Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

perşembe günü itibariyle kadıköy -pendik sahil hattı arasında sindirme turları

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında S. Burak Cebeci tarafından paylaşıldı.

1. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    önümüz ramazan oruç tutan arkadaşalarımız vardır. iftar sonrası bu bölgede sahilden iftarda yediklerimizi sindirme turu yapsak nası olur=) eger isterseniz perşembe saat 21:00 de sizi bostancı vapur iskelesinin tam önünde bekliyor olacagım gelen varsa perşembe saat 20:00 a kadar söylesin lütfen istikamet genelde kadıköy-pendik sahil hattı ortak bi kararada varabiliriz isterseniz buluşunca!!!! görüşmek üzere:)

oruç oruç biyerlere pedallıyacagımı zannetmem=))))

2. Exiledd

Exiledd Üye

Seviye:
    İftar vakti deliler gibi yemek yiyen insanımızı tok karnına bisiklet üzerinde düşünemiyorum. Mazallah kalp denen bişey var, yapmayın etmeyin.
    Ama sanırım ben oruç tutmayacağım malum öğrenciyiz besin gerek ben katılabilirim :D

3. S. Burak Cebeci

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

ben tutuaam da kaç saat yiyecegizki zaten :D b ür sonra yediklerimiz oturur sora rahat rahat pedallarız..sindirime yarım cı olurrr

4. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    İsteyen tutar, istemeyen tutmaz ama şu öğrenciliği bahane etmeyin ne olur!

Biz de öğrenciydik, hiç problem olmadı..

İcabında sabah otobüse, servise yetişmek için kahvaltı yemeden çıkıyoruz, iş yoğunluğundan akşama kadar birşey yemiyoruz... Ne oldu şimdi, öldük mü? Kaç saat aç kaldık, hatta su bile içmedik...

Yani kim neye inanır neye inanmaz beni ilgilendirmez, herkesin dini kendine de bahaneye gerek yok... Adam gibi "Tutmuyorum kardeşim" dersiniz olur-biter... Hesabını da ona göre verirsiniz...

Şu deliler gibi yemek yemeye gelince; Doktorların ve diyetisyenlerin ortak görüşüdür ki, 19:00'dan sonra yenen akşam yemeği (gerek Ramazan'da gerekse diğer günlerde) vücuda zararlıdır. Çok açlık çekiliyorsa meyve-sebze gibi sindirimi kolay besinler aınmalıdır.

Tüm gün boş kalan mideye aniden o kadar yük bindirilmez. Mümkünse çorba ve salata ile oruç açılmalı ve su ihtiyacı giderildikten sonra bir mühlet beklenmelidir. (Mesela akşam namazını kılacak kadar 5-10 dakka gibi) Sonra yine hafif bir yemekle öğün tamalanmalıdır.

Sahur yemeği için de tavsiyeler var ancak daha serbest bir öğündür

5. Exiledd

Exiledd Üye

Seviye:
    Şeyhülislam beyden açıklamalar için teşekkürler.
    Öncelikle benim kimseye bahane sunmaya ihtiyacım yok direk söylerim tutmak istemiyorum kardeşim die ama sabahın köründe de olsa kahvaltı ederim ve sürekli birşeyler atıştıran bir insanım.Kışın bile günde çok su içerim o yüzden bisiklet turuyla alakasız bir konuyla ilgili burda çıkıp dini bilgi verme lütfen.Ayrıca tüm gün aç gezip sonra yemek yedikten sonra bisiklete çıkma fikri bana sakıncalı geliyor.Bu da kişisel fikrim kimse katılmak zorudna değil.Ama ben aç olmayacağım için gelebilirim dedim.
    Ayrıca burası sağlıklı beslenme bölümü de değil gelirim gelemem'den başka mesaj atmak da anlamsız kaçar kanımca.

whistler ve Ahmet Mumcu bunu beğendi.
  6. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    konuyu bozmamak ve başka yerlere sürüklememek için size özel mesaj attım...

7. S. Burak Cebeci

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    ayyyynen sana katılıyorummm tutma konusunda