Pepsi ve Coca Cola içtiğimizde vücudumuzda ne olur?

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@bisikletci
Bunu yazıp yazmamayı uzunca düşündüm. Sonra yazmam gerektiğine karar verdim. Vücudun nasıl çalıştığını az çok biliriz, sanırım orta okulda öğretilmişti. Yukardakileri sıra ile okuyun... Ve yarışın son 1 saatinde vücudunuzun neye ihtiyacı olduğu ile karşılaştırın. Bakalım bir kapsama alanı yaratılıyor mu?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kolanın ve diğer fast food tarzı yiyeceklerin saklanan yeni bir yan etkisi daha ortaya çıktı ama bu bildiğiniz yan etkiler değil daha korkunç.
hayatı boyunca kola vb ve fast food tarzı yemek yiyen kişiler geberip nalları diktikten sonra bu kişilerin uzun zaman sonra mezarı açılıp incelendikten ve ceset üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda bu insanların öldükten uzun zamanlar geçmesine rağmen eriyip çürümediğini çünkü vücutlarının tamamen kimyasal yemeklerden ve içeceklerden dolayı biyolojik bir et torbasına döndüğünü fark etmişler.:Skull-175
ne kadar ilginç değilmi ?

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yolların Zebanisi

Neresi korkunç bunun??? Öldükten sonra cesedine ne oluyorsa oluyor. İster 2 günde yok olsun ister 5000 günde ne farkeder ????

Birde geberip nalları diktikten sonra gibi bir anlatıma ne gerek var ? öldükten sonra de bitsin....

• Beğen
Tepkiler: gurkan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Oksal Özdöl
çok şey fark ediyor,anlamadığın nokta,burada anlatılmak istenen olay cesede öldükten sonra ne olduğu değil ölmeden önce vücuda ne kadar kimyasal bileşenler alındığı ve bunun içinde cesedin çürümediği,ceset 2 de olsa 5000 de olsa vücuda yüklenen kimyasal maddelerden dolayı ceset çürümüyor.anladınmı şimdi ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yaw bırakın bunları cola vazgecilmez tutku olmus tutku dediğin şey kölelik,asıl sen kola içmeyi bırak.

Yunus Emre POLAT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.230
Uyanık bir işletmecinin, iradesi zayıf insanların üzerinden, nasıl para kazanabilirim diye düşünerek ortaya çıkardığı, içimi hoş, ama faydası boş bir içecek. Kısacası para tuzağı benim için. Aynı oyunu şimdi de yoğurtlarda (özellikle çocuklar için yapılan, büyüklere de reklam yoluyla aşılanmaya çalışan yoğurtlar) görüyoruz. :)

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda ismini hatırlayamadığım bir bisikletçi takım arabasından kutu coca-cola alıp içmişti.Hayatını spordan kazanan birisi bile coca-cola içiyorsa bizi düşünün artık:D Ama irade meselesi,gerçekten bırakmak isteyen bırakır ve birdahada ağzına koymaz.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Yolların ZebanisiKarışmayın kardeşim, biz içeceğiz.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@kayhan

Sen en iyisi dağa çık sadece ot ye :)
Zararlı şeyleri yazmışsın sigara,kola, tv dizileri... aynen katılıyorum ama dahası var. Pazardan aldığın sebze meyveler; domates, salatalık mesela. Kısaca genetik kodları değiştirilmiş tohumların mahsülleri. Bu gıdaların DNA'nı değiştirmediğini, yarın birgün bizleri köle hale getirmeyeceğini kim garanti ediyor ?

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@Güney TuncerDi mi! Bu ayrıntıları da atlamamk lazım. Ben lisedeyken karpuzların çekirdekleri iri iri ve siyah olurdu. Kurutur onları da yerdik...

Dün yenidünya aldım biraz. Ortalama hepsi aynı büyüklükte ve genellikle iki çekirdekli. 3 değil tek de değil.. İki. Oysa küçükken kendi ağacımızdan topladığımız yenidünyanın hem tadı süperdi, hem de çekirdek sayısı ile övünür, aramızda hangimizin çok çekirdekli çıkacak diye yarışırdık...

Peki ya beyaz un ve ekmeğin durumuna ne demeli? Tamamen öğütülmüş, ömrü uzun olması için katkı maddeleri olan undan yapılmuş bu ekmeği tüketirken, kimileri aynı zamanda sindirim sistemimize etkilerini eleştirmiyor mu?

Hepsi iyi, kolaya bu kadar karşı olanlar benzinli araca binmiyor mu acaba?

herneyse... karışmayın ben içecem.

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burada kolanın yararları ve zararları tartışılıyor çok güzel. Ama bir şeyi savunurken fanatiklik derecesinde bu fikre bağlanmak ne kadar doğru bilemiyorum. "Kola çok zararlı kesinlikle içmeyin!!!!"" diyenler var aramızda ama bu fikir neden bukadar fanatikliğe varacak şekilde birilerine ispat edilmeye çalışılıyor anlamıyorum.

Bu sadece forum için geçerli değil hayatta herşeyin fanatikliği kötüdür...