Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Performans Düşüklüğü !

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Mert Özer tarafından paylaşıldı.

1. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    İyi Akşamlar Arkadaşlar

Bisiklet Aşkı Yaklaşık 3 Hafta Önce Başladı . Bisikletimi Alalı Yaklaşık 1 Hafta Oldu.Bisikletimi Arkadaşımdan Aldım Ve Biraz Kötü Bir Bisiklet Sanırım Markası "ÜMİT" Aldığımda Vasat Haldeydi Elimden Geldiği Kadar Toparlamaya Calıştım.Fakat Ufak Gezintiler yaptığımda cok fazla yoruluyorum.2 Günde bir 2 3 saat dolaşıyorum bisikletimle ve perfonmans ımı geliştirmek ve uzak turlara katılmak istiyorum bunun için önerilerinizi bekliyorum teşekküler :)

Boy : 1.88
    Kilo : 94
    İçki : Arada Sırada
    Sigara : Yok

NOT : Yaklaşık Düzenli Olarak 1 Aydır Fitness'a Gidiyorum. Spor bakımından bunu yapıyorum.

2. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    kardesim bende aynı durumdaydım 17 yasındayım sporla hiç alakam yoktu 2 hafta boyunca hemen hemen her gün 2-3 saat bisikletle zaman geçirdim geçtiğimiz cumartesi 65 km yol yaptım önemli olan düzenli antrenman sonrasında giderek gelişiyorsun kendimden biliyorum iyi günler dilerim sana :)

3. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür Ederim Yorumun İçin :) Elimden Geleni Yapacağımm

4. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    uzun bir süre uzun ve yavaş binmeye devam et,önce kilon boyunun altına bir insin sonra yavaş yavaş gelişirsin ,aceleci olma bu tür şeyle bir anda olmuyor...

5. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    rica ederim kardesim umarım kısa zamanda kendini geliştirirsin :)

6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Hiç merak etme zamanla oluyor herşey. Son birkaç yılını tamamem hareketsiz geçirmiş biri olarak, 2 hafta önce düzenli sürmeye başladım (MTB, asfalt ortamda standart lastikleriyle). İlk sürdüğümde 20dk sonra hayattan kopmuştum. Bisikleti arka odaya taşıyacak halim kalmamıştı. Şimdi 1.5 saat sürüyorum rahatsız etmiyor. Bir de nabız saati aldım, kalbim ne alemlerde, ne kadar kalori yakıyorum göreyim diye. (Benim ki gezilere çıkmadan , biraz tek başına kilo kontrolü sağlamak amaçlı sürüşler şu anda) Anlayacağın zamanla vücudun, kasların alışıyor ve kondisyonun gelişiyor. Bisikletin markasını modelini de takma kafaya, ver kendini yollara. Gerisini düşünme tadını çıkar. En önemlisi de bu, moral oluyor insana ;)

Düzenleme: Bir de okumadıysan Yüksek kadans her derde deva imiş yazısını gözden geçir. Bacaklarını ve kendini boşa zorlamamış olursun.

7. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bacaklarını olabildiğince yavaştan yavaştan alıştırmaya başla. zamanla hızlanır kondüsyonun artmaya başlar. arada sırada ankara'nın kızılcahamam'ında ve çevre dağlarında trekking'cilere takıl dağ taş tepe yürü kondüsyonun çok daha iyi olur. ben öyle yapıyorum. ne kadar çok yürüyorsam bu pedallamaya da iyi geliyor.
    evet bir yukarıdaki mesajda yüksek kadans ile ilgili yazı çok faydalı tavsiyedir. hadi iyi pedallamalar.:)

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar gerkeni yazmış benim eklemek istediğim Ümit marka bisiklette senin boyuna göre kadro yok diye biliyorum. boyun uzun kadro boyunuda yazarsan iyi olur.eğer tahminim gibi kadron sana göre oldukça küçük ise performnasını da arttırsan ağrıların yorulmaların hep devam edecek.

9. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Emre Kardeş. Gerçekten güzel bir tur açmışsın. Ben de 7 yıllık aradan sonra yeniden bisiklete başlayan biriyim. Şimdiki 15 vitesli Libero Fretto bisikletle zorlansam ve zaman zaman bisikleti taşısam da Kartal'dan 4 saatte Soğanlık-Yakacık-Topselvi ve 7,5 saatte Kaynarca-Esenyalı-Sabancı Üniversitesi-Çayırova turu yapmış biri olarak şu an Haziran'dan önce enstitüye önermem gereken doktora tezi konusunu araştırmamdan dolayı bisiklete ara vermek zorunda kaldım. Haliyle yukarıya çıkan yürüyüşler yaparak formdan düşmemeye gayret ediyorum. Bu arada 1 ayda 2 kilo verdim. Bisikleti yenilemeye yeter parayı denkleştirirsem yeni bisikletimle yeniden önce kısa, sonra orta mesafeli turlara başlayacağım.

Emre Gürses bunu beğendi.
  10. burak koçak

burak koçak Kıdemli Üye

Seviye:
    yüksek kadans düşük tork çalışman lazım,
    bisiklet sürerken pedala güç uygulamak bir süre sonra kolay yapılır bişey olmaya başlar,
    fakat asıl amacın her zaman nabzını yüksek tutmak olmalı ki kısa zamanda kilo verebilesin..

11. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    teşekkür ederim mümkün olduğunca haftaiçi her gün yeşilpınar - eminönü - yenikapı hafta sonu yeşilpınar-eminönü-florya ve dahada ilersini düşünüyorum :) bende yeni bisiklet alıcam şuanki çok ağır mtb tarzı bir bisiklet ve her gün başka bir arıza çıkarıyor cuma arka ruble kırıldı pazar yenikapı iskelesinin 1-2 km ilersinde arka arttırıcı kırıldı dün tekrar yaptırdığım arttırıcı tekrar kırıldı pazartesi lastiğim patladı şu sıralar çok şansızım yeni bir bisiklet alana kadar pek fazla dolanmayacam :) umarım kısa zamanda paranızı denkleştirirsiniz ve yeni bisikletinize kavuşursunuz :) ayrıca tezinizde başarılar dilerim

12. Mert Özer

Mert Özer Yeni Üye

Seviye:
    Herkese Cevaplarından Dolayı Teşekkür Ederim. Gerekli Uyarılarınızı Dikkate Alıcağım :)

13. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu yararlı bilgiler için teşekkürler...