Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Peki Tüplü Dalışla(Scuba Diving) ilgilenende mi yok burada????????.........

Konu, 'Outdoor' kısmında Saruz26 tarafından paylaşıldı.

1. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba forumda tüplü dalışla ilgilenen arkadaşlar varsa tanışmak isterim. şartlar uygunlaşırsa beraber dalışta yapabiliriz. CMAS 3 yıldız balıkadamım sualtı arama kurtarma gibi farklı tecrübelere de fazlasıyla sahibim en kısa sürede tanışalım....

Onur Kahraman ve Elçin Yıldız bunu beğendi.
  2. iskoc

iskoc Aktif Üye

Seviye:
    ben scuba diving yapıyorum. PADI advanced open water diver'ım dalışlarımı tamamlamaya çalışıyorum ki rescue diver programına başlıyabileyim

Elçin Yıldız bunu beğendi.
  3. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Mrb.
    Hafta sonları fırsatım olursa discover yapıyoruz arkadaşlarla. İşten vakit bulursak hep beraber katılabiliriz.
    Görüşmek üzere.

4. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    adim murat izmir afag da ogrenim almistim bir aralar simdi eger izimirde karaburun mordagan civari olursaniz beklerim

5. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    valal ben ilgilenmiyorum ama hocam aynı zamanda dalış hocalığıda yapıyor eskişehirde tanışmak istersen tanıştırırım

6. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Arkadaşlar İstanbul'da cmas 1 eğitimi almak istiyorum bu yazın, tanıdığınız var mıdır diye sorayım dedim. Özelden mesaj atabilirsiniz..

7. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

dostum aslında çok isterim bu haftasonu izmirdeyim varsa bir aktivite katılabilirm aslında. ben şu an malatyadayım ama ailem izmirde olduğu için ara ara kaçıyorum izmire yapalım beraber birşeyler

Elçin Yıldız ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
  8. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

hımm aynı zamanda eskişehirli olduğum için bu fikir bana baya bir sıcak geldi. hocan eskişehirde hangi kulüpte acaba ben CMAS üç yıldız balık adamım ve 1 yıldız balı adam eğitmen olmak istiyorum irtibata geçersek ii olur

9. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

dediğim gibi izmire pek gelme fırsatım olmuyor ama bu hafta sonu izmirdeyim ve aklımda mordoğana kaçmak vardı. şartlar uygun olursa buluşup birşeyler yaparız. dalış ekipmanı varmıydı sizde

10. Murat Çiftci

Murat Çiftci Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet benimde Tek yıldızlı Brövem var.Bu yıl 2 yıldızı almnayı düşünüyorum.
    Saygılar..

11. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

Evet Çanakkale gibi biryeri bu konuda en iyi şekilde değerlendirmelisin. Yalnız sana bir tavsiyem birçok dalış kulubü bu sporu sadece paraya endekslediği için her parayı verene bröve veriyor bu da o kişilerin hayatını riske atmaktan başka birşey değil. çünkü bir dalışl brövesi almak için belirli şartları sağlıyor belirli görevleri yapıyor olmanız gerekir. Yeni bröve alacak arkadaşlar bu konulara dikkat ederlerse kendileri için çok ii olur. Unutmayın hiç kimse ölü bir balıkadam olmak istemez

12. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    odunc alabiliyorum klupten bi 20 gune mordagana gitcem ins bulsabiliriz hem ben sizi ordaki arkadaslarla tanistiririm
    gorusmek uzere

13. carlosbauer

carlosbauer Üye

Seviye:
    walla bende tek yıldız balık adam olmak için gereken herşeyi yaptım hatta o zaman sadece çapada sualtı hekimliği diye bi bölüm vardı ordan başkası vermiyodu sağlık raporunu 2000 yılında fakat saolsun dalış klübünün başkanı kaybetmişti benim bütün evrakları bröveyi alamadım sonuç olarak çok istiyorum aslında yeniden başlamayı ve hatta eğitmenlik standbylık doğru yazdıysam :) sualtı fotoğrafçılığı ve kameramanlığı gibi hepsi ilgimi çekiyo fakat vakit ve nakit ayarlayamadığımız için bi süre daha ara vericez gibi görünüyo

14. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

sorumsuz birinin kurbanı olmuşsun. zaetn türkiyede bu il,şleriş ciddiyetle yürüten çok az kişi var artık iş tamamen paraya dönmüş o yüzden siz siz olun tanımadığınız kişlerle çok aşırı zorlayıcı ve teknik isteyen dalışlara katılmayın 3 yıldız balık adam bile olsa çünkü parayı veren düdüğü çalıyor daha hiç görmedim yazıldığı halde bröveyi alamayan

15. QFSYSTEM

QFSYSTEM Kıdemli Üye

Seviye:
    bende ailemle öle 9 metrelik fln discovery dalışları yapıorum ramazan bayramında Kaş'ta olcam ve 1yıldız olcam yolu düşen olursa birlikte dalmaktan mutluluk duyarım...

16. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

oooo Çok şanslısın dostum bu yaşta başlamak herkese nasip olmaz burada tabii ki ailenin bu işlere gönül vermiş kişiler olmasının katkısı büyük inşallah ileride çok ii bir balık adam olursun.
    Benim bu tür faaliyetlerde aklımdan çıkartmadığım bir düşüncem vardır. Derim ki; ileride evleneceğim çocuklarım olacak inşallah bak işte bizim sıpalara anlatabileceğim öğretebileceğim yeni birşey yapıyorum ve aklıma bu düşünce gelince daha da zevkli ve istekli yapıyorum o faaliyeti

17. thufir

thufir Aktif Üye

Seviye:
    temmuzda 1 yıldız brövemi aldım Ayvalık'da . Kocaeli'deyim. Böyle yakın bölgelerde dalışlara katılmak isterim fakat serbest dalış malzemeleri hariç kendime ait hiç bir ekipmanım yok. Birlikte dalmaktan bahseden arkadaşlar kiralama değil kendilerine ait ekipmanlar ile dalacaklar ise benim o şansım malesef yok.

18. Elçin Yıldız

Elçin Yıldız Üye

Seviye:
    Ben çok ilgilenmiyorum ama abim scuba dalış eğitmeni, Ankara´dan ilgilenenlerle tanıştırırım..

ODTÜ SAT´da eğitim almak isterseniz muhakkak yardımcı olur..

QFSYSTEM bunu beğendi.
  19. destina korucu

destina korucu Yeni Üye

Seviye:
    Ben de CMAS * im. Ama yeniyim henüz, kendime ait dalış ekipmanım da yok maalesef...

20. Kamil Tabak

Kamil Tabak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ekipman önemli, öncelik eğitimde. Eğitimde aldığınız her bir bilgi sizin yaşam kaynağınızdır. Macera kabul etmeyen, hataya yer olmayan bir spor. Kurallar kesin ve onlardan ayrılmamak en güzeli.
    Bir kez usta biri ile discovery yapın, hoşunuza gider ise bu işe başlayın. Son derece zevkli olan bu spor hem bedensel hemde maddi olarak ağır yükler getirir. Dalış öncesinde kuşanacağınız tüm malzemeleri mutlaka elden geçiriniz, tüpünüzü bağladıktan sonra regülator, 1. ve 2. kademe bağlantı kamçılarınızın hava kaçırıp kaçırmadığını çatlak bulunup bulunmadığını, BC nizin hava dolumu ve tahliyesinin doğru çalışıp çalışmadığını mutlaka kontrol ediniz ettiriniz.
    Su altında kendinizi illa dalmak zorunda hissetmeyiniz, psikolojik de olsa en ufak bir sorununuzda mutlaka budy nize iletin, dalış lideri eşliğinde dalışınızı bitirin.
    Öyle bir sporki aşağıda meditasyon yaşayana kadar eza cefa çeker sonunda keyfine varırsınız.
    O nedenle padi, cmas yada şimdi 3.sü çıkan eğitim tiplerinde size teorik ve pratik eğitimi en ciddi verecek kurumu, kuruluşu seciniz.
    Budy ve 3 yıldız bir dalıcı olmadan, dalış planlaması yapılmadan dalmayınız.