Pedalle zayıflığa gidiyorum. Gün - Gün güncel

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Basen eritmek için.

Tek yapmanız gereken önerilemizden birini veye birkaçını seçip düzenli bir şekilde uygulamak.Üstelik spor salonuna gitmenize de gerek yok elinizdeki imkanlarla basenlerinizden kurtulabiliriz.İşte basen eritme, kalça, popo, ve bacak sıkılaştırma yöntemleri.
Basen Eritmek İçin Egzersiz ve Spor

1. Squat Basen eritme, kalça, popo ve bacak sıkılaştırma için en mükemmel egzersiz squat dersek yanılmış olmayız.
Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın ve kollarınızı resimdeki gibi öne doğru düz biçimde uzatın.Sırtınız ve karnınız düz olmalı.
Dizleriniz ayak ucunuzu geçemeyecek şekilde bükün poponuzun sandayeye haifçe değmesine izin verin.
Poponuz ve baldırlarınız sıkıştırarak yavaşça ayağa kalkın.
Hareketi 8-12 kez tekrar ederek 2- 3 set halinde yapın.

2.Bisiklete Binme
Bisiklete binme de basen eritme, kalça, popo ve bacak sıkılaştımak için bir başka muhteşem spordur.
Bir bisiklet kapın ve gezintiye çıkın bu çok eğlenceli bir o kadar da faydalı olacaktır!

3.Kick Boks
Kontrollü tekmelerden oluşan kick boks basen,kalça,popo ve bacak kaslarını karmaşık ve aynı anda çalıştırması yönünden muhtemşem bir spordur.Bir hocadan ders almaya ne dersiniz?

4.Koşmak İşte basen eritmek için basit ve sağlıklı bir spor, koşmak!Yıllar geçse de incelmek için vazgeçilmeyecek bir spordur koşmak.
Engebeli bir alanda koşmayı alışkanlık haline getirmek, basenlerinize şekil vermek için yapacaklarınız arasında en iyisi olabilir.Hele de bahar aylarında koşmak size ayrı bir enerji verecek, ruhunuzu da dinlendirecektir.Ne kadar mesafe koştuğunuzu belirlemek için bir nesne seçin.Yorulduğunuzda temponuzu yavaş yavaş düşürerek biraz mola vermeyi unutmayın.

5.Step
İşte evde kolayca yapabileceğiniz mükemmel bir egzersiz.Step kalça kaslarınızı baldırlarınızı, besenleri incelten ve şekle sokmak için mükkemmeldir.Yağlarınızı yok etmek için step yapın.Her zaman moda olan step yapmanın da belirli püf noktaları var tabiki.Step yaparken bacaklarınızı kaldırdığınızda dizinizin 90 derece kadar bükülü olmasına dikkat edin.Bir diğer önemli nokta ise tüm ağırlığınızın adım attığınız yani kaldırdığınız bacağınız üzerinde yoğunlaştırmak.

Scudo
Tepki
5
Gün 2

Geldik 2. aktif günümüze. Bugün düne göre daha çok pedalleme imkanım oldu. Gün sonunda aldığım haz bir çok şeye değişilmez ;) Hele şehirde bu kadar çok bisikletle bütünleşmiş arkadaşlar olduğunu daha önce hiç farketmemişim. Aynı takımı tutuyormuşuz gibi sempati duydum herbirine. Birisiyle 2 farklı şeritte yüz yüze gelmeden 1 km kapıştık hatta. O haz da harika imiş. ;) Gerçi arkadaş beni geçti . Hamlığıma verin.

Başlarda (ilk bir hafta) yeme içme yi azaltmak yerine düzene oturtmaya çalışıyorum(acağaım). Bedenimi şoka sokmadan ve programımın saman alevi gibi olmaması için besin düzenimde büyük değişiklikten ziyade zaman dengelemesi yapıyorum .

Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederek hepsini okudum(yorum)(yacağım).

Zaman ile diyet programına adapte olup fiziksel aktivitemi arttıracağım.

Bu ikinci günüm. Elbet harika değil. Şeffaflığı ile şablonumu sunuyorum.

TARİH:21.07.2010
YEME :
Kahvaltı :
4 Zeytin. Yarım kibrit kutusu peynir.
2-3 tatlı kaşığı nutella.
1 büyük Dilim beyaz Ekmek
Ara Öğün:
1 kase çikolatalı dondurma
Öğle Yemeği :
2 But tavuk
Domates - salatalık - soğan - nar ekşisi salatası
Ara Öğün:
5 çatal kavunyarım şeftali
5-6 tane kırmızı üzüm
MC donalds ufak milshake
Yarım dondurma
Akşam Yemeği:
3 Küçük haşlanmış bol tuzlu darı
Yarım paket rondo ( darıyla uyumu tez konusu olabilir)
Yat Geber:Yok
İÇME :
Kahvaltı :
2 Bardak çay (1 er tatlı kaşığı şekerli)
1Bardak su
Ara Öğün:3 Bardak SU
Öğle Yemeği :
1 Bardak Ayran
1bardak kola (kola bağımlılık yapıyormuş bugun bunu anladım. ama azaltacağım günden güne)
1bardak su
Ara Öğün:2 Bardak SU
1barkad çay
Akşam Yemeği:
2 bardak çay (günde 5 bol şekerli çay hayra alamet değil ama tiryakiymişim not alınca farkına vardım bende)
4 Bardak su
Yat Geber:1 Bardak SU
PEDALLEME:
KM :15 (Çoğunuz için az ama benim için rekor. zamanla artacak)
Dakika - Saat:60 Dakika yaklaşık (3 parti halinde yol aldıgım için total pedalleme zamanım bu )
(link)80-85 (Bol rampalı idi yollarım. Zorlandım açıkçası)
EKSTRA SPOR:
1,5 KM yavaş tempo yürüyüş

KİLO:92 olmuşum yupbiyyy ;)

konu dışı : İlk mesajımı da editleyemediğimi 1. günde yazmıştım. Bugün diğer mesajımıda editleyemedim. Galiba yazıyı yayınladıktan belirli zaman şiçinde düzenleme işlemi yapılabiliyor. Ben tüm programımı ilk mesajda yazarım diye ummuştum ama.. O yüzden ayrı bir içerik şekilinde girdim bu mesajımı da.

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Sırf yürüme ve bisiklete binme yapma arada üst vucudunu çaşıştırıcak birşeylerde yap.Yoksa çatlak çatlak olur derin hızlı kilo kaybından ötürü.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Beslenme düzenini gözden geçirmelisiniz, besleyici değil yalnızca karın doyurucu şeyler yediğinizi düşünüyorum. Tuz ve şeker tüketimini iyice azaltmanız gerekiyor.

İlk zamanlardaki hızlı kilo kaybı sizi yanıltmasın, su kaybından başka birşey değildir onlar, yağ kaybı ileriki aşamalarda gerçekleşir ve kilo verme temponuz düştükçe düşer, zorlaştıkça zorlaşır. Kahvaltıda peynir, yumurta, bal gibi besleyici ürünler yemenizi, kahvaltı sofrasından doymuş bir şekilde kalkmanızı öneririm. Zeytin gibi aşırı tuzlu yiyecekleri çok az tüketmelisiniz. Balık ve tavuk-hindi eti yiyebilirsiniz, yağsız ve tuzsuz hazırlanmış makarnayı salata ile karıştırarak, üzerine domates, peynir koyarak, çeşitli baharatlarla tatlandırarak hazırlayabilirsiniz, makarna hem besleyici hem de oldukça uyumlu bir yiyecektir.

Ben bir yıl boyunca sıkı bir diyet + spor programı uygulamıştım, 107 kg'den 90 kg'ye 1,5-2 ayda düştüm, 90'dan 75'e inmem ise 7-8 ayı bulmuştu... yani dediğim gibi ilk verilen kilolar çok hızlı veriliyor ama sonrasında tempo iyice düşüyor. Bu düşüşe aldanıp da kendinizi fazla zorlamayın, yavaş yavaş sağlıklı bir şekilde kilo verin ve en önemlisi sporu ve sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirin ki hep zinde kalasınız...

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Kardeşim diyetini izliyorum fakat çayları çok şekerli içmeni tavsiye etmiyorum.Dondurmalar nutellalar bunlardan uzak durmalısın onların yerine muz veya tadım enerji barları bar tahıllı enerji verici onları tercih edebilirisin.Spor olarakta diğer arkadaşların dedikleri gibi üst vücuda da önem vermelisin akşamları bisikletten sonra kısa ara dinlenmeden sonra mekik ,şınav ,açma germe ve kardio önerebilirim.Başarılar dilerim tekrardan.
sevgi ve saygılarımla.

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
arkadaşım yesikleerini yarıya indir porsiyonlarını çülült bak gör nasıl kilo veriyorsun

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Valla yediklerine bakıyorumda , pekte iç açıcı değil :)
4 Dİlim Baklava,
3 Tulumba tatlısı
Nutella
+ bardak kola
2 tabak pilav , tavuk :) Bu şekilde olmaz sanırım.

Bence bir diyet uzmanından yardım al. Aksi halde kendine zarar vereceksin.

Adil

Aktif Üye
Tepki
113
@djayo

o ne yaaaa.1 günde yenilenler mi?..
ya ben bunları yesem şeker direk 350 - 400 e vurur..
hadi şu listedekilerin hepsini geçtim, kola dan kesinlikle uzak durmak gerek. hiç biri kola kadar zararlı değil.
sigara da içiyorum de tam olsun bunların üstüne..

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Haziran başında rejime başladım. Sabit bi program çıkartmadım kendime şunu yicem bunu yicem diye. Akşamları ekmeği azalttım ve günlük yediğim yemek miktarını yarıya düşürdüm. haziranın 2. hafta başında bisikletim geldi ve haziran sonuna kadar yaklaşık 140 km yol yaptım.

Sonuç;
Haziran 1; 90 kg
Temmuz 1; 85,5 Kg

Yaklaşık 2 haftadır o çok sevdiğim bisikletime binemedim ve birazda yemeği fazla kaçırdım.Şimdi 87 olmuşum :(
Terleme sorununu halledip tekrar başlayacağım. + kendime dambıl seti alarak üst bölgeyi sıkılaştıracağım. umarım başarılı olurum.

pınar kacakkiz

Forum Bağımlısı
Tepki
205
bisiklet çok terletiyor özellikle yokuş yukarı çıkınca buda kalori yakmamızı sağlıyor

Tepki
5
Gün 3

3. Gün bisiklet binmem açısından harika bir gündü. Ummadığım yerlere gittim, yeni insanlarla tanıştım. Terledim yoruldum, sabır testinden geçtim. Her damla terin normal sporlarda akıttığım terlerden çok daha değerli olduğunu gördüm. Toplam terimle kirlettiğim alanın normal sporlarda terimle kirlettiğim alandan zilyon kat fazla olduğunu bilmek ayrı bir tat. Eve gelince gözümü kısmak zorunda kalarak görebileceğim mesafelere bisikletimle gidip benden parça olan terleri akıtmış olduğumu düşündükte içim pır pır oldu.

Her şey böyle gitse iyiydi . Bugün gene durmadı kör olmayasıca boğaz :( Akşama kadar harika beslendim. Mehmet Öz bile o kadar sağlıklı beslenemezdi ama yorucu bir spordan sonra karnım öyle bir açıktı ki akşam. Başta bir şey yemeyeyim diye zorlandım. Karnım gurul durul diye açlık grevine başladı. Meyve, sebze, su süt v.b. şeyler ile geçiştirmeye çalıştım. yarım saat sonra tekrar gurul durullar başladı. Kendimi o noktada kaybettim ve kapanışın mükemmelliğine leke sürücü hareketlerde bulundum. :( Yedim de yedim::.

TARİH:23.07.2010
YEME :
Kahvaltı :
6 Zeytin. İki dilim kibrit kutusu peynir.
1 küçük Dilim beyaz Ekmek
Domates salata biber salatası
Ara Öğün:
Yok
Öğle Yemeği :
1 porsiyon börülce yemeği
1 porsiyon patates yemeği
1 kase yoğurt

Ara Öğün:
yok
Akşam Yemeği:
6 Dilim karpuz
Ağdalı kek tatlısı (adını unuttum tadını unutmadım)
3 kuru pasta
Yat Geber:
Çorba
5 dilim sucuklu yumurtalı pide
salata
yarım avuç ceviz
İÇME :
Kahvaltı :
1 Bardak şekersiz süt
1Bardak su
Ara Öğün:3 Bardak SU
Öğle Yemeği :
2bardak su
Ara Öğün:
7 Bardak SU
1 bardak çay
3 Bardak gazoz
Akşam Yemeği:
4 Bardak su
Yat Geber:1 Bardak SU
PEDALLEME:
KM :35
Dakika - Saat:90 Dakika
(link)85-90
EKSTRA SPOR:
1,5 KM yavaş tempo yürüyüş
1 KM koşu
40 Mekik

KİLO:93

Cengiz Parlakgül

Forum Bağımlısı
Tepki
748
İsim
cengiz parlakgül
kendimce tavsiyem sabahları bal ye ekmek yeme hiç şekeri bırak hertürlü koladan sonuna kadar uzak dur yağsız ye ama sürekli ye bal beyaz peynir elma süt kan şekerini çok düşürme sakın yani sürekli ye her iki saatte bir ye ama unutma azcık ve en önemlisi gece yatmadan önce sakın hiç bişey yeme olduğu gibi vicudunda kalır kilo olarak

Tepki
0
@uyeoldugumda93kiloydum

Öncelikle kendinize belirlemiş olduğunuz böylesine önemli bir hedeften ötürü sizi tebrik ederim.Allah yolunuzu açık etsin..

Size önerim şudur ki; "kesinlikle günde en az 6 öğün yemek yemeniz, ama miktarları az tutmanız.Diğer arkadaşların önerileri doğrultusundaki gıda maddelerini günde 6 ya bölünmüş bir şekilde tüketmeye çalışın."

İkincisi " 2010 kılavuzları ışığında, haftada minumun 215 dakikalık bir egzersiz programı standardını oturtmanız gerkmektedir".

Eğer Ramazan'da oruç tutacak iseniz, mutlaka iftarda az yemeye gayretlenmeli, bol sıvı alma yoluna gitmeli, mümkünse iftarın ardından kesinlikle rehavet ordularına mağlup olmadan egzersiz yapmak için kendini dışarı atman anlamlı olacaktır.Örneğin bisikletin ile uzun mesafedeki bir camiiye gidip teravih namazı da kılabilirsin:in:

Tepki
5
Gün 4

Yağışlı havada bisiklet sürme keyfini yaşadım. Hava durumu yollarda beni sıkıntıya düşürdü biraz ama oldun.

Şehirde araba sürücülerinin bisikletlileri hiçe saydığını yaşayarak görmek acı verici bi durumdu. Tali yoldan ana yola çıkacak araba sola bakıyor ve beni görüyor. Gözgöze geldiğimiz halde kimse gelmiyormuş gibi çıkıyor. Ani fren ile son anda adama çarpmıyorum. Bu olaydan sonra almak için yavaş yavaş araştırma yaptığım kask ve görünürlüğü arttırıcı lamba v.b. ürünlerin alım süreçlerini hızlandırıp bir an önce kaskımla güvenli , aydınlatma sistemlerimle görünür bir bisiklet sürücüsü olacağım.

TARİH:23.07.2010
YEME :
Kahvaltı :
6 Zeytin. Üç dilim kibrit kutusu peynir.
1 küçük Dilim beyaz Ekmek
Vişne reçeli
domates, salatalık

Ara Öğün:
Yok
Öğle Yemeği :
Salata
Biber kızartma 3-4 çatal
3 -4 kaşık pilav
5-6 dilim karpuz
Ara Öğün:
yok
Akşam Yemeği:
8 Dilim karpuz
Mercimek köftesi 5 adet
3-4 rondo
Yat Geber:
5-6 rondo
İÇME :
Kahvaltı :
3 Bardak Çay
1Bardak su
Ara Öğün:
yok
Öğle Yemeği :
3 Bardak ayran
2bardak su
Ara Öğün:
2 Bardak SU
2 Bardak süt
Akşam Yemeği:
4 Bardak su
yarım bardak süt
Yat Geber:
1 Bardak SU
1bardak süt
PEDALLEME:
KM :20
Dakika - Saat:40 Dakika
(link)75 - 85
EKSTRA SPOR:
1 KM yavaş tempo yürüyüş

KİLO:93

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
@uyeoldugumda93kiloydum

ümidini kırmak gibi olmasın ama o gazozlar,pilavlar sana kaybettiğinden fazla enerji veriyor :)