Pepsi ve Coca Cola içtiğimizde vücudumuzda ne olur?

serkanayt

Üye
Tepki
11
bilgiler için teşekkürler dün bu yazıyı okuduktan sonra sofraya gelen akşam yemeğinde balığın yanındaki soğuk bardak kolayı reddettim. merette kuru kuru gitmedi dolaba baktım yararlı birşeyde yokk soğukkk 2 bira içitim :):
şimdi kolaya elveda da şu alkol alınnca vucutta neler oluyor onlada ilgili bilgi varsa sevinirim. teşekkürler kolaya uzu süre içmemek yada kırk yılda bir yarım bardak olmak üzere vede ettim yazıdan sonra....

Scudo

Volkan Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
384
abi çok kötü birşeymiş bu ya:eek: :eek: :eek: sigaradan uyuşturucudan farksızmış paylaşım için teşekkürler

Oxsy

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@propcadmin

Okadarda değil...

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Şimdi kola içerken dikkatimi çekti ve yazılanları okudum.İçtiğim kolayı yarı bıraktım.Sanırım bundan sonra içeceğim ayran ve meyvesuyu olacaktır.
Hoşçakalın

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1 su bardağı cola içip antrenman yaptığınızda vücut daha cabuk su atar ve yağ yakımınız bi nebze hızlanır ( İçerdiği kafeinden dolayı ) ...

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
yani yağ
yakmak içmek iyimidir?

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eskiden 1 lt kolayı kafaya diktiğimi hatırlarım. Çocuk zamanlarımız işte. Birbirimizle yarışırdık derken uzun süre sonra ancak bırakabildim. Şimdi kolayı tekerlek parlatmak için alıyorum, camımdaki böcekleri temizlemek için:p

Ben kafein hastasıyım, kahve hastasıyım. Kahve içmeden duramam. Geçen pazar bir kahve içmişim iki kişiyle toplam 45 ytl verdim.

Eskiden birayı, votkayı kahveyle içerdim ben ama şimdi su, ayran, tabii meyve suyu ve normal kahve :) ile sıvı ihtiyacını gideririm.

Parayla kendimizi zehirliyoruz. Güler misin, ağlar mısın?

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Ben pek içmiyorum;ama sık sık içmedikten sonra arada bir içmekte(Ayda 1-2 gibi) bir problem olacağını zannetmiyorum...Sütü bile fazla içerseniz yararından çok zararı vardır...(Mesela ishal olursunuz:D)
Ama tabi kolayı hiç içmemek en iyisi...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tekteker

Antrenman öncesi yararı colanın bu şekilde . İçerdiği kafein miktarından dolayı bizim salon antrenörümüz yağ enzimleri ile birşeyler söyledi , kafein ile birlikte bunlar daha cabuk enerjiye cevrilip yakılıyormus .. Ama fazla degil tabi 100 ml yeterli.

Örneğin tahmini 3-4 km lik bi hafif tempo düz koşusu yapıcaksınız .. Bir gun 1 bardak kola içip cıkın koşuya , bir gün de içmeden cıkın .. Farkı ben gördüm , sizde görüceksiniz ..

Yani ben colayı cok sevdiğim için antrenman öncesi kola içerek kafeini alıyorum .. Ama tabi bunu sade bi neskafe ile de saglıyabilirsiniz .

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@tekteker

Hayır aslaa, içerdiği aşırı şeker yağlanma mekanizmasının en önemli tetikleyicisidir...

• Beğen
Tepkiler: candede

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Konu için teşekkürler Ömer, koka kola da rafine şekerin icadıyla beraber insanoğlunun sağlığına zarar veren şeylerin başında geliyor en iyisi alkol gibi kola nında bir damlasını bile ağza koymamak. Ben ikram eden insanları kırmamak için alerjim var,doktor yasakladı gibi bir şeyler uyduruyorum size de öneririm :) .

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Nişanlımın dedesi bundan bayağı önce Coca-cola nın ortaklarından birisiyle görüşmüş amerikada...Ve adam "sakın içme demiş :)
İçindekileri bilsen içmek istemezsin :)"
Sebebi içeriğinde bulunan bir bitki yüzünden..Aslında bitki zararlı değilmiş ama okadar sık köklere ve dallara sahipmiş ki farelerinde en sevdiği yiyecek bu bitkiymiş.Çoğu farede bu bitkinin sık dallarında ölüyormuş ve fare ölülerinin bu bitkiden ayrıştırılması imkansız gibi olduğu için sakın İÇMEYİN :)

Bu bilgiyi sahibi söylemiş daha ne olsun :)

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
komik bir hurafe gibi duruyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kola içenlerin büyük çoğunluğunun onu sadece içeriğindeki o asit için içiyor diye düşünüyorum. Kim asitsiz kolayı kana kana içer?Hiç asitsiz veya asidi kaçmış kola içtiniz mi ve tadı nasıl? Bir an tiksinti veriyor sanki. Nasıl ki çok kimse simiti susamı için alıyorsa kolayı da asidi için alıyor; işin aslı bu bence diye düşünüyorum ve bu fosforik asit de kemikteki kalsiyumu çaldığı için çook mecbur kalmadıkça kolaymış,m.gazoz ve sade gazoz asla içmem... Ve bu asitli içeceklerin insana zerre kadar bi faidesi olduğunu da hiç sanmıyorum..

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@stratus

Sahsen ben o asidi için içmiyorum . Aynı asit pepsi ve gazozlardada var ama ben pepsi içince Colanın verdiği tadı alamıyorum .. Yada gazoz .. Bu konuda katılmıyorum ama bnm için antrenman öncesi terlememe yarayan kafein içeriği dışında insan sağlığına bi yararı olduguna ben de inanmıyorum .. Aradım ama cidden bişey bulamadım . Tabi su krom pası temizlemek , tuvalet temizliği , akü kutup başı açıcı vs gibi işlere yarıyor .. Bu arada Colanın Ph değeri 3.4 müş ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Sahsen ben o asidi için içmiyorum . Aynı asit pepsi ve gazozlardada var ama ben pepsi içince Colanın verdiği tadı alamıyorum .. Yada gazoz "

Benimkisi sadece bir tahmin,düşünce. Bazı kimselerde o tadı sevdiği, alıştığı için belli bir markayı seçiyor. mesela çok kimse c.cola nın tadını sever, ama pepssi içtiği zaman tad farkını anlar ve c. cola nın tadı ona daha hoş gelir ve bu tam tersi de olabilir,işin içinde biraz damak tadı da var...

Yiğit

Üye
Tepki
14
Çok zeki bi adammış diyebiliriz o zaman bu kolayı icad eden eleman... Serinletmek için satılıyo .. ama 5 dakika içinde yeniden susatıyo... Çoook Ticari.....