peki ya kondisyon bisikleti?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
yazın normal bisiklet kullanabiliyorum. ama oturduğum yerden ve işlerden dolayı kışları bisiklete binemiyorum. kaliteli bir kondisyon bisikleti almak istiyorum.
merak etttiğim birkaç konu var.
1.manyetik direnç sistemi vbe bilgisayar kontrollü direnç sistemi arasında ne fark vardır?
2. kaliteli kondisyon bisikletlerinde prizler var. elektriği ne için kullanıyorlar? sadece gösterge için mi?
3. bana kaliteli bir kondisyon bisikleti önerir misiniz? (sessiz ve pürüzsüz)
finspor mağazasında sports art marka buldum ama 1200 dolar dedieler fiyatına.
ben 500 600 dolarlık kaliteli bir şey arıyorum.
teşekkürler

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
bu bisikletlerin fiyatları hakkında bilgim yok ancak trainer'dan bildiğim kadarıyla manyetik dirençli olanlar hava dirençli olanlara göre daha kaliteli oluyorlar. alet elektriği sizin pedal kuvvetinize karşı bir direnç oluşturmak için kullanıyor. bence kondüsyon bisikleti özellikle parçaları kişisel olarak ayarlanabilen biraz kaliteli bir bisiklet gayet iyi bir antrenman aracıdır. size malesef marka model tavsiyesi yapamayacağım :( ama ben de olsam 5-6 yüz dolardan fazla para vermezdim. bir de eğer bu miktarda para harcamayı düşünüyorsanız Tacx sirius, swing gibi bisikletin arka tekerine bağlanan ve trainer denen aletleri göz önünde bulundurun.
(link)
(link)

iyi aletlerdir bunlar. başka pek çok yerde de tavsiye edildiklerini gördüm. daha doğrusu Hakan Yazman abi bir yerde tavsiye ediyordu ben de ondan araklıyorum bu fikri :p

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Bugün ben de Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki FinSpor Mağazası'nda kondüsyon bisikletlerinden gördüm. Broşür aldım... Pahalı olanları da var, ucuz olanları da...

1510 Body Sculpture 22,37 x 8 Taksit Toplam 179 YTL.

Üstelik bu alet ekranda hız, zaman, mesafe, yakılan kalori, kalp atış hızı bilgileri de veriyor... Zorluk derecesi de ayarlanabiliyor...

46,87 YTL x 8 taksit, toplam 375 YTL'lik olanı (Dunlop 5500) daha da gelişmiş. Avuç içinden nabız ölçümü yapıyor...

Bu aletleri görünce, kullanan var mı diye, bu konuyu ben de açmak istiyordum...

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
ben 200 milyonluk bir bisiklet aldım voit marka. bir süre kullanıp verdim birisine. çok kalitesiz onlar. diski yoktu zaten. kayışın sürtünmesiyle dönüyordu. branşı bisiklet olan bir beden eğitimi öğretmeni demiştiki. 100 200 dolarlık bisikletlerle çalışırsanız bir süre sonra dizlerinizi elinize alırsınız. kaliteli bisikletler kullanın dedi.diskin ağır olması gerekiyormuş. ben o yüzden elden çıkardım onu. şimdi kaliteli bir ürün alacam. 750 milyona kadar vermeyi düşünüyorum. dandik bir koşu bandı almaktansa kaliteli bir bisiklet almak çok daha akıllıca bence. hem az yer kaplıyorlar.