bu Millet!..

Hoşça Kalın...

2. Selcuk ASLAN

Selcuk ASLAN Üye

Seviye:
    Yazıklar olsun. Çok güzel bir yer. Umarım olay üst mahkemelerde doğanın ve halkın lehine çözümlenir.

3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ne aşşağılık insan bunlar.Oradaki bir metre kareyi almaya,bırakın Ormanspor,Barcelona' nın bile gücü yetmez.Daha geçen yaz oradaydım ve o yörede bisiklete binmeye bayılırım.İlk duyduğumda inanamamıştım.Adaletin "A" sı varsa bu ülkede, derhal "Yürütmeyi durdurma" kararı alınır.

4. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Arkadaşlar ilginize çok Teşekkür ediyorum.23 yıllık kampçıyım belki bilirsiniz,Antalya Olimpos Milli Park sınırları içerisinde bulunan Kındıl Çeşme Orman Kampı'nıda böyle yaptılar.
    İçim yanıyor içim.her taraf beton yığını oluyor!..

5. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Çıralı,kendini dışarıdan izole edebilen nadir yerlerden birisi,umarım bozulmaz...Gerçekten üzücü bir olay bu

Raven_35 ve Kadir Altuntaş bunu beğendi.
  6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Doğayı ve tarihi yok etmeyi menfaatleri doğrultusunda bir hak olarak gören bir toplumuz malesef. Hayvan sevgisi, doğa sevgisi yerine her şeyi tüketmeyi, taşlaştırmayı seviyoruz. Yazık, çok yazık böyle haberleri duymak çok üzücü.

7. guvengungor

guvengungor Yeni Üye

Seviye:
    hiç şaşılacak bir durum yok ortada. çanak-çömlek zihniyeti ülkenin her yerinde boy gösteriyor.
    üzücü ve sinir bozucu.. keşke değer vermeyi öğrenebilsek... :(

8. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben eleştirmekten bıktım, bunlar eleştirilmekten bıkmıyorlar. Sanırım kulaklarında tıkaçlar var ve kimin ne dediği umurlarında bile değil. Artık ne yapacağımı, ne söyleyeceğimi ben de bilemiyorum. Millet uyumaya devam ettiği, veya pastanın kırıntısı için bile bi tarafını satmaya hazır olduğu sürece, fazla söze hacet kalmadığı kanaatindeyim...

9. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok üzücü ama ne bunun duracağına nede benzerlerinin duracağına inanıyorum. Bunlar güzel yurdumun satılmadık ,kiralanmadık yeri kalmayana kadar durmayacaklar.Zihniyet değişmedikce bugün a spora a oteline yarın be sporuna hatta x lere bile kiralanır satılır. Umarım unuttukları gözden kaçırdıkları dokunamadıkları yerler yaşamaya devam eder.

Kadir Altuntaş bunu beğendi.