Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pekin Turu 2012

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

1. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Pekin Turu' nun ikinci etapinin gecen senenin birincisi, Dünya saate karsi sampiyonu Tony Martin kazandi. Bitise 15 km kala son dag gecidinde atak yaparak 7 kisiye karsi saate karsi yaris gibi tek basina 46 saniye farkatti ve lider mayosunu giydi.
    En cok begendigin yine cok kaliteli asfalt ve Pekin civarindaki manzarlar oldu.
    Maalesef calisan ve okula giden günümz insanlarinin takibedebilmesi cok uygunsuz saatlere gelen naklen yayini pek cok kisinin seyredemedigini saniyorum. Ama Schleck, Boasson Hagen, Garate, ...... gibi isimlerin oldugu cok eglenceli bir yaris.

2. Buyruk Alparslan

Buyruk Alparslan Yeni Üye

Seviye:
    Ben de maalesef izleyemedim ama yazılanlardan gördüğüm kadarıyla solo kaçışla kazanmış Martin. Bu sene zamana karşı olmadığı için acaba genel klasmanı kazanamayabilir mi deniyordu. Hatta duyduğum kadarıyla Phinney de zamana karşı yok diye hayıflanıyormuş. İşte kazanacak fiziksel ve mental gücün varsa, parkur sana uygun değilse bile işleri lehine çevirmeyi başarabilirsin. Vuelta'da bunu Contador gösterdi daha birkaç hafta önce. Şimdi de Martin kendi zamana karşı etabını yarattı. Böyle zaferler çok hoşuma gidiyor. Bence benzerini Phinney de deneyecektir, en azından kazanmak istiyorsa denemesi lazım.

Okan Örs ve ihtiyar bunu beğendi.
  3. Okan Örs

Okan Örs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Lombardia'nın ardından sanıyorum bizlerde sezonu kapatmışız anlaşılan:)Pazar günkü önemli klasik olan Paris Yarışının bile esamesi okunmadı...
    Bu beş günlük Pekin turu aslında tam anlamıyla sezona veda.Andy bile burada.
    Bu günkü solo kaçış tam bir güç gösterisiydi.Son iki km. içinde zafer işaretlerine başlamıştı Tony yani o kadar güveniyordu gücüne.Yarın kraliçe etapmış:)
    Bir de Çin'deki yayıncı kuruluş km. ve aradaki farkları eş zamanlı verebilse çok daha iyi olacak.
    Bu arada sevgili Cem Unden'in sesi hiç çıkmıyor,Hayırdır umarım...

ihtiyar bunu beğendi.
  4. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Cem Ünden de sezonu kapatmistir. Yoksa bu habere mutlaka bir tepki gösterirdi!:):)

Okan Örs bunu beğendi.
  5. Buyruk Alparslan

Seviye:
    Paris-Tours'dan bahsedilmemesinin önemli bir nedeni de Eurosport'un canlı yayın yapmamasından kaynaklandı. Böylesine güzel bir yarış varken gidip başka şeyler verince, yarışın takip edilip izlenilme oranı da oldukça düşük oldu. Halbuki Avrupa'daki sezonu kapatıyorduk. Bunun yanında yarış sonrasında sarı kurdela (Ruban Jaune) da el değiştirdi. Bence bu bile başlı başına önemli bir gelişme.

Okan Örs bunu beğendi.
  6. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ben Eurosport' da seyrettim. Demek ki Türkiye yayini olmamis.

7. Buyruk Alparslan

Seviye:
    ihtiyar hocam bildiğim kadarıyla yayın akışı değişmiyor Avrupa ve TR arasında, en azından şimdiye kadar duyduğum bu yönde. Zaten Pazar günü şöyle oldu. Yarış bittikten 1, 1.5 saat sonra banttan 1 saatlik bir özet geçtiler. Acaba ona denk gelmiş olabilir misin? Ben de oradan izledim ama sonuçta canlı yayın yapılmamış oldu.

8. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Mümkündür. Fakat yayin akisinda 18:15 (MEZ) olarak veriyor, ama daha erken seyrettimi saniyorum. Cok önemli de degil zaten.

9. Serkan.Ç.

Serkan.Ç. Team Sky

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    yayın vardı sabah saatlerinde oldugundan yarış
    hatta twitterda eurosport anlatıcıları baya dertliydi yayın akışında yarıştan bilgi alamadıklarını falan söylediler hep