Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peki ya KTM?

Konu, 'Diğer Markalar' kısmında Önder Tarım tarafından paylaşıldı.

1. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşlar ülkemizdeki bisiklet markaları hakkında baya bilgim var. Peki ya yurt dışındaki markalar? Yabancı sitelerde gördüğüm özellikle KTM markası ilgimi çekiyor. Markayı özellikle kros motorsikletlerinden biliyorum ve ne kadar iyi bi marka olduğundan haberdarım. Kadro renkleri olarak da motorsikletlerinkinden kopmamış. Buna dayanarak bisiklet kadrolarınında bundan aşağı kalmıcağını düşünüyorum. Mtb kadroları yapması normal ama yol bisikletleri de üretiyor. Bu bana ilginç geldi ama "Mtb yapıosa yol niye yapmasın ki?" diye de bişey geliyo insanın aklına. Benim merak ettiğim bu marka hakkındaki görüşleriniz nasıl? Ve bir sorum daha var: Bu kadrolarda dünyanın büyük bisiklet firmalarının verdiği "ömür boyu garanti"ye sahip mi?

ilkerduver, Machoo, Onur Kula ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler. Bence yol bisikletinden ziyade, Dh ya da Fr tarzı bisikletler KTM için daha uygun olacaktır.

Bisikletin tasarımı ise müthiş olmuş. Bi de Dh falan olsa eminim çok tutulur.

Bu arada KTM olayı biraz abartmaya başladı; niye mi? Çünkü motosiklet ve bisiklet dışında, bir otomobili bile var. İki kişilik, çılgın bir otomobil.
    http://www.ktm-x-bow.com/fileadmin/xbowpress/downloads/X-Bow_TechDat_EN_A4.pdf

Fırat Ayanyan ve Önder Tarım bunu beğendi.
  3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    KTM bir süre önce bisiklet pazarınada göz dikti. Eğer yanlışım yoksa bir süre öncesine kadar KTM leri İtalyan Bianchi üretiyordu(Manisa Bianchi değil. Bianchi 2008 yılında DUCATI markasının ismi ile bisiklet üretmeyede başlayınca KTM le anlaşmalarını sonlandırdılar. Şu an kim üretiyor bilmiyorum ama bisikletleri kendileri üretmiyorlar, ürettirenin değil üretenin bisikletini almak daha mantıklı bana göre. Ayrıca KTM in sattığı modeller arasında yol bisikletleride var.

4. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende bundan 1 yıl kadar önce Samsun'da Ktm'nin bi City Bike'ını görmüştüm...Gördüğümde bende çok şaşırmıştım ve hemen yanına gidip incelemiştim üzerindeki vites-çekiş sistemi orta seviye 8'li sistemdi fakat bisikletin geneline bakıldığında ve özellikle de kadronusunu inceleyince hakikaten daha önce motokrosda çok sayıda büyük işler başarmış ve kalitesini ispatlamış olan bu motorsiklet devinin bisiklet kadrosundaki kalitesi de mükemmeldi...Atb-City bir bisiklet için oldukça kaliteli bir kadroya sahip olduğunu söyleyebilirim...

5. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    KTM'nin yol veya dag bisikletini hic görmedim yakindan, fakat sehir bisikletine burada sokaklarda rastlamak mümkün. Coook eski sehir bisikletleri dahi var. Bisiklet konusunda cok yeni olduklarini sanmiyorum, ama dag bisikletleri, özellikle göbekten 14 vitesli (Rohloff Speed Hub) Transalp modeli testlerden yüksek notlar almisti.

Bu arada fotograftaki bisiklet 7000 €'nun üzerinde bir fiyata satiliyor.

gatila bunu beğendi.
  6. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    KTM in sponsor olduğu yol bisikleti takımları var,hatta son yapılan Cumhurbaşkanlığı turuna komple KTM bisikletlerle gelen bir takım da vardı.Görüntü olarak hoşuma gitmişti benim KTM bisikletler.

7. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi bir süre önce demişsiniz de uzun zamandır var.Çünkü bizde ki KTM şehir bisikleti en az on senelik. Şuan gerçi sadece kadrosu kaldı keşke memlekette olsaydım fotografını yüklerdim.

Aytaç Biber ve Şerif Şentürk bunu beğendi.
  8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim baktığım sitede 6570 € fiyatla satılıyor.Peki şu ömür boyu garanti konusunda bilgisi olan var mı?

9. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ktm markasını scottla karşılaştırabilirmiyiz

10. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Haklısın, ben ifademi doğru yapamadım, Yani bir süre öncesi bisiklet pazarına ciddi olarak göz dikti, özellikle 4-5 yıldır ciddi bir atılım içinde. Özellikle Yol bisikleti pazarında da kendinden söz ettirmek istemesi bunu gösteriyor. Yanlız KTM bisikletlerini kendi üretmiyor ama bu yanlış anlama doğurmasın. Bisikletlerin tasarımları tamamen kendilerine ait sadece fason olarak bu tasarımlarını dışarı ürettiriyorlar. Dünyadaki bir çok üretici gibi.

11. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bu durumda "ömür boyu garanti" vermesi daha düşük bi olasılık mı oluyor? Başkasına yaptırıyorsa kadroları.

12. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Ömür boyu garanti mevzusunu pek kafanıza takmayın. Normal kullanım koşullarında belli standartlar içinde üretilmiş hiçbir kadro kırılmaz zaten. Heleki CrMo yada reynolds953 gibi borularla üretilmiş bi kadroyu torunlarınızın torunları bile kullanabilir:) Bu tamamen bir pazarlama stratejisidir. Bir kadroyu hayatının sonuna kadar kullanacak kaç kişi tanıyorsunuz? 1000 de 1 belki çıkar. 1000 de 1 çıkan adamın kadrosunun normal bir kullanımda kırıldığını farzetsek bu imalatçıya ne akdar bi gider getirir? :) Firmaların pazarlama stratejileri içinde tanıtımlar, reklamlar, organizasyonlar ıvırlar zıvırlar içinde ayırdığı bir takım gider bitçeleri vardır. Bu giderleri bir pasta dilimi içerisinde düşünecek olursak kimi yarışlara büyük bütçe ayırır kimi satış sonrası hizmete kimi reklamlara...Çokta fazla takılıp kalmayın yani:)

Fırat Ayanyan bunu beğendi.
  13. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    O fiyata daha güzel bisiklet toplanır düşüncesindeyim ama Ktm'nin de hakkını yememek lazım güzel bisiklet.

14. ilkerduver

ilkerduver Üye

Seviye:
    ktm marka bisiklet genelde arazi motorları var ama çok güzel bisikletleri de var ya bende ktm kullanıyorum

Erşan Terkin bunu beğendi.
  15. Erşan Terkin

Erşan Terkin Üye

Seviye:
    ilker son iki üç mesaj kaldı onuda burda doldurayım ö.m atamim

ktm güzel bisiklet

ktm biraz ağır bir kadro ama dayanıklı

bundan sonra öm atabileceğim

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  16. ali türk

ali türk Yeni Üye

Seviye:
    ben kullanıyorum ktm düz yol bisikleti.....doyumsuz mükemmel bir bisiklet

17. Orhan Orhan

Orhan Orhan Yeni Üye

Selamlar. KTM bisikleti Türkiye'de satın alabiliyor muyuz? Sahip olanlar varsa nasıl edindiler?

Teşekkürler.

18. Aykut ERKEN2

Aykut ERKEN2 Yeni Üye

selamlar,
    KTM bike İzmir sundu bisiklette şuanda bulabilirsiniz.Biraz önce gidip baktım ve çok güzel görünyorlar:)

Furkan Yavuz bunu beğendi.
  19. Cihat Çakır

Cihat Çakır Yeni Üye

bisikleti izmirden yeni aldım. sport series ultra flite modeli. fiyat olarak bana ilk anda yüksek gelmişti. 1550 tl taksitle aldım. ama daha sonra donanım olarak karşılaştırınca bu donanımlara sahip bisikletler 2000 tl civarı. kadrosu biraz ağır fakat sağlam ve esnek. kadroya 5 diğer donanımlarına 2 yıl garanti veriyorlar. ilk önce aklımda salcano ng 255 srd vardı fakat stokta olmayınca satıcı beni ktm almaya ikna etti. avusturya malı motorcross yarışlarlarıyla tanınan bir firma. sürüş özellikleri mükemmele yakın. bana göre en büyük özelliği üst donanım seviyesinde bisikleti farklılaştırması. mesela ön vites aktarıcı deore iken arka vites xt(en üst modeli) daha sonra bir üst modele yükseltme şansınız var. hidrolik disk fren de gerçekten de etkileyici bir performans sunuyor. donanım bilgilerini resmi web sitesinde bulabilirsiniz.işin özeti bisiklet harika...

20. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    ktm bisiklet ümit bisiklette var ayrıca ister inan inanma donanım da diger bisikletlerin 2000 tl ustu donanım var hem indirmi pesin mukemmel 250-300 erşan ben ktm life motion bisikletforumda yeni uyeye tavsiye ettim.ümit bisiklet sitesinde life-motion serisi 1300 tl ye pesin alir dedim.1600 yazmis indirim pesin yapiyorlar.ama kadro garantisi nasıl bilgin varmi trek cannondalede sinirsiz.ayrıca bana hediye almislar yoksa ktm alcaktim ds 8.5 gary fisher imzali 2012 model aldikları cok pahali bisiklet ayrıca 15 kilo geliyor:D cok guzel bisklette ayaklık ve aynakol koruyucu yagdan koruması yok.extra ama ktmde var.donanımlarda aynı alala:D 13.7 kilo yazmis.sen yorumun nedir.