Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedalla Geçitlerimiz; Göcek Geçidi - Part 4

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Serkan Taşdelen tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    GÖCEK GEÇİDİ

Göcek Geçidi, Muğla-Antalya D400 karayolu üzeri 90. km’de bulunur. Muğla yönünden 2,5 km çıkışı bulunan geçitin, Fethiye yönünden ise 3 km çıkışı vardır. Yolun dar olması ve eğimin yüksek olması nedeni ile 2006 yılında geçide alternatif olarak Göcek Tüneli yapılmıştır. Toplamda 5,5 km olan yol bu tünel sayesinde 800 metreye düşmüştür.
    Geçit Muğla yönünden %5 - %9 arasında eğime sahiptir.

Orman içinde 2.5 km sonunda zirveye ulaşılır. Zirve rakımı ise 345 metredir.

Zirvenin ardından bir yılan misali kıvrılarak inen yolda eğim %4 - %12 arasında değişmektedir. Tedbirin elden bırakılamayacağı ve dikkat gerektiren bir geçittir.

İnişin sırasında Göcek Tünelinin Fethiye’den girişini görebilirsiniz. Tünele bisiklet, yaya, tehlikeli madde taşıyan araçlar, at arabası ve traktörün girmesi yasak. Ayrıca bu tünel geçişi ücrete tabi.

Geçidin iniş-çıkış toplan uzunluğu 6 km’dir. Müthiş manzarası ile mutlaka denenmelidir.

Harita ve yükselti tablosu;

Sevgi ve Saygılarımla…

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    abi muğla tarafı çok in-çık tam bana göre :D

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Bu yaz ben de oradan geçtim, ama motorsikletle :D Mühteşem bir tabiat güzelliği. Yalnız anlamadığım bir şey var. Nefis orman manzarasını görmeden, tertemiz çam kokulu havayı solumadan, ve kıvrım kıvrım virajlarda yol almadan yerin altından geçmem için bana üste para vermeleri lazım, orada bir de üste para alıyorlar :)

4. ibrahim Kızılkaya

ibrahim Kızılkaya Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Serkan
    Kıyı kıyı türkiye turu 2.etabında (İzmir-Antalya 2005) Göcek geçidinden biz de geçmiştik.Yazı ve fotoğraflarını izlerken o günleri tekrar yaşattın bana.Kıvrıla kıvrıla zorlu çıkışı hatırlıyorum.Ama bu zorlu çıkışın büyük ödülü Göcek'e kadar
    tek pedalla uçarcasına bir inişti ve çok keyifliydi.Fotoğraflarını izleken peşinden süzüldüm Göcek'e..Paylaşımın için ve o güzel yüreğin için teşekkürler.Seninle pedal dostu olmak çok güzel.İyi bak kendine..

5. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    serkan bu geçitleri bir araya toplayalım daha iyi olur.birini zor buluyoruz belki buyutursek elimizde tutması daha kolay olur.

6. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Serkan bize sunduğun bilgiler için çok teşekkürler ama geçitleri bir araya toplama fikrini destekliyorum daha iyi olur.

7. İrfan Aşıroğlu

İrfan Aşıroğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Serkan kardeşim bayılıyorum şu ege sahıllerine ıyı pedallamalar.