Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedalınıza Kuvvet arkadaşlar =) bu Akdenizin yaz havası adamı derbediyor =))

Konu, 'Akdeniz Bölgesi' kısmında Serhat Karataş tarafından paylaşıldı.

1. Serhat Karataş

Serhat Karataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle foruma üye arkadaşlara sonra takipçilere özellikle de mtbdaşlarıma selamlar saygılar.. =)
    foruma üye olma çabalarımın sonuç vermesi üzerine hemen ilk paylaşımımı edinmek istedim, zaten bu üyelik hep aklımın bi köşesindeydi..
    güzelim Türkiyem de gelişmiş ülkelere nazaran bisiklet kültürü ve bisiklet anlayışının eksik ve hala kimilerince yarış yapmayacaksan bi deyimle bundan ekmek yemiyeceksen çocuklukta kalması gereken bir durum gözüyle bakılmakta olsa da,, bisiklet anlayışının ve bu kültürün gün gün ülkemizde yer ediniyor olduğunu görmeye başladıkça seviniyorum..
    örnek olarak; gurup sayısı artıyor ve bunların çoğu sürekli olarak faal.! yürüyüşler düzenleniyor bilgilendirme ve teşvik yapılıyor.. bunun etkileriyle professiyonel bisiklet dükkanları mağazaları açılıyor ve bu alanda rahatça dükkan açma teşviki doğuyor.. Antalyamız da bisiklet yolunun "y" si yoken kaldırımlarda ve artık 2 hafta olmadı belki yollarda da bisiklet yolu yapılıyor..

doğrusu 37 yaşındaki bir arkadaşımı annesi arayıp, "gençlerle bisikletli fotoğraflarını face te paylaşıp aleme bizi rezil etme" demesinden sonra =)) bu fikirlerin olumlu yönde değişeceği komple bir topluma yakın zamanda kavuşma umuduyla..
    iyi pedal çevirmeler....

2. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam türkiyede bisikleti tanımayan illerde en başta karabük vardır büyük ihtimalle.3-5 yıl önce açılan üniversite ve üniversite bisikletçileri sayesinde bisiklet profesyonel anlamda tanındı ve tanıdım artık ben de tanıtıyorum.buralarda hiç bisiklet yolu yok şükredin halinize :)

3. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz
    Akdeniz bölgesi ömrümün geri kalanını tamamlamak istediğim bir yerdir. Çok şanslısınız. isterseniz yer değiştirelim ;)
    Bizde bisiklet yolunu geçtim. Yürüyüş yolu bile yok. Ona göre.

4. Özgür Ka

Özgür Ka Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hoşgeldiniz..

Serhat Karataş bunu beğendi.
  5. niyazi akarken

niyazi akarken Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Sakaryada Necmettin erbakan bulvarı eski kazımpaşa caddesi 32 evler-tunatan bağlantı yolu ve altınova arka bağlantı yolunda bisiklet yolu vardır. toplamı 10 km civarıdır. tolga hocam sen bulvardan çıkmıyorsun galiba. üstelik belediyenin son kaldırım düzenlemelerinden sonra bulvarda yoldan daha büyük yürüyüş yolları ve her 30 metrede bisiklet park alanları mevcuttur.

6. Serhat Karataş

Serhat Karataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bahadır aynen, zaten başlayanların çoğu teşvik ile başlıyor.. önemli olan devamının gelmesi buda turlarla, etkinliklerle, bilinç oluşumu doğa bilinci mesela... bunlarla sağlanıyor.. galiba Karabük müydü neydi Türkiyenin merdiven şehriymiş.. tam bana göre.! =)))) sırf bu yüzden gelirim gerçekten.. bu durumda yolumuz ile merdivenlerinizi değişebiliriz haa =))

7. Serhat Karataş

Serhat Karataş Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tolga hoşbulduk.. Sakarya da varmış bak.. aslında bisiklet yolu iyi güzel de kanın kaynadığı zamanlar ARAZİİİ tek ilaç.. bisiklet yolunuz yoksa çevikliğiniz de artar hem =)) insanlardan sıyrılmalar araçlardan kaçmalar motorcuların sıfır geçmeler kamyon rüzgarları derken çeviklik artıyo =)

8. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben Yenicamide oturuyorum. Altınovaya gidene kadar bir araba çarpıp beni öldürmezse o 10 km lik yolu gezerim.
    O kadar riske girmeden, 3 km çevre yoluna gidiyorum. Emniyet şeridinde babalar gibi 20-30 km yol yapıyorum. Hem daha güvenli, hem daha uzun ve temiz bir yola sahip.
    O kaldırımlara adapazarının ihtiyacı yok. 10 mt genişliğinde kaldırımı adapazarı ne yapsın. Yolları 3 şerit yapsalardı daha mantıklı olurdu. depremden beri akıllanmadılar gitti.
    Yol 2 şerit. 1 şeridi devamlı park halinde araçlar var. Onun da yanına kısa süreli gelenler olup 4 lü yaktın mı ? tam cinnet havası, yanlışım var mı ?

Ben motosiklet ile o çevikliği şehir içinde yapıyorum. Adapazarında bisikletliyi ezer geçerler. Bi dolmuşcu ile takışsan, 5 dk da 25 kişi olurlar.
    Bir araba da sopa yersin. En temizi çevre yolunda rahat rahat efil efil yol almak. Şehrin stresini almaya gerek yok.