Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedalda mükemmel tutuş isteyenler!

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Sahinoz tarafından paylaşıldı.

1. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Beyler,

Dün bi macera yarışına Scott Recon ayakkabı ve Odessey Triple Trap pedallarla gittim. Ben hayatımda bu kadar traction hissetmedim ayaklarımın altında, ayakkabının altı tırtıklı olduğunda pedalın boşluklarına giriyor ve ne yatayda ne de dikeyde asla kaymıyor, cidden çok sağlam sarsıntılı yokuşlar indim bana mısın demedi, ayağı kaydırmak isteseniz yine olmuyor ilk önce 1-2cm kaldırmanız gerekli pedaldan.

Yani uzun lafın kısası çamurda veya kuru havada kaymadan şikayetçi olanlara %99.9 garanti veririm Scott Recon + Triple Trap pedallarla sorunu kökten çözersiniz ;)

2. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
  3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    bende adidas superstarlarımla yada emerica ayakkabılarımla crank bro's 50-50 pedallarımın uyumundan çok memnunum :)

4. bachibouzouk

bachibouzouk Kıdemli Üye

Seviye:
    crank bro's 50-50 ile etnies(arto mid) , vans (rowley) , sixsixone (launch)marka ayakkabıları kullandım , kullanıyorum, performansları çok iyi, (50-50 ler özel pin setli, üzerinde gelen kısa kendi pinleri ile yukarıda sıraladığım ve sıralamadığım hiçbir ayakkabı çok başarılı değil )
    five ten kaya tırmanışı için friction yapma tecrübesini ( ki bu konuda çok başarılıdır kendileri) bu alanda kullanıyor sonuç o yüzden bu kadar iyi.

5. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    bende truvativ holzfeller pedal var ve ayakkabımda dc nin kaykay ayakkabılarından biri. crank bro 50 50 ye göre daa iyi tutuşlu pedal olduğu için ve ayakkabının altı yumuşak olduğu için 4 aydır kullanıyorum hareket yaparken asla kaymadı sadece bisiklete binerken veya sele üstünde öylesine otururken pedalı bulamamamdan dolayı kaval kemiğime bir kaç kez pedal çarptı. truvativ holzfeller pedalı kullanmanızı öneririm 50 50 den baya bi iyi tutuş sağlıyor.

6. hsrv_khy

hsrv_khy Kıdemli Üye

Seviye:
    benim bi önceki pedallarım crank 50 50 di şu an holzfeller kullanıyorum daha iyi tutuyo...

ujur bunu beğendi.
  7. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende DX platform spdlerden vaz geçdim.Wellgonun platform pedallarını kullanıyorum artık.Dişleri sayasinde çok iyi tutuş sağlıyor.Pedala bastığınızda ayağınızı sağa sola döndüremiyorsunuz.:)

8. burnout_54

burnout_54 Bisikletkolik

Seviye:
    GT platform pedalda,Etnies callicut'lar bunny'lerde ıslak havada kayabiliyor,ayağınızı pedalın ortasında tutarak önüne geçilebilir.

9. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Yani ben rastgele denedim, macera yarışlarına gittiğim için bi trial koşu ayakkabısı olarak Recon aldım, bu pedalları da Selçuk abiden almıştım. Deneyince baya bi etkilendim, bunun kadar iyi tutuş sağlayan platform pedal olması için üstündeki çivilerin ayakkabıya girmesi lazım :)

10. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ahmet,
    Zaten Odysse Triple Trap ı sana önerirken.."şu veya bu" nedenle(kısa kesiyoruz..bu nedenler çok olabilir:) ) çivili /pimli pedal kullanmak istemeyenler için konuşmuştuk. Kişisel olarak özellikle bazı yarışlarda pimli pedalların uygun ayakkabılarla avantajlı olduğunu düşünüyorum ve bu alandaki favorim
    http://www.syncros.com/pedals.htm
    sayfadaki en üstteki pedal ..paslanmaz çelikten yapılmıştır...
    Syncros Mental Pedalları dır.
    Ama hemen şunu söyleyeyim:Triple trapteki pim adedi bir çok DH pedaldan fazladır ve oldukça geniş olan pedallarda bir çok DH pedaldan daha geniş bir tabandan kavrar. Bu nedenle önerdiğim pedalın isteklerine bu şekilde "cuk" diye oturması da sevindiricidir.
    Pimli pedal kullanan arkadaşların konuya daha iyi yaklaşabilmesi için istersen pedal üzerindeki diş adedini ve pedal tabanının ölçülerini buraya ekle derim..
    iyi günlerde kullan

11. hsrv_khy

hsrv_khy Kıdemli Üye

Seviye:
    önemli olan pim sayısı degildir öenmli olan o pimlerin başlagınıcndan sonunuda kadar igne gibi uçları sivri olmasıdır yani truvativ holzfeller diyorum bi denyin görün...

ujur bunu beğendi.
  12. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    ben wellgo pedalları adidas superstar ayakkabılarımla kullanıyorum. bir kere bastıktan sonra yamuk basarsanız kolay kolay düzeltemiyorsunuz illa ayağınızı kaldırmanız gerekiyor.

Aynı ayakkabılarla truvativ de kullandım 50X50 de kullandım fakat en yüksek performansı wellgolar sağladı.

Özgür Tunalı ve bachibouzouk bunu beğendi.
  13. hsrv_khy

hsrv_khy Kıdemli Üye

Seviye:
    truvativ in hangi modeliydi hussfelt var o en dandik olan zaten holzfeller kullanıyorum ben şu an bi önceki pedallarım 50 50 crankbrothers dı wellgolarda arkdşımda vardı hatta o arkadaşta truvativ holzfeller almayı düşünoyo truvaitvleri gördükten sonra....

ujur bunu beğendi.
  14. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    ben hussefelt den bahsediyormuşum :) holzfeller kullanan henüz görmedim ilk gördüümde altından bisikletini alıp pedalları denicem :)

hsrv_khy bunu beğendi.
  15. koraymalkoc

koraymalkoc Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bence en güzeli chasenin üzerinde gelen grind pedallar hangi ayakabıyla binerseniz binin kaymıyor pedal.

16. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bi de 5 ytl'lik platform aliminyumlar var.:D Dişlerinin yanlarını taşla derinleştirip, sivriltince süper tutuyorlar.:eek:

bachibouzouk bunu beğendi.
  17. Selçuk Çilek

Selçuk Çilek Forum Bağımlısı

Seviye:
    söylediklerine kısmen katılıyorum çünkü şöyle olmalıydı: pim adedi kadar pimlerin tasarımıda önemlidir.
    başka ne önemlidir? örneğin çok çamurlu zeminde ayakkabınıza topladığınız çamurun pedalın üzerinde birikmemesidir. bu nedenle syncros mental gibi açık tasarımlı olanlar daha avantajlıdır...
    pimlerin parçaladığı çamur aşağıya düşer ve pedal üzerinde ve ara haznede birikerek kaygan bir tabaka oluşturmaz.BANA GÖRE holzfeller çamurlu ortam için fazla kapalı bir pedal ve pedal içi setler çamuru tutmaya yatkın .
    slm

ujur bunu beğendi.
  18. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ben izmirdeki ilk holzfeller kullanan kişiyim ben bir tane olanı almıştım ve diğer arkadaşlarda benden gördükten sonra pedallarını değiştirip holzfeller almayı düşündüler ama pedal yoktu alamadılar ama sonunda muradına erdiler.
    holzfeller pedalla iniş asla yapılmaz yapıcaksan yumuşak toprak zeminde yapıcaksın ilk aldığımda taşlık alanda iniş yaptım ve dişleri yamulmuştu ve bununda çözümünü vidacıdan vida alarak yapmıştım. holzfeller daha çok street/dj amaçlı gibi bişey.
    tutuş olarak mükemmel bir pedal ayakkabıyı istediğin kadar zorla ama yinede pedal ayakkabıyı bırakmıyor. ayakkabının altı parçalanıyor ama yinede kaymıyor. tek sakat yönü ya kayarsa:D kaydımı geliceği tek yer kaval ve çiviler ince olduğu için girdimi deliyo geçiyo, hatta şortla bindiğiniz zaman kayarsa truvativ kabartması bile kavalınızda çıkabilir. bununda çözümü var futbolcu tekmelikleri sadece futbol amaçlı kullanılmaz:D
    ayrıca wellgo hussefelt ve 5050 kullandım kendimde var diye söylemiyorum holzfelleri bir kez kullanmış birisi bile aynısını söyler turkiyede satılan diğer pedallara göre holzfeller wellgodan 5050 den nerdeyse 2-3 kat daha iyi tutuş sağlıyor. tek kötü yanı pimler çok kolay yamuluyor. sağlamlık konusunda 50kg lik arkadaşım 5050 nin milini yamultmuştu ve ben 80kg yim pedalı 2 kez kaldırıma çarpıp takla atmıştım ve pedala çizikten başka hiç bir şey olmadı ve 50kg lik arkadaştan daha yüksek yerlerden atlıyorum. şenliklere gelen arkadaşlara bi tur verebilirim:D:D

hsrv_khy bunu beğendi.
  19. Engin395

Engin395 Üye

Seviye:
    şahsen wellgonun aluminyum pedallarını 1 senedir etnies ayakkabılarımla kullanıyorum.Dişleri bile bozulmadı göbegide bosluk yapmadı tavsiye ederim .Fazla maaliyetten kacınan arakadaslara.

20. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    Sorun sadece yatay eksende kayma değil, street-dj yaparken tabi tek sorun bu ama olay freeride'a geldiğinde taşlar kayalar bozuk yollar dikeyde sallıyor insanı, tabi pedaldan hakimiyeti kaybetmemek için vücudumuzla baskı yapıyoruz ama bu her zaman yapılamıyor örneğin yokuş çıkıp ölüp bitmişsiniz inişe geçtiniz, şimdi ayağa kalkıp dizler kırık şekilde iniş pozisyonunda durmak enerji isteyen bir olay. Bu dediğim aslında genele hitap etmiyor çünkü iniş yapacak adam tepeye çıkınca enerjisi yoksa dinlenir sonra iner, bahsettiğim mesela macera yarışlarında sıkça başıma gelen bir olay, non-stop olunca insanın bacaklarda hal kalmıyor. Ayakkabı tırtıklı olup pedala 3-4mm kadar girdiği için bozuk yol hoplatsa da ayak tutuşu kaybetmiyor, ama pimlerin ayaktan çıkması daha kolay.

Yani kullanım açısından aynı spd gibi ama isteyince şak diye ayağı çekebilmek çok önemli bi avantaj..