PENDİK-BOSTANCI Sahil yolunda bisiklet Kullanmak yada Kullanamamak !!!!!!

gokhanpala

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Scott
Merhaba dostlar,

Dün havanın güzelliğini fırsat bilip atladım bisikletin üzerine.
Biraz yol yapayım diye Kartal dan çıktım sahile Caddebostan yapalım diye ama ne mümkün...
Traji komik sahneler eşliğinde sürmeye çalıştım bisikletimi :)

Rahmanlar-Dragos arası bisiklet yolunda sanki bulutların arasında gezer gibi ona buna korna çalarak çekilin diyerek sürdüm bisikleti,
Maltepe ye yaklaşınca bu duman bulutu azaldı.Sevindim ama nafile :) sahil çalışması yüzünden insanlar yol kenarından yürüyüşlerini yapıyorlar..
birde araç trafiği eklenince değmeyin keyfine.....
Maltepe - Küçükyalı arası biraz hızlanır gibi oldum ama her araç park bölümlerinde bisiklet yolunun üzerine arabalarını çekmiş ÖKÜ... noktayı siz tamamlayın onların yüzünden yola inip sonra tekrar kaldırıma çıkmak gibi tehlikeli bir hareket yapmak baya yavaşlattı beni.
Bostancı dan Caddebostan sahil yolu kısmına geçmek zaten ayrı bir muamma :) Dürümcüler ve İDO iskelesi ana baba günü sürmeyi bırakın elde geçerken bile ona buna çarpıyorsunuz...

Caddebostan tarafı biraz daha iyi en azından duman yok nefes alabiliyorsunuz ama bisiklet yoluna her an fırlayan çocuklar, umursamayan yaşlı amcalar,teyzeler canınızı fazlasıyla sıkabiliyor..

Bi an düşündüm acaba ben sporumu yapabildim mi diye ama bana sinir stresden başka bir yararı olmamıştı.
Dönüşte ne Kadar tehlikeli de olsa o trafikte araç yonundan döndüm...En azından daha iyiydi.

Burdan birkez daha sizleri uyarmak istiyorum.
Lütfen dikkatli olun bu güzergahta spor yapmak imkansız !!!

Keyifli sürüşler dileğiyle...

Scudo

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
sürekli kullandığım güzergah, ama ben de yol kenarından gidiyorum bostancı taraflarında sahil tarafına geçiyorum, dediğin gibi iskele kısmı sıkıntılı ama nolursa olsun inmiyorum bisikletten. dönüşte ise senin yaptığın gibi yoldan dönüyorum. korka korka.

gokhanpala

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Scott
@Osman Selman

Doğrudur hocam,

Öyle böyle gidiliyor oradan ama benim özellikle gözlemlediğim belirli bir kondüsyonda gidemediğimiz için hep bi duraksama yavaşlama oldu.
Bu güzergahın spor acısından yararsız olduğu kanaatindeyim.

Bu arada;
bu yazım tatil günleri için geçerlidir, İş günlerinde pek kalabalık olduğunu sanmıyorum özellikle sabah erken sürüşler zevkli olur bu yolda.

Saygılarımla...

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bende bu yolun kadıköy bostancı arasını çok sık kulanıyorum, gerçekten çok haklısın. Özellikle haftasonları durum çok kötü oluyor. Bisiklet yolundan yürüyüp zil çalmanızı umursamayan onlarca insan mı ararsın, kontrolsüz şekilde koşuşturup önünüze atlayan küçük çocuklarmı. Bazen gerçekten beni korkutan durumlarda yaşanıyor tabii. Küçükyalı-maltepe arasındaki çalışmalar başladığından beri mümkün olduğunca Bostancıdan ileri geçmiyorum. En korktuğum şey küçük bir çocuğa çarpmak olduğu için aşırı temkinli gidiyorum. Sadece geçen yıl bu yolda küçük bir kaza başıma geldi ondada bisiklet yoluna kendisini son anda şuursuzca atan 50-60 yaşlarındaki bir adama oturtturmuştum bisikletle. Adam çok söylendi ama 8'de 8 o suçluydu o yüzden umursamadım ve yoluma devam ettim. Bu arada bisiklet yoluna bisikletlerin geçişini engelleyecek şekilde park eden araçlar var ya, işte ben o araçlara hiç acımıyorum, "yanlışlıkla" cebimdeki anahtarla çiziyorum. Bu tip canlılara onların anlayacağı bir mesaj vermiş oluyorum böylece.

• Beğen
Tepkiler: gokhanpala

mesut tgrn

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Trek
yaz mevsiminde haftaiçi haftasonu akşamları oradaki yoğunluk eksik olmuyor arkadaşlar. hatta gece 11-12 de bile yolunuza atlayan tipleri görebiliyorsunuz. o yolu kullanan herkesin dikkatli olması gerekiyor. çözüm olarak yola inen arkadaşları destekliyorum ama yoldaki canavarlar da özellikle geceleri daha beter oluyor.

gokhanpala

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Scott
Evet yoldan gitmek daha mantıklı gelebilir ama çok dikkatli olmak lazım.

Keza yol boyunca park etmiş araç grubundan giren çıkan oluyor,
Kapıyı dan diye açıp inen binen mi dersin,
Yol kenarındaki cep lere girmek için acımasızca önünüze kırıp dönen mi dersin,
Yada hava atıcam diye yarış yapan hız delileri mi dersin !!!!

Her tip var o yolda arkadaşlar aman dikkat!!!!!!!!!
Akşam üzeri yada Gece kesinlikle ışık ve reflektör şart unutmayın..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dün ordaydım hadi bırak bizim malları bide turistler gelde onlara laf anlat yalnız bisiklet yolu bayağı güzelmiş sahilden dün ilk kez gidince güzel oluyor ama sırf sıkıntı araba park edenler bön bön yüzüne bakanlar öküz trene bunlarda bisiklete aşık oldu:)yalnız kalite bostancı'dan sonra düşüyor hiç ileri gitmemek lazım benim son durak artık bostancı.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Ben arabaların yoluna inip av olmaktansa bisiklet yolunda kalıp avcı oluyorum.