Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Performans için spd-sl yol ayakkabısı arıyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında F.Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba saygıdeğer bisikletforum üyeleri.

Şu sıralar spd ayakkabı alma arefesindeyim. Kendi çapımda ufak bir araştırma yaptım bir kaç model üzerine yoğunlaştım ama bir de size sormak istedim. Başlıkta belirttiğim üzere bu ayakkabıyı performans için alıyorum. Şuan kullandığım ayakkabım Bontrager RXL ile yolları ayırmak üzereyiz artık kendisi emekliye ayrılmak istiyor. Sizin tavsiye edebileceğiniz sertlik indeksi 8 ve üzeri karbon tabanlı mümkünse deri olan performans yol ayakkabıları nelerdir ?

Bütçem : 650 TL

2. Batuhan Kalkan

Batuhan Kalkan Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar. Ben uzun yıllardır SIDI kullanan biri olarak size SIDI laser modelini tavsiye edebilirim. Sertlik oranını bilmiyorum fakat tam karbon tabanlarla kompozit tabanlar arasında bir model. Kal kısmı karbon olarak tasarlanmış. Taraklı ayaklara daha iyi oturuyor diye okudum, haklı olabilirler çünkü benim de ayağım taraklı ve harika sarıyor.

3. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Batuhan Kalkan
    Sidi markasının Kaos modelini Aslı Bisiklet'de inceledim. Ayağı sarması ve topuk kısmının oturması çok iyiydi. Fakat ayakkabı dili bileğimi acıtmıştı sanırım yeni olduğundan sertti ama o sıkıntı değil ileride yumuşar. Ayakkabı şuan kullandığım Bontrager'a göre baya hafifti. Şuan listemin 1. sırasında Sidi var :)
    Specialized markasının Expert modeli var hafta sonu onu denemeye gideceğim Aktif Pedal'a.

4. Batuhan Kalkan

Batuhan Kalkan Aktif Üye

Seviye:
    @F.Yıldırım Kaos'un üstü Wire modelinin aynısı sanırım da altı tam karbon değil. Sertliği biraz daha artırmak için Laser tercih edilebilir, ama o da ayağını Kaos kadar sarmaz herhalde. İlk etapta ayakkabı vurabilir bile ama ayağının şeklini aldıktan sonra çok rahat edebileceğini düşünüyorum.

Specialized konusunda hiçbir fikrim yok SIDI'den başka kullanmadım :p

F.Yıldırım bunu beğendi.
  5. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Batuhan Kalkan Yorumun için teşekkür ederim. Specialized'ı denedikten sonra bir de Shimano R260'ı denemek istiyorum. Benim için ayağı sarması önemli tırmanışçı olduğum için taban sertliğinin yanı sıra çekerken de kullanmak istiyorum.

Batuhan Kalkan bunu beğendi.