Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedal muhabbeti

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında OnurYılmaz tarafından paylaşıldı.

1. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Geçen pazar avrasya gezisinde neredeyse kendimi sakatlıyordum. Tırmanış sırasında ayağa kalkmamla ayağımın pedaldan kayması bir oldu.. Neyse ki hızlı değildim de toparladım bir şekilde.

Spd pedal almak istemiyorum. Çoğunlukla şehir içinde, trafikte olduğum için pedalın kilitli kalması büyük problem. Crank brothers marka pedalları gördüm. Bu pedallar sanırım ne zaman istersen kilitliyorsun, ne zaman istersen kilitlemeden geziyorsun. Mallet modelini gördüm internette, fotoğraflar da bu söylediklerimi gösteriyor.

Var mı kullanan? Bana uygun çözüm bu mu olur? Ayrıca bu mallet'e uygun ayakkabılar hangisi oluyor?

2. OnurA

OnurA Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Crank brother dışında da şehir içi kullanımı kolaylaştıran çift taraflı pedal üreten markalar var.Shimano en yaygın olan kolay ulaşılabilir marka. mesela M324,A530 modellerine bakabilirsin.
    Böyle bir pedal aldığında içinden "kal" aparatları çıkar.Bunları SPD (Shimano Pedalling Dynamics kısaltmasıdır) destekleyen tüm dağ bisikleti ayakkabılarında kullanabilirsin.Çift taraflı yol bisikleti pedalı görmedim.Umarım açıklayıcı olmuştur.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aslında alışınca problem olmuyor.

Mallet modelini ilk kez şimdi gördüm arama yapınca, sanki çift taraflı pedallardan daha kullanışlı gibi duruyor. İki tarafı da aynı çünkü, ister kilitle ister kilitsiz...

4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ayak kaymasini onlemek, kilit korkusunu atmak, pedala basmanin yaninda cekerken de guc takviyesi yapmak icin ekonomik cozum olarak su tarz urunlerden deneyebilirsiniz. Hemen her tur klasik pedallara takilabilir.
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6564,OdesisMc

5. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Spd pedal alışınca çok rahat.Düşme kısmı size kalmış.Ben 1 kere düştüm oda acemelik , 3 sene önce müzik dinlerken unutup kırmızı ışıkta düştüm.Şehir içinde trafik çok sıkışık olduğu zamanlar sağ ayağım kilitli sol ise açık.Ufak bir zamandan sonra alışıyorsunuz....

6. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  7. OnurYılmaz

OnurYılmaz Üye

Seviye:
    Arkadaşlar karpiyeri hiç kullanabileceğimi düşünmüyorum.

M324, a530'a bakıyorum.

8. deathsidestory

deathsidestory memnuniyetsiz.

Adı:
    Cem
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    spd'nin tek tarafına plastik destek takılabiliyor. Benim siparişini verdiğim spd (Shimano M520) pedal bu ek aparatıyla birlikte geldi. Çok tırt bir görüntüsü olduğunu kabul etsem de, işe yarıyor. Şehir içinde kısa mesafede düz taban ayakkabımla, pedalın destek takılı tarafını kullanıyorum; daha uzun ve daha müsait yollarda spd'yi kullanıyorum. Velhasıl kelam spd şehir içinde de çok rahat kullanılabiliyor aslında, bir süre sonra alışıyorsunuz ama denge bilincini iyi tutturmak lazım. Şahsen dengesiz bir adam olduğumdan dün tek ayağımı çıkarmış olmama rağmen öptüm yeri:) Düşme riskine rağmen spd gerçekten işe yarıyor. spd kullanmaya başladıktan sonra (spd'li ya da spd'siz kullanım farketmeksizin) yokuşlarda önceden yaptığım zamanların çok üstüne çıktım.