Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Performans Düşüşü...

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında atta tarafından paylaşıldı.

1. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar ben günde en az 2 - 2,5 saat saat civarlarında ayna dişli 2 arka dişli 4 te orta - yüksek kadansta rahat bir sürüş gerçekleştiriyordum. Ama bileğimde uzun zamandır bir problem vardı fırsat bulamadığım için hastaneye gidememiştim ve 3 - 4 gün önce gittim MR filan çektirdi 2 - 3 gün sonra MR sonuçlarıyla gittik birde kemik taraması istedi onu da çektirdik bende biraz kemik erimesi varmış. Bunu duyunca biraz sarsıldım çocukken pertes hastalığı yüzünden (internette perthes diye aratırsanız bulursunuz) sağ bacağımdan 5 defa ameliyat olmuştum platin vs takıp çıkarmışlardı. Bu yüzden hiç hızlı koşamam. Annem hemen başladı birdaha bisiklet yok diye ama ben bırakırmıyım yarışçı olmak istiyorum şu denilenlere bak... Neyse doktor kemik erimesi için 2 tane suda eritme toz verdi bileğime bileklik verdi birde bileğim için krem verdi bide bisikleti sürsün yararlıdır ama kemik kırılırsa toparlanması zor olur dedi annem kıyameti o zaman kopardı zaten ama ben iyi sürüyorum vs. dinlemiyor bisikleti bıraktırmak için elinden geleni yaptı ama ben ikna olmadım çünkü düşüp bir yerimi kırmak yarım puan, bisiklet yararlıdır 2 puan :) Neyse birkaç gün çok az sürebildim ama bu dinlenmenin bana faydası olmuş performansımın artığını hissettim biraz sınırlarımı zorladım her gün tırmandığım gölete biraz daha az durarak ve daha hızlı tırmandım ve büyük hata yaptım bisikleti kenara atıp direk oturdum. Sonra eve gittim ama tabi bacaklar yorgun. Ertesi gün yani bugün aşırı performans düşüşü oldu. Isınmadan oturarak çıktığım yokuşu yarısından itibaren ayakta zor çıktım. Neyse dedim suyumu içip soluklandım devam ettim ama öyle böyle değil bende eski antrenman yerime gideyim bari dedim göleti gözüm kesmiyor. Neyse sürdüm filan ama en son eve dönerken ufak eğimli uzun yolda vites düşürmek zorunda kaldım eve vardım yemek filan yedim ama bacaklarım hala yorgun. Öncedende hastalanmıştım ve 4 gün bisiklete adam gibi binememiştim başım filan ağrımıştı mide ağrısı vs. Onda da 1 gün performans düşüşü yaşamıştım sonra toparlamıştım. Ve arkadaşlar önceden yorulmak bilmezdim 3 saat sürdükten bir saat kadar sonra aynısını aynı tempoyla rahatlıkla yapardım. Ki yapmıştım. Bide bisikletim aşırı dandik (çift amortisörlü değil) ağır ve bol sorunlu. Yani sizlere sorum bu normal midir? Neler önerirsiniz (genel olarak). Bide konuyla biraz alakasız Whey protein tozu kullanmak istiyorum biraz cahilce olabilir ama hiç tecrübem yok bu protein tozları konusunda bunların yan etkisi var mı? Doğal mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ertuğrul dostum..
    kemik erimesi biraz düşündürücü doktorun bisiklete binme dememiş ama düşme olursa kemik kırılması o vakit ne olur evet sorun orada ,çıkmaz bi yol var gibi ,evet ben düştüm, ama nerede düştüm, bisiklet sağ omzumda ve basamaklardan inerken spd ayakkabı kaydı, arap sabunu ile yıkanmış basamaklar ,14 basamak düştüm ,bisikleti korumak için sağ köprücüğü kırdım bisiklete bi şey olmadı, karbona,
    olan bana oldu sonra iyileştim ama 1 yıl boyunca kemik suyu içerek, kemik iliklerini yiyerek..hala kemik suyu içiyorum, dostum bunun sana faydası olurmu onu bilemem ama doktoruna bi danış derim ,şimdi annen gerçekten endişeleniyor ,bende olsa idim endişelenir idim ,geçmiş olsun ..bu arada protein tozunu ben antreman bittikten sonra içerim birde antreman başlamadan 2 saat önce içerim..

atta bunu beğendi.
    atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cevabın için teşekkür ederim Kudret abi...
    Kötü bir kaza olmuş. Geçmiş olsun. Kemik iliği önceden yerdim yoğurdu peyniri çok çok fazla tüketirim daha hala anlamış değilim böyle bir şey nasıl oldu. Pertes haslağımla ilgilidir tahminimce.

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Badem ve kemik suyu.

Bu arada ağırlık antremanları da kemik erimesine faydalıdır.Body building yap derim.

atta bunu beğendi.
    atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok teşekkür ederim.
    Bademi çocukken çok fazla yemişimdir çünkü 2 tane 100 yaşından fazla badem ağacı olan bir evde büyüdüm şimdide istesem gidip yerim. Ve yarın bisikletimle giderim bir poşete doldurur her gün yerim kemik suyunu da içeceğim. Ağırlık çalışmalarına gelince fitness'a yazılmayı düşünüyorum.