Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedal Konusunda Yardım ?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Önder AŞIK tarafından paylaşıldı.

1. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pedal konusunda sizden yardım bekliyroum nasıl bir pedal alsam spd kitlemeli düz artı 'ları eksileri konusunda deneyimli arkadaşlardan bilgi alırsak çok sevinirim....

Teşekkürler Şimdiden ...

ali tekintüre bunu beğendi.
  2. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  3. osman kasap

osman kasap Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Önder Kardeş,SPD pedalı ben hem MTB de hem de YOL bisikletimde kullanmaktayım.Sende kullanmaya başladığı zaman Sürüş konforundan,emniyetinden,pedala aktardığın güce kadar herşeyden üst düzeyde memnun kalacaksın.Pedallara alışmak 5 dakikanı almayacak düşmek diye birşey söz konusu bile değil.Forumda SPD pedalla ilgili çok komiğime giden ve anlamakta inanki zorlandığım birbirinden komik ve manasız yazılar var ki bu bahaneylede yazmadan geçemeyeceğim.Kullanmaya başladığın an bisiklete bindiğini anlayacaksın.Bu benim şahsi fikrimdir.

4. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    nasıl kardeşim buda olabilir ;)[​IMG]

Önder AŞIK bunu beğendi.
  5. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Kısacası yol spd diyorsun.Osman Kasap'ın dediği gibi fark süper olacak.ekleyeyim:spd den önce bisiklet sürmüyor muşum diyeceksin.bir de ayakkabı ve pedal konusunu netleştir.yürümek de istiyorsan yol sınıfı pek uygun değil..

Önder AŞIK bunu beğendi.
  6. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Spd biraz cekiniyorum sürekli dur kalklarda pedaltan cıkması v.s gibi durumlar kazaya vesile olurmu acaba acemiyiz spd pedal konusunda ufak tefek kaza yapan arkadaşlarıda gördükten sonra biraz cekimserim. Daha başka alternatifler varmı düz ve spd harici ... tam deyatlı araştırmadım

7. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    mtb spd ve ayakkabı sana o konuda yardımcı olur.çıkarmak daha kolay ve yürüme avantajı var.çok sık dur kalk yapıyorsanyol spd tavsiye etmem.o yüzden kullanamayan ve dert yanan tanıdıklarım var..

8. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dur kalklarda önceden sağ ayağını kilitli pedaldan çıkarırsın sorun olmaz.Alacağın spdler mtb bisiklete takılanlardan olmalı yol bisikleti spd leri farklı mtb bisikletlerde alacağın ayakkabı ile yeri geldiğinde arazide yürüyebilirsin.Yol bisikleti spd kalleri ile yürüyemezsin.Çok çekimser isen mtb e takılan bir yanağı kilitli diğer yanağı düz pedallar var alışana kadar kullanabilirsin fakat gerek yok mtb e takacağın spd pedallarda ayar yeri var yani kalin kilitlendiği mekanizma ortadaki vidadan Ayar yapılıyor biraz yay ayarını gevşetirsin ayağın daha rahat çıkar pedaldan iyice alıştığın zaman yayı sıkarsın.Hiç düşünme geç derim yokuşlarıda rahat çıkarsın.Avatarda gördüğüm kadarı ile mtb kullanıyorsun:)

9. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence spd pedalın herhangi bir eksisi yok sadece yol pedallarında kaller biraz geniş olduğu için takır tukur ses çıkartıyor yani fazla yürümemek lazım ama mtb pedallarında öyle bir sorunda yok artısı çok