Pedaldan gelen çıt çıt sesi

mertcan gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
513
pedalı değiştirin ama bana göre sorun orta göbekde olabilir çünkü aynı problemi bende yaşıyorum

Scudo

parkcaka

Üye
Tepki
22
İsim
Çağdaş Kurtoğlu
ben de aynı problemi yaşıyordum günlerce bisikletin her yerini dinledim bulucam diye en sonunda pedalı sıktım geçti. bazen bi insana aptallık geliyor en basit şeyi düşünemiyor. bana da öyle olmuştu. aynı şekilde yokuşlarda pedala abanırken çıkıyordu çıtçıt ses.

Tepki
25
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar, benim de benzer bir sorunum vardı. Pedal çevirdikçe çıt sesinden daha farklı bir ses geliyordu. Hani aluminyuma şöyle tırnağınızla hafif sertçe tıklayın. Aynı o ses geliyordu. Daha da yeni aldım bisikleti. Specialized Sirrus. Alalı 1 ay olmadı. Yağmura yakalandım sadece bir kere. Ondan sonra ne olduysa oldu zaten.

Gittim aldığım yere. Gösterdim ben binince sesi farkediyorum onlar farkedemiyorlar. Birşey değişmedi. Forumda bu konuyu okudum. Bazı arkadaşlar pedalları yağlayın geçebilir demişler. Gittim pedalları yağlattım. Ses daha da sürekli gelmeye başladı. Pedallarımı değiştirttim. Ses gitti. Daha 2-3 gün oldu olacak bu akşam sahilde binerken çıt sesi gelmeye başladı. Ve sol pedal yere yakınken bu ses geliyor.

Aldığım yerde ilgilenen arkadaş Sirrus'un 2010 modellerindeki aynakolunu pek tutmadığını, birkaç müşterinin daha bu tarz ses sorunuyla geldiğini söyledi ve mümkünse aynakolu değiştirmemi tavsiye etti.

Kısacası yağladık geçmedi. Pedal değiştirdik geçti. 3 gün sonra daha beter karşıma çıktı sorun. Sizce ne yapmam gerekiyor arkadaşlar.

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
konu eski farkındayım am bu ses bende de gelmeye başladı ben pedalları elimle sıkmıştım ne kadar sıkı olduysa artık. hemen sıktırayım şunları sıkıca :) inşallah pedallardandır

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
ben bugün zincirleri yağlattım ondan sonra pedalı çevirirken takır takır dönmeye başladı. Arada çıt çıt sesi de geliyor. Yağladıktan sonra böyle oldu:S

Tepki
0
Pedal sorunu bendede var bisikleti alali 1 hafta oldu ve tam bir tur dondugunde cit diye ses geliyor bisikletciye goturdum gres yagi surdu o anlik gecti ve sonra yeniden basladi giderken bisiklete dogru egildim sanki on tekerden cit diye ses geliyor sıktım daha cok oldu ne yapmaliyim.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@kaan karaman

bısıkletınızın markası modelı nedır?

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@kaan karaman

bende böyle sıkıntılar yaşamıştım.sesın gelme olasılıgı yuksek yerler suralardır..ılk olarak orta göbegının gevseklıgıne bı bakmalısın.ıkıncısı kadro kulagının gevşek olup olmadıgına bakmalısın.ucuncusu jant akordun varmı ona bakmalısın..ben genel olarak buralardan sıkıntı yaşamıştım bi öncekı bısıkletımde.buraları kontrol et.mutlaka bı faydası olacaktır.:)

Tepki
0
Yorumun icin sagol dediklerine bi bakayim

Pedala bastikca on tekerden gelme ihtimali varmidir ben egildigimde on tekerin gobegindengeliyor sanki

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@kaan karaman

telleri bi kontrol et gevsek tel varsa akort lazım.akorttan sonra gider o ses..bide kadro kulagına var..gevşekse sık onları.ama egıldıgım zaman önden gelıyo dıyosan buyuk ıhtımal.ihtimalleri söyluyorum..jant akordundan kaynaklanıyodur.

Tepki
14
Bisiklet
Salcano
Ben de dün orta göbeği rulmanlıya çevirdim ancak ses kesilmedi. Göbek değişirken pedallar da yağlandı. Acaba pedalı sıkmak çözüm olur mu başka fikri olan var mı?

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@kaan karaman
Kaan abi tel numaranı bana özel mesaj olarak atarsan beraber bulusup esat ustaya gidebiliriz .Bursada en yı tamircilerdendir.Sorunun neyse halleder Evelallah :)

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Mert Arslan

akorta bakın..bende daha önce bu problemden muzdarıptım akort yaptırdım sıkıntı gıttı:)

Tepki
14
Bisiklet
Salcano
@Muhiddin K.

Göbek degisimini bisikletci yapti beraber baktik akortla alakasi olduğunu sanmıyorum

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Mert Arslan

o zaman tek yer kaldı kadro kulagı..ama ben akorta bakmanızı ısterım bı bakın.

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konuyu yeni gördüm. Pedal ve aynakol alüminyum ise pedalınız gevşek, sıkın. O sesin gevşek alüminyum akşamlardan gelmesi normal.

• Beğen
Tepkiler: berkaygkc