Performans düşüklüğü

Mert Özer

Üye
Tepki
17
İyi Akşamlar Arkadaşlar

Bisiklet Aşkı Yaklaşık 3 Hafta Önce Başladı . Bisikletimi Alalı Yaklaşık 1 Hafta Oldu.Bisikletimi Arkadaşımdan Aldım Ve Biraz Kötü Bir Bisiklet Sanırım Markası "ÜMİT" Aldığımda Vasat Haldeydi Elimden Geldiği Kadar Toparlamaya Calıştım.Fakat Ufak Gezintiler yaptığımda cok fazla yoruluyorum.2 Günde bir 2 3 saat dolaşıyorum bisikletimle ve perfonmans ımı geliştirmek ve uzak turlara katılmak istiyorum bunun için önerilerinizi bekliyorum teşekküler :)

Boy : 1.88
Kilo : 94
İçki : Arada Sırada
Sigara : Yok

NOT : Yaklaşık Düzenli Olarak 1 Aydır Fitness'a Gidiyorum. Spor bakımından bunu yapıyorum.

Scudo
Tepki
40
kardesim bende aynı durumdaydım 17 yasındayım sporla hiç alakam yoktu 2 hafta boyunca hemen hemen her gün 2-3 saat bisikletle zaman geçirdim geçtiğimiz cumartesi 65 km yol yaptım önemli olan düzenli antrenman sonrasında giderek gelişiyorsun kendimden biliyorum iyi günler dilerim sana :)

Mert Özer

Üye
Tepki
17
@Emre Gürses

Teşekkür Ederim Yorumun İçin :) Elimden Geleni Yapacağımm

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
uzun bir süre uzun ve yavaş binmeye devam et,önce kilon boyunun altına bir insin sonra yavaş yavaş gelişirsin ,aceleci olma bu tür şeyle bir anda olmuyor...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hiç merak etme zamanla oluyor herşey. Son birkaç yılını tamamem hareketsiz geçirmiş biri olarak, 2 hafta önce düzenli sürmeye başladım (MTB, asfalt ortamda standart lastikleriyle). İlk sürdüğümde 20dk sonra hayattan kopmuştum. Bisikleti arka odaya taşıyacak halim kalmamıştı. Şimdi 1.5 saat sürüyorum rahatsız etmiyor. Bir de nabız saati aldım, kalbim ne alemlerde, ne kadar kalori yakıyorum göreyim diye. (Benim ki gezilere çıkmadan , biraz tek başına kilo kontrolü sağlamak amaçlı sürüşler şu anda) Anlayacağın zamanla vücudun, kasların alışıyor ve kondisyonun gelişiyor. Bisikletin markasını modelini de takma kafaya, ver kendini yollara. Gerisini düşünme tadını çıkar. En önemlisi de bu, moral oluyor insana ;)

Düzenleme: Bir de okumadıysan (link) yazısını gözden geçir. Bacaklarını ve kendini boşa zorlamamış olursun.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
bacaklarını olabildiğince yavaştan yavaştan alıştırmaya başla. zamanla hızlanır kondüsyonun artmaya başlar. arada sırada ankara'nın kızılcahamam'ında ve çevre dağlarında trekking'cilere takıl dağ taş tepe yürü kondüsyonun çok daha iyi olur. ben öyle yapıyorum. ne kadar çok yürüyorsam bu pedallamaya da iyi geliyor.
evet bir yukarıdaki mesajda yüksek kadans ile ilgili yazı çok faydalı tavsiyedir. hadi iyi pedallamalar.:)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar gerkeni yazmış benim eklemek istediğim Ümit marka bisiklette senin boyuna göre kadro yok diye biliyorum. boyun uzun kadro boyunuda yazarsan iyi olur.eğer tahminim gibi kadron sana göre oldukça küçük ise performnasını da arttırsan ağrıların yorulmaların hep devam edecek.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Emre Kardeş. Gerçekten güzel bir tur açmışsın. Ben de 7 yıllık aradan sonra yeniden bisiklete başlayan biriyim. Şimdiki 15 vitesli Libero Fretto bisikletle zorlansam ve zaman zaman bisikleti taşısam da Kartal'dan 4 saatte Soğanlık-Yakacık-Topselvi ve 7,5 saatte Kaynarca-Esenyalı-Sabancı Üniversitesi-Çayırova turu yapmış biri olarak şu an Haziran'dan önce enstitüye önermem gereken doktora tezi konusunu araştırmamdan dolayı bisiklete ara vermek zorunda kaldım. Haliyle yukarıya çıkan yürüyüşler yaparak formdan düşmemeye gayret ediyorum. Bu arada 1 ayda 2 kilo verdim. Bisikleti yenilemeye yeter parayı denkleştirirsem yeni bisikletimle yeniden önce kısa, sonra orta mesafeli turlara başlayacağım.

• Beğen
Tepkiler: Emre Gürses

burak koçak

Daimi Üye
Tepki
126
yüksek kadans düşük tork çalışman lazım,
bisiklet sürerken pedala güç uygulamak bir süre sonra kolay yapılır bişey olmaya başlar,
fakat asıl amacın her zaman nabzını yüksek tutmak olmalı ki kısa zamanda kilo verebilesin..

Tepki
40
@Cem Şentin

teşekkür ederim mümkün olduğunca haftaiçi her gün yeşilpınar - eminönü - yenikapı hafta sonu yeşilpınar-eminönü-florya ve dahada ilersini düşünüyorum :) bende yeni bisiklet alıcam şuanki çok ağır mtb tarzı bir bisiklet ve her gün başka bir arıza çıkarıyor cuma arka ruble kırıldı pazar yenikapı iskelesinin 1-2 km ilersinde arka arttırıcı kırıldı dün tekrar yaptırdığım arttırıcı tekrar kırıldı pazartesi lastiğim patladı şu sıralar çok şansızım yeni bir bisiklet alana kadar pek fazla dolanmayacam :) umarım kısa zamanda paranızı denkleştirirsiniz ve yeni bisikletinize kavuşursunuz :) ayrıca tezinizde başarılar dilerim

Mert Özer

Üye
Tepki
17
Herkese Cevaplarından Dolayı Teşekkür Ederim. Gerekli Uyarılarınızı Dikkate Alıcağım :)

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba abilerim Forumda yeni sayılırım ve bisiklet ailesindede yeniyim daha 1 senelik bir geçmişim var o yüzden bir sorum olucaktı size.
Daha öncesinde bisiklette gittiğim yolları şimdi zorlanarak gider oldum yani şöyle bahsedeyim size geçen cumartesi günü 60 km hiç durmadan 28 ort ile gittim ertesi gün pazar günü farklı bir yolda tek seferde 30km gidebildim gerisi zorladı ve performans düşüklüğüne yol açtı aceba bunun nedeni sabahları yaptığım kahvaltıdan mı ? cumartesi günü sabah güzel bir kahvaltı ile çıktım yola pazar günü ise atıştırmalıklarla çıktım sorun beslenmeden kaynaklı olabilir mi ?

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beslenme şekli, antrenman durumu, dinlenme süresi ve psikolojik hâle kadar bir çok şey sıralanabilir. Bazen her zaman çıktığımız ''sağlam'' bir yokuşu çok rahat çıkarken, bazen çok zorlanabiliriz. Bu tamamen o an ki durumla alakalı.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hmm anldım ozaman büyük bir ihtimal Beslenmeden dolayı gidemedim

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Pek çok sebep olabilir. Kişiyi düşününce ilk akla gelenler - herhangi bir rahatsızlık yoksa - beslenme, dinlenme, motivasyon oluyor. Sözgelimi günlük 7 sat uyku, sağlıklı-dengeli beslenme( ki beslenme başlı başına bir konu), motivasyon sporda kilit konular. Bisiklette de sorun olmadığını var sayıyoruz tabii, ayarlarda ya da bakımda sıkıntı olduğunda o da performansta sıkıntıya sebep olabilir.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Antrenman yoğunluğunuzdan da kaynaklanıyor olabilir. Üst üste tempolu antrenman yapmak performansı düşürüyor kaslar yoruluyor ve toparlanamıyor çünkü.

OrhanOzkaya

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Orhan ÖZKAYA
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti