Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Perşembe Akşamı Bisikletçileri

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında ulas tarafından paylaşıldı.

1. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu konuyu dile getirmemek elde değil. Benim de sürekli olarak takip ettiğim bu gurubun amacı Türkiye'nin her yerinde her perşembe saat 20:00 da pedala basmak..

Biraz bu guruptan bahsedelim.

Perşembe Akşamı Bisikletçileri

Amaç: Bisikletin şehir içinde her koşulda kullanılabilirliğini, modern bir ulaşım aracı olduğunu o yerdeki yerel yönetimlere ve halka göstermektir. Bulunduğunuz yeri bisikletli yaşam merkezi yapmaktır.

Hedef: Tüm Türkiye Perşembe Akşamları, ayrı şehirlerde olsa da aynı saatte bisiklete binsin. Oluşan bu kültürle bisiklet kültürü genişlesin.
    Türkiye’de Perşembe Akşamı Bisiklet saati; 20:00

Dikkat edilmesi gereken hususlar:

* Bisikletinizin olması,
    * Bisikletinizin bakımının yapılmış olması,
    * Kask, gözlük ve eldiven mutlaka olmalı,
    * Ön arka aydınlatmaların olması,
    * Açık renk görünür veya 3M reflektörlü kıyafetlerinizin olması,
    * Grubun güvenliğini tehlikeye atacak hareketlerde bulunmamak,
    * Trafik kurallarına riayet etmek,
    * Yol durumuna göre öncünün işareti ile tekli veya ikili sürüş konumuna geçmek,
    * Grup sürüşlerinde bisikletler arasındaki durma mesafesini çok iyi ayarlamak,
    * Her durumda, araç sahipleriyle, diğer kişilerle asla sorun yaratmamak,
    * Hız, performans sürüşü yapmamak,
    * Çaylarınızı yudumlarken düşünceleri paylaşmak, sohbet etmek

Şuana kadar İzmir Alanya Bursa Ankara Trabzon olarak guruplar kurulmuş durumda.

web siteleri: http://www.persembeaksamibisikletcileri.com

2. Yunus YILMAZ

Yunus YILMAZ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mersin Perşembe akşamları Bisikletçileri dahil olması gerekiyor...
    o grup içerisine. Ben şahsen Mersin Perşembe akşamları Bisikletçileri grubu üyesiyim:D
    Çok güzel bir uygulama keşke bütün şehirlerimizde böyle uygulamalara geçilse...
    Bisikletin önemi vurgulanıyor.Bisiklet ile dolaştığımızda aa bak bisikletçiler geçiyor diyenler ile karşılaşıyoruz.
    Her hafta başka yerlerde geziyoruz ki herkez bizi tanısın. Bize katılmak istenler görsün öğrensin katılsın ve
    bizim aktivitelerimize dahil olsun.Gayemiz Yeni insanlarla tanışmak ve Bulunduğumuz şehirde Biz Bisikletlilerinde olduğunu göstermektir

halil karaoglan bunu beğendi.
  3. diavolo

diavolo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hatay Antakya'da da yapılıyor, Bisikletliler Derneği düzenliyor. Antakyada aslında hoşgörülü insanlar var ama burda bile insanlar acayip acayip bakıyorlar. Ha bide şu trafik polisleri var, yok izniniz var mı yok bilmem ne, gerçi izinler falan alınıyor ama...

mustafa akman ve Doğu Biçer bunu beğendi.
  4. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Teessüf ederim Ulaş:D biz her perşembe çıkıyoruz zaten:) yarım saat için yapıyorsan bunu, ne diyeyimki ben sana şimdi:D:D

5. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir düşünce bence, kısa sürede bir çok ile yayılacaktır diye umuyorum hatta bir çok ilde tek perşembe akşamıda değil başka günlerdede organizasyon yapılabilir

6. Bülent Onutkan

Bülent Onutkan Bisikletkolik

Seviye:
    Bende pab eskişehir temsılcısıyım ama su aralar pek cıkamıyoruz.Ama yakında devam etmeye baslayacagız,dıger ıllerdekı arkadaslarım tam gaz devam sanırım :)

7. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Hay ağzına sağlık Ulaş. Ben de Ertan Abi'ye saati en azından yarım saat geri alınmasını, nedeninin de saat 21.00'den sonra mahallemin tekinlikten çıkmaya başlaması olduğunu anlatmaya çalışıyordum. Bu arada ertesi hafta yapılacak ve gelmeyi düşündüğüm motosiklet ve bisiklet fuarı biletleri iş arayan bir doktora öğrencisi için biraz tuzlu olmuş ve yalnız Biletix'den edinilebiliyor. En azından öğrenciler için indirim olursa sevinirim.

8. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    PAB Sivas temsilcisiyim. Malum Sivas soğuğu yüzünden buluşmaları Nisan ayına kadar erteledik. En fazla 10 kişi katılıyor ama:eek: akşam turlarının ve yaptığımız sohbetlerin tadını başka turlar da alamıyoruz. Sivas halkı da tam manasıyla alışırsa çok daha güzel olacak diye düşünüyorum

Doğu Biçer bunu beğendi.
  9. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yalova'dada mevcut perşembe akşamı bisikletçileri, yazın katılım çok oluyor, kışın soğuktan dolayı fazla katılım yok. Ayrıca yukarıda "saçmalık" diyen arkadaşıda kınıyorum. Ben yararını çok gördüm açıkcası, yeni arkadaşlar edindim, değişik komponentleri test etme şansım oldu, yararlı teknikler öğrendim, onun haricinde çevreye katkıda bulunan kampanyalarada destekte yardımcı oldum. Toplu bir şekilde dolaşmak ve ufak turlar düzenlemek güzel oluyor bence. Ondanda öte Yalova bisiklet kenti olmak için çalışmalarına devam ediyor bu grup sayesinde, yanılmıyorsam 30 km kadar bisiklet yolu projesi var ve yapılıcak.
    Buda iklim 350 etkinliğinden bir foto. (Havadaki karbonmonoksitin 350 ye gelmemesi için, havayı kirleten araçlar yerine bisiklet kullanılmasını hedefleyen bir çalışma)

10. Alper Yıldırım

Seviye:
    Güzel bir foto olmuş :)

ve kesinlikle bir saçmalık olduğunu düşünmüyorum...

11. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    saçmalık mı? tabiki o yorumu oraya yazmanız saçmalık. antalya/manavgatta bu aktiviteyi desteklemek üzere..

12. Alper Yıldırım

Seviye:

Amacım tartışmak kesinlikle değil ama burada insanların sen bu kadar biniyorsun ben bu kadar biniyorum diye yarışa giriklerini sanmıyorum. Ki yapılan iş yeni insanlar tanımada güzel bir akşam geçirip eğlenmede oldukça iyi diye düşünüyorum.

13. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Perşembe günü bisiklet hareketi bence çok hoş bir oluşum. HERŞEYİN BİR BAŞLANGICI VARDIR, bu belkide haftada 2 - 3 gün derken her ilde "her akşam 20:00 de bisiklet turu" na dönüşebilir. ÖNEMLİ OLAN BİR YERDEN BAŞLAMAK.

Böyle bir ortamda yapılan desteklenen işleri "faydasız" olarak nitelemeyi doğru bulmuyorum.

Herşeyden önce burada bir aileyiz, saygı ve sevgi çerçevesini kırmadan hareket etmemiz lazım.

Tüm pedalşörlerime, özellikle PERŞEMBE AKŞAMI BİSİKLETÇİLERİNE selam ederim.

Saygılarımla..

14. Yunus YILMAZ

Seviye:
    Komedi ya .
    Sen burada harcanıyorsun. hemen git oyuncu ne bilim yazar felan ol .
    Bizim amacımız bisikletlilerinde var olduğunu göstermek . Halka bisikleti sevdirmek , trafikte bisikletlilerinden olduğunu göstermek
    normalde zaten bisiklet sürüyoruz.

sen oraya saçmalık yazarak bu ülke için ,
    gelecekte bisiklet kullanıcıların çoğalmasını istememen olabilir mi acaba ?

Arkadaş bireysel olarak kendi düşüncesini yazmış.
    Demekki bisikletin herkez için , ülkemiz için maddi , manevi her türlü yararlarından habersiz...

Biz böyle bir aktivite ile Bisikleti belli bir statüye sokmayı amaçlıyoruz.

senin kapasiten bunu algılama yetmiyorsa biz ne yapalım.

adam yazmış
    Bencil düşünceler içerisindesin. Sankı biz bisiklete sadece perşembe akşamları biniyoruz...
    Biz zaten bisiklet sever olarak her zaman bisiklet ile ulaşım gezi yapıyoruz. haftanın her günü [ tabi sen bunu anlayamadın ]
    sadece perşembe akşamları toplanıyoruz ... dolaşıyoruz , muhabbet ediyoruz.

sen şimdi dersin niye cuma değilde perşembe ..
    çok basit cuma günü akşam turu olursa akşam geç yatma olasılığı yüksek cumartesi günü gündüz gezisi yapmak isteyenler için sorun yaratabilir.
    ama perşembe günü akşam turu olunca. cuma günü rahatça
    erken yatıp sabahta erkenden cumartesi tatil gününde gündüz turuna çıkabilinsin diye

15. Raif Korkmaz

Raif Korkmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili kardeşim, en önemlisi birbirimizin fikirlerine saygı duymayı ve tahammül etmeyi öğrenmemiz, bunu başaramadıktan sonra gerisinin önemi yok. Öncelikle bisikleti belli bir statüye sokma gereği neden duyulur bende anlamış değilim? bisiklet özgürlüktür, herkes özgürce binebilir, yada aynı şekilde herkes istediği günlerde tur ve organizasyon düzenleyip, duyuru yapabilir ama herkesin sizinle aynı fikirde olmasını düşünmek gerçektende saçmalık olur. Ayrıca bu yorumu yapan arkadaş yasaklanmış, neden yasaklanmış anlam veremedim, küfür etmemiş, hakaret etmemiş, saçmalık demiş, bu yüzdenmi yasaklandı!!!
    Bana kalırsada bu yorumu saçma olmuş ama eğer bu yorumu yüzünden foruma girişi yasaklanmışsa asıl saçmalık budur!!! Bırakın herkes kendi fikrini söylesin, amaç benim dediğim olsun değil ortak bir yol bulmaksa bende perşembe değilde cuma yada c.tesi olmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca kendi fikrinizi haklı çıkarmak için komik yorumlar yapmanızda anlamsız oluyor, c.tesı tura cıkacaklar var dıye persembe aksamı yapılıyormus:D :D :D
    Eeee cuma günü işe gitmeyecekmiyiz???
    Neyse daha fazla uzatmanın anlamı yok forum yöneticileri bu yasakcı zihniyeti bırakıp hasip çehre isimli arkadaşın yasağını kaldırsın bence, herkes özgürce fıkırlerını söyleyebilsin...

16. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    hasip bey bir forum sözdaşına yakışmayan bir konuşma yaptı düşüncesindeyim aynı hareketi bir başka üye sergilese aynısının yapılmasınıda isterim.

17. Yunus YILMAZ

Seviye:
    Ben en mantıklı açıklamasını yaptım...
    aksi bir mantık yürütücekseniz ilgili makamlara yani perşembe akşamları grubu başkanına iletebilirsiniz..

cumartesi olabilir demişsiniz. örnek Cumartesi günü geziye gittik dağ , bayır, ova gezdik dolaştık geldik. yorulduk. akşam o gezinin yorgunluğu
    akşam turuna gitmek için engel olabilir. Bu grubu kuranlar en mantıklı şeçimi yapmışlar bence . tabi daha sonra karar değiştirip başka bir gün yaparlarsa kendi kararları olur. bende bireysel olarak gider katılırım. bu kadar.

Raif Korkmaz bunu beğendi.
  18. Raif Korkmaz

Seviye:
    Yunus kardeşim, ben perşembe olsun cuma olsun derdinde değilim benim anlatmak istediğim herkes kendi fikrini söylesin, anayasa bile değişiyorda tur günümü değişmeyecek? Yada değişmese ne olur? Sadece insanları ben sizin adınıza bişey düşündüm sizde fikrinizi beyan etmeden buna uyun aksi halde sizi foruma sokmam mantığını karşıyım!!!

can ayan ve mustafa akman bunu beğendi.
  19. Raif Korkmaz

Seviye:
    Cevap için teşekkür ederim kardeşim ama ben forumdan silinmesini sağlayacak o mesajı göremedim? Rica etsem hangi mesajı için forumdan atıldığını buraya yazabilirmisin?

can ayan ve mustafa akman bunu beğendi.
  20. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    Her Eleştirinin Bir Dozu Ve Düzeyi Olur; Bende Her Pab Etkinliğine Katılamıyorum..
    Fakat Sizin Gibi Bu Saçmalık Neden Persembe Günü Demiyorum.

Bulunduğunuz İlin Pab Üyeleriyle Konuşun Oylayın İstediğiniz Bir Güne Alın.
    Fevri Davranmaya Gerek Yok.

Saygılar.

mustafa akman, emre ersoy ve M.A.Y. bunu beğendi.