Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedal konusunda yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Zaminini ayiran herkese oncelikle tesekkur ederim,, kilitli pedal almayi dusunuyorum ancak arastirdikca her zamanki gibi kafam daha da karisiyor, biliyorum okumaktan sıkılmis olabilirsiniz ama soruyu ve ekipmani kendime cevirerek soracagim.. Konu shimano m520 ve m540.. Aylik 100km suruyorum ortalama, pedali mtb de kullanacagim araziye girdigim ciktigim yok oyle kafama eserse belki yazin da uzun yola giderim Allah nasip ederse, buna binaen aradaki fark verilmeye deger mi , 40 tl var zaten ver gitsin demeyin ogrenci olarak hep fiyatlarin kiyisindayiz yorumlarinizi ve yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler

2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    M520 yeterlidir öğrenci iseniz zaten harçlık vs. ayırarak alacaksınız üst model almaya gerek yok bence bu arada bende m520 model pedal kullanıyorum.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. baki celik

baki celik Aktif Üye

Seviye:
    şimdi m540 ile XT arasında kalsaydın ikiside birebir aynıdır fakat marka farkı sebebiyle fiyat farkı vardır derdim ama 520 ve 540 arasında gramaj farkı ve dolayısıyla kalite farkı vardır bu sebeple bisikletinizi bilmiyorum ama uygun olanı bisikletinizle uyumlu yani eşdeğer bir ürün almanızdır yani ortalama bir bisiklet için şu aşamada hemde öğrenci iseniz m520 sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır...fazlası zevkinize kalmış..

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    M520 benim de kullandığım pedallarımdan biri. Üst düzey performans beklemiyor, sınırlar zorlamıyorsanız size fazlasıyla hizmet edecektir.
    Sadece çamur tahliye performansı çok yüksek değil, zaten siz de araziye çok sık çıkmıyormuşsunuz.

5. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aradigim cevaplari buldum sanirim sadece aklima m520nin yalama oldugu vs yazan bikac sey okumustum onlar takilmisti ama kullananlardan da yetebilicegi yorumunu almam iyi oldumilginize tesekkur ederim=)

6. Kürşad Erkaya

Kürşad Erkaya Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yeni başlık açmamyım burdan sorayım sorumu izninizle...
    Hybrid bisiklet kullanıyorum wellgo c127 modeli var bisikletimin üzerinde ancak hem yavaş yavaş spd geçmek istiyorum hemde işe giderken kullanacağım için bir pedalın bir tarafı normal bir tarafı spd olan modellerden yeni başlayan kullanıcı için ne önerirsiniz?

7. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tek taraflı SPD pedallardan tam verim alamayabilirsiniz. Her binişinizde mutlaka diğer taraf üstte kalıyor. Her seferinde pedala bakmak zorunda kalacaksınız. Oysa SPD pedala alışınca otomatik bakmadan kilitliyorsunuz. Size normal bir SPD pedal ve bunun düz pedala çeviren plastik aparatını almanızı öneririm. İşe giderken normal ayakkabınızla kullanırsınız. Diğer zamanlarda aparatı çıkartıp SPD olarak kullanabilirsiniz.

Örnek olarak : http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/pedal-mtb/shimano-pd-22-pedal-platform.html

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  8. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kürşad bey Tolga Günsezer'in yazdığı gibi çift kullanımlı pedal değil de spd aparatı alıp normal spd pedala takarsanız daha uyumlu olur.İnanın spd pedala alışınca normal ayakkabı ile binmek istemeyeceksiniz(bu benim görüşümdür kişiden kişiye göre değişebilir.)
    Aparat takılı olan taraf genelde ağırlık nedeni ile altta kalıyor ve sizde sıkıntısız kilitli tarafı kullanıyorsunuz.

9. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ben M520 kullanıyorum.gayet iyiler.ben sizin yazdığınıza göre kat kat zorluyorum pedalları.hiç sorun çıkarmadılar.m 520 işinizi fazlasıyla görür.

10. Kürşad Erkaya

Kürşad Erkaya Üye

Seviye:
    arkadaşlar cevaplar için teşekkürler ancak çift taraflı spd alıp plastik aparat almak ile tek taraflı spd almak arasında bi fark yok o zaman yanlış mı düşünüyorum ikiside ağırlık yüzünden spdli taraf üstte kalacaktır.Bisikletin daha çok günlük hayatta kullanım olacağını düşünürsek çift taraflı spd almak daha avantajlı olmuyor gibi geldi.

11. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aparati aldiginizda sadece ihtiyac halinde onlari takip geziyorsunuz ama obur turlu hem bence gereksiz agirlik hemde surekli tek tarafi kullanabilme imkani oluyor , bunlar benim arastirmamdan cikardigimd seyler ama deneyimli kullanicilar cevaplayacaklardir=)

Kürşad Erkaya bunu beğendi.
  12. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    M520 ile M540 arasında biz amatörlerin algılayabileceği , ağırlık dışında bir fark yok.O da sadece 40 gr...Mutlaka arada kalite farkı vardır, yoksa koca firma birbirine bu kadar yakın 2 modeli niye yapsın.Ancak şartlarınız göz önüne alınırsa M520 son derece yeterli bir seçimdir.Bende M520 kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım.

Çift taraflı pedallar yapısı gereği ciddi ağırdır.Ve sonra sadece SPD kullanmak istediğinizde çözümsüzdür.Direk SPD pedal takıp alışma sürecini, bir tarafa takılan adaptör ile geçebilirsiniz.Daha sonra istediğinizdde bu adaptörleri çıkararak devam edebilirsiniz.

13. Kürşad Erkaya

Kürşad Erkaya Üye

Seviye:
    Teşekkürler normal spd M520 ve aparat alıyorum o zaman hem bu şekilde daha ekonomik oldu..:D

14. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben ayakkabiyi aldim ama pedal kaldi insallah 520 alcam bende aparat dusunmuyorum ama kendimi alistirmaya zorlayacagim size de hayirli olsun simdiden=)

15. ilker ates

ilker ates Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    spd'ye geçen hafta başladım. model olarak m520 kullanıyorum ve işinizi fazlasıyla görecektir.

16. ozgurcu

ozgurcu Üye

Seviye:
    Aylık 100 km için gerekliliği tartışılabilir. ama tur yapacaksanız elbette gerekli.