Pedallarken zincir ya da göbekten ses gelmesi

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar, pedallarken zincirden mi yoksa göbekten mi geldiğini anlayamadığım ses geliyor. Ses pedallara basmazken çıkan sürekli cır cır sesi gibi daha yükseği abimin bisikletinde yok normal mi değil mi anlayamadım. Daha 250 km ya oldu ya olmadı alalı bisikleti

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Böylebir ses değil değil mi? :)

Ben tam anlayamadım konuyu galiba.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kazuya Biliyorum hatta benim bisikletim de çok yoğun çıkmıyor diye üzüldüğüm bir ses ama arkadaşta bu ses pedal çevirirkende çıkıyor galiba tam anlayamadım sıkıntıyı.

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@trainspotting35 yok anladım bildiğinizi, bence pedallamazken geldiğine ve cırcır sesi olduğuna göre bu olsa olsa freehub sesidir@ozalkadir
eğer vidyodaki ses ise keyfini çıkarın, başka bir ses ise detaylı anlatırsanız yardımcı olan olacaktır

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
pedala bastığınızda çıtırtı geliyorsa ayna kolun bağlı olduğu orta göbekten gelir geçenlerde benimde başıma geldi orta göbek yağlandı sorun düzeldi

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Az once kendim akort ayari yapayim dedim bisikleti ters cevirince daha dikkatli dinleme sansim oldu ses arka attiricinin altinda 2 tane kucuk disli var ya (isimlerini bilmiyorum kusura bakmayin) onlardan geliyor galiba normal bir sese benziyor (bu arada zinciri daha 100 km once chain-L ile yagladim, zinciri cikartip guzelce temizledikten sonra, zincirden gelme ihtimali cok az ki zaten kimse zincir dememis :D ) yeni oldugum ve bisikletcilere gitmek istemedigim icin herseyi kendim yapmaya calisiyorum destekleriniz icin tesekkur ederim. Baska bisiklette olmayip benimkinde olan bir ses olunca merak ettim, belki onda problem vardir diyip iyimser kaliyorum :)

Edit: Yanlış anlatmışım sanırım pedallarken geliyor ses

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@ozalkadir Eğer kılavuz makaralarından geçerken zincir fazla ses yapıyorsa ve yağsız da değilse;Büyük olasılıkla zinciri takarken,kılavuz makaralarından geçişi hatalı yapılmıştır.
(link)

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@SedatT
Baktım şimdi doğru takmışım. Bence yapısından dolayı