Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pelitözü Göleti

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Osman Yener tarafından paylaşıldı.

1. Osman Yener

Osman Yener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,
    Soğuk, kar yağışı filan derken iki haftadır doğru dürüst bisiklete binemiyordum. Dün akşam 20:00 suları üzerimdeki uyuşukluğuda atıp bisikletle Bilecik'in 6 km kadar dışındaki Pelitözü göletine küçük bir antreman turu yapayım dedim. Sonuç olarak 1,5 saatlik turun ardından ayak parmaklarımı neredeyse hissetmeyerek eve döndüm. Alınan ders, yanlış ayakkabı tercihi sorun yaratıyor :). Neyse bugün hava aydınlıkken çocuklarında uyumasını fırsat bilip kendi görevlerimi anneme devrettim :rolleyes: ve 16:00 gibi aynı parkuru bu kez fotoğraf makinemide yanıma alıp yeniden katettim. Bu kez ayak parmaklarımın içinde daha rahat hareket edeceği trekking ayakkabımı giydim. Galiba dün akşamki sorun dar ayakkabıda kan dolaşımının rahat olmaması idi. Çünkü yine dünki gibi bir yün bir tanede spor çorap giymeme ve daha uzun dolaşmama rağmen bir üşüme bu sefer hissetmedim. Gün içerisindeki güneş karı bir miktar eritmiş olsada yolun yine büyük kısmı kar ve buz altındaydı.

Kar normalde pek sevmediğim çam ağaçlarının en güzel göründüğünü düşündüğüm hallerine bürünmesini sağlıyor.

Çamlar arasında diken batacak korkusu olmadan bisikletle dolaşmak büyük keyif.

Bu arkadaş o ıssızlıkda beni yanlız bırakmadı. Dün akşamda gölet etrafında hep yanımdaydı.

Bisiklet ve gölet teması:p

Hava kararmaya başlıyor.

Karanlık göleti ele geçirmeden kısa bir süre önce.

Yol arkadaşım çok sadık :)

Yaşadığım keyfin verdiği mutluluk yüzüme yansımış:)

Benim yoldaşım.

Son olarak söylemek istediğim. Bisiklet ile karda sürüş yapmanın çok zor olacağını düşünüyordum. Fakat benim düşüncem kar lastikli araba ile ne kadar rahat karda ilerleyebiliyorsanız bisiklette en az onun kadar rahat. Sakın çekinmeyin ve kışında bisiklete binmeye devam edim.

2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ayağınıza sağlık :alkis:

3. Osman Yener

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sağolun :)

MustafaNR bunu beğendi.
  4. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fotoğraflar çok iyi karda bisiklet sürmenin zevki bambaşka , kaskınız full face mi fotoğrafı varsa atabilir misiniz birde kayak gözlüğü almışsınız galiba normal kasklar altına takılabiliyor mu onlar bende planlıyordum almayı da :)

5. Osman Yener

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kaskım full face değil, aslında bisiklet kaskıda değil :) Gözlük gibi oda kayak için olan bir ekipman. tchibo'dan aldım ikisinide(kayak keyfi & kış modası temasında görebilirsiniz). Genel olarak vücudum çok dayanıklıdır iki üç senede bir yaşadığım grip dışında kayda değer bir hastalık geçirmem. Fakat sinüslerim çok hassastır, en ufak bir soğuğa maruz kaldım mı hemen baş ağrım başlar. Bu nedenle bisiklet sürerken çareyi böyle buldum. Kaskın içi polar zaten, birde altına polar bere ve boyunluk giyiyorum, baş kısmında üşüme yaşamıyorum bu sayede.

adapolat bunu beğendi.
  6. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok iyimiş kışın soğuk gözlüklerin arasından giriyor da kayak gözlüğü almayı düşünüyordum vazgeçmiştim ama sizi görünce aklıma geldi , mesajınız için teşekkürler :)

7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sizi cesaretinizden dolayı kutluyorum. bu cesaretin iki boyutu var. Birincisi yakın çevrenizin bu karda kışta bisikletle ne işin var oralarda delirdinmi sözlerini savuşturacak bir bisiklet tutkunu olmanız. İkincisi ise karda ve kış koşullarında görece uzak bir mesafeye tur düzenlemeniz. Şu yaptığınız iş eminim çılgınlık şeklinde değerlendiriliyor olmalı. Sözün özüne dönecek olursak yazın bisiklet sürmek her kişinin hakkı, kışın bisiklet sürmek ise er kişinin hakkı.

8. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ayaklarına sağlık abi sen mutlu isen başkasının ne dediği ve senin hakkında ne düşündüğü umrunda olmaz zaten.Biz hayatı onların bizim hakkımızda söz sahibi olmaları için değil kendi zevklerimiz için yaşıyoruz tebrik ederim....

Osman Yener bunu beğendi.
  9. MustafaNR

MustafaNR Genellikle Okuyucu Mod

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hocam İnşallah Seneye Kışın Gelirim Yanınıza Pelitözü Mükemmel Görünüyor :)

10. Osman Yener

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Mehmet bey, iltifatınız için teşekkürler. Mesafe çok uzak olmayınca (gidiş-dönüş,gölet etrafında dolaşma : 17 km) öyle çok fazla bir cesarete gerek olmuyor :) Burada esas amacım soğukta sürüş tecrübesi edinip ileride yapmayı düşündüğüm daha uzun turlar için tecrübe girdisi elde edebilmek. Örneğin ayaklarımda üşüme sorununu bu ikinci turumda çözdüm. Başkalarının düşüncelerine gelince benim mantık süzgecim bu aktivitede bir sorun göremiyorsa onların ne düşündüğünün pek bir önemi yok. Ben son dönemlerde uğraşamasamda plastik maket uçak hobisi ile ilgileniyordum. Toplumun ona yaklaşımıda çocukmusun senden öteye gitmiyordu, o yüzden kulaklarımı kapama konusunda oldukça tecrübeliyim :)

Ali bey kesinlikle size katılıyorum.

Seneye kışa gerek yok, bu kış daha yeni başladı :)

mehmetsunu bunu beğendi.
  11. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz.
    ayaklarınıza sağlık...

12. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok iyi kareler yakalamışsınız ayağınıza sağlık :)

13. Osman Yener

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Teşekkürler.

Melih Çolak bunu beğendi.
  14. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    osman bey bende bılecıkdeyım acıkcası boyle turlara cıkabılecegım arkadaslar arıyordum unıversıtede okuyorum bısıkletımıde getırdım bılecıge tanısııp turlamak ısterım fakat kondısyonsuzlukdan gulumbe rampasını 4 kez durarak cıkabıldım malesef ırtıbatı kaparmayalım

15. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ayağınıza sağlık mükemmel bir gezi olmuş