Pedallarken lanet ettikleriniz nelerdir?

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Bu gibi durumlarda hemen tepki vermek yerine birkaç saniye geçmesini, sonra tepki vermeyi tercih ediyorum. Evet bu sırada karşımdaki benim hakkımda çok şey düşünebilir (salak olma ihtimalim, aval aval bakıyor olabileceğim, otistik veya alık olabileceğim akla gelebilir). Ancak ne olursa olsun karlı çıkan ben oluyorum. O bir iki saniye bekleme süresi dürtülerime yenik düşmek yerine insan olma yanıma zaman tanıyor.

Scudo

ozkan uzun

Üye
Tepki
14
İsim
ozkan
Bisiklet
Carraro
Ben pendik kaynarcada ikamet ediyorum basimdan gecen olay baya ilginc:) bisiklet yolundan gittiğim halde otuz cm kaldirimi cikip bana çarpan reno megan aractan kadun sürücü indi yaninda eşi bişeyiniz varmı gecmis olsun felan neyse bende eldiven vardi arabanin uzerinden yere uctuk dengeli düştüm sadece tirnağimin dibinden kanama oldu isin ilginç yani ne biliyomusunuz kadının ehliyeti yok arac kullanmayı yeni öğreniyo yanında kocası yahu sen nasil trafikde arac surmeyi öğretiyorsun bizi bk yoluna götürecekdi DİKKATLİ OLLALİM ARKADAŞLAR KASK ELDİVEN MUTLAKA TAKALİM ...

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Dün ilk kez bir tura çıktım ve lanet ettiğim şey yokuş tırmanmak oldu:)) bir de yolun kenarında elinde çekirdekle bizim geçişimizi izlerken "abi tekerin dönüyoo" diye espirik yapmaya çalışan bebelere lanet etmedim ama uyuz oldum:D

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karşıdan karşıya geçerken araba görünce koşup da sizi görünce inadına yaparcasına yavaş yavaş yolun tadını çıkara çıkara yürüyenler.. Lanet etmesem de gıcık oluyorum
Bir de böyle size doğru gelip tam yanından geçerken bağırıp kafanıza yumruk sallarmış gibi yapan insanlar var (anlatırken ben bile komik buldum ama inanın var böyleleri, az da değiller)

• Beğen
Tepkiler: nbacıshaquılle

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@yusuf Yılmazvuralİnsandan ırak yerde huzur var sanırım.Neresi olduğunu yazmayın ki;doğallığı ve huzuru bozulmasın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet-E

Evet, öyle. Muhteşem bir yer. Çıplak ayakla rahatça gezilebilecek kadar temiz, el değmemiş. İnsan hem bu güzelliği herkese anlatmak istiyor, hem de kimse bilmesin, gelip kirletmesin istiyor.

Fotoğraf, forumdan @Hakan Özcan ile beraber geçirdiğimiz hafta sonundan.

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
Bir keresinde kırmızı yanmıştı yola cıkmıstım tam geçiyordum adamın teki kırmızı yandı ne geçiyorsun diyip kaskıma vurmuştu bende birşey demeden devam etmiştim dursam kayıp düşebilirdim icimde kalmıştı keşke durup cevap verseydim diye zaten araçlar saygı gösteripte durmuyorlar ben ne yapayım.

karankabul

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cube
cam kırıkları hayret verici boyutta. diğer yollarda tahammül edilebilir belki ama bisiklet yolunda olunca sabır zorlanıyor.ayrıca bisiklet yolunun içindeki belediye çöp kutuları ,trafik işaret direkleri...bisiklet yolunda bile hep tetikte olmaya zorluyor. yayalara ise alıştık artık ,bisiklet yolunu onlarla ortak kullanıyoruz,karşılıklı manevra kabiliyetimizi ve reflekslerimizi canlı tutuyoruz.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Bisiklet yolundayken geldiğini gördüğü halde sırf gıcıklığına çekilmeyen, orada bi güç Savaş'ı başlatmaya kalkan zibidiler,
Hızla giderken sizi geçerken fren yapıp hemen önünüzde duranlar, sinyalsiz dönenler
Çift şeritli yolda Yokuş aşağı inerken karşıdaki Arabanın gözünüzün içine bakarak U dönüşü yaparak, önünüzü kapatması (dibinde durum camı tıkladım yüzüme bile bakmadı, hayatımı tehlikeye atıyosun, napıyosun dedim, U dönüşünü yapmaya devam etti, beni umursamadı, tıpkı önüme kırarken ki gibi, tek istediğim mantıklı bi açıklama ya da bir özürdü, ama hiç biri olmayınca bende aynasını burkarak kökünden kırdım, o zaman da o indi ama ben umursamadan yoluma devam ettim)

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
henuz dönduğum kısa turda tdk ya lanet ve kufur lugatı cıkarabilirim :cool:

şeridine bakmadan araç kullanan birisi kavşağa gelince birde bana çıkışıyor.:mad:
benim önüme aniden geçip yolcu almaya çalışan otobüs şoförü. (içindeki arkadaşlara desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum:harika:) işin garip yanı yolcuyu durak dışında topluyor beyefendi.:mad:
aynasına bakmadan kapısını açan şoför. yanından kapısını tekmeleyip yerine oturttum ben ona o bana küfrettik :mad:

tabi güzel şeyler olmadı mı, oldu :) alman plaka bir tır şoförü rampaya kadar arkamda dörtlüleri açıp ağır ağır geldi. rampada ise durdu ve bisikletim ve beni konuk etti :) selam olsun bilinçli büyük araç şoförlerine :harika:

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
MANGALCILAR. Tamam mangal yapiyorsun bari biraz bize de ver vicdansiz adam her yeri et kokutmussun. Göz hakkı :D Şaka bir yana atletli, agzinda sigarasiyla atesi yelliyen amcalar bazen sinir bozucu oluyor. Yol istiyorsun yavas sursene çocuklar var ezeceksin vs. Diyorlar. Seytan diyor sag bacagini kaldir yol boyunca devire devire git :D

• Beğen
Tepkiler: Furkan Y.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arabalarla pek derdim yok da sağına soluna bakmadan yola atlayan insanlara sinir oluyorum.

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
"Lanet" pek sevmediğim bir kelime, aşırı negatif bir kelime. Lanet yerine Hiç hoşlanmadığınız diye değiştirsek...

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Lanet genelde etmemeye çalışırım ama dikkatsiz ve daha önemlisi bisikletliyi sallamayan, onların hayatlarını riske atan otomobil sürücülerine sülale boyu bol miktarda sövüyorum. Geri kalan çoğu etkene çok takılmamaya gayret ediyorum.

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
1998 yılında Istanbul'da bir buçuk gün geçirmiştim. Çok kalabalıktı ve insanlar çok umursamaz gelmişti bana. Yazdıklarınız İstanbul'da ne kadar boğulmuş hissettiğimi hatırlattı.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
1-) Derin bir çukuru son anda fark etmek.
2-) Hızla geldiğimi görmesine rağmen aldırış etmeyip yoluma dalan yaya ya da araçlar. Özellikle yayaların verdikleri saçma sapan tepkiler.
3-) Su birikintileri ve çamurlar. Çamur olmayı ve ıslanmayı hiç sevmiyorum.
4-) Arabaların çok fazla olması öyleki sahil şeridindeki emniyet şeridini komple ve kaldırımı da ara ara işgal etmeleri bırakın bisikleti yayaya dahi yürümeye yer olmaması.
5-) Emniyet şeridinde yolun en sağında ilerlerken en sağ şeritteki aracın sağdan geçilmesi ve bisikletlinin canının hiçe sayılması. Bir kez başıma geldi o kadar korktum ki ani manevra yapıp kendimi yolun dışına atmaya çalıştım az daha yola girmek için bekleyen araçla bütünleşecektim.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bisiklet üstündeyken güzel şeyler daha güzel, kötü şeyler daha az kötü geliyor...
normal şartlarda lanet edebiliceğim şeylere/olarlara/kişilere belki kızıp geçerim, belki güler geçerim :)

@Yusuf Yılmazvural bey, konuyla alakası olmayacak da... çadırınız ferrino phantom mu?

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL