Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

pedallarım ağır dönüyor....

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında baris dağ tarafından paylaşıldı.

1. baris dağ

baris dağ Kıdemli Üye

Seviye:
    yeni pedal aldım profesyonele yakın. lakin hani eski pedalları elle hızla çevirdiğinizde kendi başına 5-10 tur döner. ama aldığım bu pedal elle çevirince boşta pek dönmüyor. acaba orjinalımı böyle yoksa bir sorun mu var...

2. baris dağ

baris dağ Kıdemli Üye

Seviye:
    procraft hafif tip. çifti 274 gr.

3. kocak04

kocak04 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Barış daha önce yazmıştım ama tekrar yazıyorum.Kutusundan ilk gün çıktığında da aynı sertlikteydi.Belki pedal öledir belkide çok kullanmadığım için daha açılmamıştır.Zaten dikkat ettiysen ikisinin de sertliği aynı.Yani bir zorlama yapmıyor ama çevirdiğinde de fazla tur dönmüyor.Genede bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir belki.

4. SerdarAktas90

SerdarAktas90 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende geçenlerde Shimano Md-520 pedal aldım. İlk aldığımda dediğiniz gibi yapıyordum, elimle çeviriyordum 1 veya 2 tur ancak dönüyordu, şimdi ise yolyaptıkca, kullandıkça, dediğiniz gibi elimde çevirdiğimde epey bir dönüyor :) Motor açılması gibi birşey heralde bu :)

5. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    serdar kardeşimin dediği gibi sanırım..:)..bi esneme payı kazanması gerekebilir..:) bende de alu pedal var. onlarda ilk aldığımda ole idi. spd olmayınca ilk başta rahatsız ettiği için aynakola bağlanan yerine çok az gres sürmüştüm .daha kolay döndü .:) bide çevirdikce gresi pedal ile pedalın kolu arasına aldı..:)
    dediğim gibi spd deildi..spd pedallarda belki kilit konusunda bu yağ sıkıntı yaşatabilir..:) deneyene sormak lazım..