Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pedal Bisiklet nasıl kazıklar...

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında enver avcı tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    KONU: türkiyede bisikletçiler nasıl kazıklanır...
    CEVAP: http://www.pedalbisiklet.com/ gibi firmalar oldukça güzel kazıklanır
    ÇÖZÜM: boykot edip yedek parça ve kompenent almayarak ders verilir...

bu sabah iç lastik almak için üşenmeden otobüse oradan da tramvaya binerek sirkecideki bisikletçilerin olduğu sokağa gittim.pazar olması sebebiyle bir çoğu kapalıydı.açık olan 2-3 dükkana gebe kaldım.fiyatlar almış başını gitmiş.kore malı,tayvan malı,çekoslovak,çin derken hepsi fiyatları bindirmiş de bindirmiş.26 iç lastik konyadaki bisikletçilerde tanesi 4 liraya satılırken burada 10 liradan başlıyor.yol ve hibrite modeller için satılan 700/23 iç lastikler 15 liradan başlıyor oda ellerinde fazla yok.ama maşallah michelin marka olanlar bol bol var.tanesi 23 lira... şimdi gel gelelim sirkecideki asıl bisikletçi düşmanına.bisikletçileri enayi gibi gören,tuttuğunu öpme derdinde olan bir işletme varki evlere şenlik...adı http://www.pedalbisiklet.com/ ....
    burada insanları kazıklamak için bir birtürlü dolaplar çevriliyor.bu sabah iç lastik almak için kapılarını çaldığımda olmadık tavırlara maruz kaldım.bi külhanbeyli tavırları,o uzaktaki küçük dağları ben yarattım edası..yurt dışındaki enerji jelleri bu firmada tam iki katı.birde sipariş verince ellerinde olanlardan karışık yapıp yolluyorlar.bandana istediğimde modelini söylememe rağmen yanlış model yollayıp faturayı bana kestiler.model belirtmemişim.ulan orada türk bayraklı tek model var.linke tıklayınca o açılıyor al tuşuna basıp sepete atıyorsun.doğrusunu yollayıncada kargo bedelini de bana kitlemeye çalıştılar.2 hafta önce aynı yere gittiğimde orta göbek için ayna kol çektirmesi istedim.ellerindeki ucuz modeli 12 liradan satıyordu.bir diğer bisikletçi 10 liradan veriyor.shımano'nun istedim kendi kullandığını 50 liraya verdi..halbuki delta bisikletde de aynı çektirme 50 lira ve kutusunda sıfır olarak satıyorlar..birde delta her yerde şubesi olan ve tanınmış bir kurum.ama pedal sportif kıytırık bir dükkanda milleti kazıklayan bir kurum..çektirme için kartımı uzattığımda %18 kdv eklermiş beyefendi.nasıl yani.o dönem kapanalı yıllar oldu.kart uzattınmı 100 liralık mal oluıyor 118 lira.biz keriziz ya..bende üzerimde fazla nakit olmamasına rağmen nakit verdim.bu sabah iç lastik almak için gittiğimde 700/23 iç lastik fiyatı x lira dediler.3-4 tane alıp kartımı uzattım yine ama aynı muamele..komisyon koyarım.itiraz ettiğimde de tavır aynen şu şekilde.kapıda kredi kartı geçer logosu varmı.hayır yok.o zaman komisyon koyarım.kapıda logo yoksa pos cihazının orada ne işi var.olmaz deyince de işinize gelirse biz böyle çalışıyoruz dedi.yani resmen işine gelmiyorsa defol git diyorsunuz öylemi dedim,yani dedi... yuh beee. nasıl bir esnaflıkdır bu...kendisine yaptığının terbiyesizlik olduğunu söylediğimde ve camia'da bunu herkese duyuracağımı söyleyince pişmiş kelle gibi sırıtarak reklamın iyisi kötüsü olmaz diyecek kadar da yüzsüzleşti...kime güveniyor anlamadım... tüm bisikletçi dostlarımdan ricam bu firmayı boykot etmeleri.biz bisikletçilere bu tarz saygısızlıkları yapmalarına izin vermeyelim. ve bunu arkadaşlarımızla paylaşalım.gidip de diğer firmadan 15 liradan aldım iç lastiği... tekrar rica ediyorum.bu firmadan alışveriş yapıp bile bile kazıklanmayın.anlasınlar bakalım yaptıkları terbiyesizlikleri...ne demişlerdi REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ ... şimdi bu yazıyı okuyunca kıs kıs gülüyordur reklamımı yaptırdım diye... benden söylemesi . bile bile lades olmak istiyorsanız gidip güzelce kazıklanın..

ve lütfen artık kazıklanmaya izin vermeyelim.bizleri kazıklamaya çalışan gerekli saygıyı göstermeyen bisikletçilerin buradan duyurusunu yapıp paylaşalım...

adrock, Deniz, cezmi özdemir ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bülent Birson'la tanışmış oldun böylece

3. z. usta

z. usta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Samimiyetimle söylüyorum yazının başlığını okuyunca pedal bisikletteki saygısız görgüsüz üçkağıtçı adam geldi aklıma, hem devletin vergisini çalar hemde senden. Bülentti adı yanılmıyorsam.

Deniz, tahirkaya, enver avcı ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    ağustosun 5 i gibi yol bisikleti almak için salcanoya gidicem ama önceden bi uğrayıp stok durumuna bakayım dedim xrs 030 tiagra alacaktım buldum da ufak bi test ediyordum orada bu çakalın dükkanın önünden geçtim soru sormaya başladı sonra da yok o şöyledir yok şurası neden şöle geliyor gibisinden adam ürünü öle bi kötüledi ki hiç bişe anlamadım fakat az çok tecrübem var kullananlara da sordum kalitesini biliyorum bisikletin bilmesem kesin cayardım.adama gerekli cevabı verdim tabi ama bu kadar da olacağını tahmin etmemiştim.REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZMIŞ yakında anlar olurmuymuş olmazmıymış bu kadar insan salak mı neden herkes kendi malını övüyor da çıkıp benim ürünüm beş para etmez demiyor ya da dedirtmiyor.bu forumda duyarlı insan fazlasıyla mevcut emin olun cezasını çekecektir zaman içinde...
    böle adamlara verilecek en güzel ders onun 10 liraya sattığı ürünün aynısını ona göstere göstere karşısından 15 e almaktır...

cagdascaneroglu ve enver avcı bunu beğendi.
  5. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aslında bir eylem yapabilsek , İstanbul'daki bütün bisiklet kullanıcıları Sirkeci'den hiç alışveriş yapmasa 1 aylığına.Bak ne güzel oluyor.Görelim sonra külhanbeyliğini onların ...

Eğer bir bisikletçiye gittiğinizde insan muamelesi görmek istiyorsanız size Bakırköy'deki Metin Bisikleti tavsiye ederim.Orada fiyatlar orta seviyede vede sahibi müşteri ile olan ilişkileri çok önemsiyor.Sırf keyfine bir şey dahi sorsam yardımsever bir şekilde cevap alıyorum.

6. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Çok heveslenmeyin . Bu vatandaş onlarca yıldır bu piyasada . Ben 20 sene önce ayakkabı , forma almıştım ondan . O zamanda şikayet eden çoktu , şimdi de ; ama hala piyasa da . Boşuna çene yoruyoruz anlayacağınız

7. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bizimle paylaştığın için çok teşekkürler.İstabul'da yaşamıyorum ama eğer orada olsaydım bu dükkana bir daha adımımı atmazdım.:mad:

Benzeri zihniyette bir dükkan (farklı bir hobide) İzmir'de var.Vardı demek isterim aslında ama halen var ne yazık ki. Yinede eskisi gibi değil.Bu adamların yıllar önce yaptıklarını başlarına gelenler ilgili forumlarda paylaştı. Tabi o zamanlar internet bu kadar yaygın değildi.Bu mağaza çalışanları da zannediyorlardı ki yaptıkları yanlarına kâr kalacak, kimsenin birbirinden haberi yok nasılsa diye. Sonradan yavaş yavaş anlamaya başladılar durumu.Şimdi dükkana girince hazırola geçiyorlar. Tavrını değiştirmeyen başka birisi mevcut şirketin ismini değiştirmek zorunda kaldı.O da kazıklama işinden vaz geçti (mecburen!).

Yani demem o ki, zaman alır, uzun sürebilir ama sonuç verir. Hobilerle ile ilgili ticari alan Türkiye'de çok büyük değil. İnternette belli başlı siteleri var.Dışarıda yan yana geçen ama birbirini tanımayan insanlar internet ortamında arkadaş olabiliyor yada karşılıklı yazışıyorlar.Bu tipler hep olacaktır ama ticari hayatları uzun olamaz.

enver avcı bunu beğendi.
  8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    istanbul bambaşka:D.soylediklerinize katiliyorum.dükkan kiraları burada pahalı ona göre eşyalara fazlasiyla yansiyor.mekan kendisine ait olan işletmeler bulmak lazim.istanbulda yaşamak yetişmekle anadolu da bahsettigniz yer konya arada dağlar kadar fark olması normal.ticaret ahlakı bambaşkadir.ticaret ahlakı ve esnaflık herkes yapamaz.böyle işletmeleri tespit etmek alısveris yapmak gerekir.tabiki bu da pat diye olmuyor deneme yanilma yoluyla bulması bazen kolay bazen zor olabiliyor.bu sadece bisiklet sektörü degil tekstil olsun yasamın her alanında inanc ve yetisme tarzıyla kendisini gosteriyor.istanbulda da boyle kisiler yok mu var mutlaka.İstanbulda her malın iyiside var kötüsüde.su an istanbuldayım alısmak zor gibi:D.sarıyer-kagithane civarı.fiyatlar burada oldukca yüksek geldi.bildigim online alisveris sitelerinde kargo bedava daha avantajlı gozukuyor.peşin fiyat bence daha mantikli diyorum.kredi kartli kesinti oluyor.sirkeci pek makbul tutmuyorlar.alisveris yapilcaksada bilgili ve dikkatli arastirarak yapilmasi gerekiyor bazen cok hesaplida aliniyor.a- dan z ye bilgili olunursa cok avantajıda oldugu kesin.

enver avcı bunu beğendi.
  9. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Pedal Bisiklet firmasından internet üzerinden birkaç kez alışveriş yaptım.Yaşadığım tek sorun, aldığım ürünlerin bedelinin altında kasa fişi kesip gönderilmesi oldu.

Türkiye'de Brooks, Ortlieb gibi markaların ürünlerini satan başka yer yok.Hal böyle olunca bahsettiğiniz olumsuzluklara rağmen mecburen de olsa alışveriş yapılıyor.

Nomad ve umutkahraman bunu beğendi.
  10. muzaffer boran

muzaffer boran Üye

Seviye:
    bisikletcilerin bulunduğu sokağın krşısında bir sokak daha var çay içenlerin bulunduğu sokak belki bilirsiniz,o sokağın sonunda solda toptan malzeme satan bi yer var parça alıcaksanız ordan alın gayet iyi amcalar var içerde yardımcı oluyorlar gerçi parakende fiyat söylüyorlar ama fiyatlar parakende olmasına rağmen makul seviyede hatta bazı ürünlerin fiyatı çok düşük,adıda anadolu bisiklet giderseniz burdan alın malzemeleri...

Haluk Eke ve enver avcı bunu beğendi.
  11. hasan taş

hasan taş Yeni Üye

Seviye:
    abi bizde Mersindeyiz, burda da durumlar benzer. biz ne yapak yaw!

enver avcı bunu beğendi.
  12. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu firma 20 yıldır piyasada olabilir.Ancak o zaman internet ve böyle forum, bilgi akışı yoktu.Birliktelik yoktu.Şimdi ise var ve bu gücü kullanalım.Ben bisikleti tutkuyla yapıyorum.Hem spor, hem hobi, hemde yaşam tarzı benim için.Ama Türkiye şartları malum, sağdan,soldan anca artırıp birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Emeğimizi, sevgimizi suistimal eden bu kişi veya kurumlara izin vermeyelim.Ben kendi adıma artık bu firmadan alışveriş yapmam.

Bilindik bir hikayedir...

Dalgalarla sahile vurmuş, can çekişen binlerce deniz yıldızı, çaresizce kıvranıyorlar....Yaşlı bir adam, yerden aldığı deniz yıldızlarını denize fırlatıyor !!! Bunu gören bir zat, yaşlı adama yaklaşır ve...

- Baksana, burada binlerce deniz yıldızı var tek,tek ne farkeder ki !!???

Yaşlı adam son attığı deniz yıldızına atfen, der ki !

- İşte o'nun için fakt etti !

Benim için fark etti, diğer yıldızlar düşünsün...

13. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Benim içinde farketti...

enver avcı bunu beğendi.
  14. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    örgütlenin arkadaşlar.birbirimize destek olmadıkça bu işler değişmez...mersindeki firmanın adını buradan paylaşki mersinli kardeşlerimiz destek olabilsin.alışverişi kessinler oradan...kısa süre bile alışveriş yapmasalar bakın nasıl yola gelicekler..diğer illerden kargo ile getirtin... kazık fiyat farkını işini hakkıyla yapan kargo firmasına vermiş olursunuz..

Haluk Eke ve Engin Sarı bunu beğendi.
  15. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    brooks ve ortlieb markaları olmazsa olmazlarımız değil emrah.. internet ile dünya elimizin altında.dışarıdan ürün siparişi verirken bir kaç kişi toplanıp di,ğerlerinin de ihtiyaçlarını sipariş ederseniz kargo ücreti de fazla tutmaz...

Engin Sarı bunu beğendi.
  16. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar herkese teşekkür ederim.bu kararlılığımızı sürdürürüz umarım.bu saatden sonra başka hiçbiryerde bulamadığım birşeyde olsa oradan ürün almayacağım.herkesden tam destek istiyorum... ve diğer başınıza gelen kazıklamaya çalışan firmaların isimlerini deşifre edin buradan...

Erhan Ertan, Eray Geçay ve ersen t. bunu beğendi.
  17. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Ben isim vermeyeceğim ama İzmir'deki bazı bisikletçilere uygun fiyatlı yol SPD ayakkabılarını sorduğumda hep 100 euro, 160 dolar falan dediler. Ben de 1 hafta önce gittim Decathlon'dan 160 liraya ayakkabı aldım. Ayağımda bunu gördükten sonra niyeyse o ayakkabıların fiyatları bi anda düşüverdi (!). "Bizde 150 liraya Shimano var yaaaa" diye söylendiler

18. aykut yiğitel

aykut yiğitel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sana katiliyorum Enver. Ben Sirkeciye bir kere gitme gafletinde bulundum, bir daha da asla gitmem bu saatten sonra.
    Gider parami decathlon vasitasiyla elin fransizina veririm daha iyi :)

enver avcı bunu beğendi.
  19. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    elin yabancısı işini daha iyi yapıyorsa elbette hakkını alacak..sonrada kimse kalkıp afra tafra yapıp yerli malı kullanın yerli kazansın demesin.işini iyi yapan kazansın...

Doğan Bekir Bilge ve ersen t. bunu beğendi.
  20. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    enver , güzel bi düşünce evet bunları yazman iyi oldu bilelim bizde kim nedir benim işim zati olmaz o sirkecidekiler ile.....1992 de yeşil bisiklet açıldığında o vakitler anadolu yakada velespit var idi...evet iki adet bisiklet firması var idi ama ben gürseli tanıdım adam zati sıkı bisikletçi idi şimdide öyle..iyi bir downhill çi...velespiti işleten mimar arkadaş pek bisiklet sporu ile kel alaka olan bi arkadaş idi... yeşilden ben 3 adet bisiklet satın almıştım..en sonuncu aldığım bu karbon harbiden verdiğim paraya değdi 2530 yuro idi 2008 de ve türk parası karşılığı 4500 lira idi ve keş para ile 200 lira indirdi sena hanım onada müteşekkirim ve çok fazla müteşekkirim gürsele de her ikiside yeşilin en sağlam yöneticileri..kimler geçti ordan kimler hepsini biliyorum orda işe başlayanlar başka ad altında bisiklet firması kurdular bu işin okulu önce yeşil bisiklet idi..evet en sıkıntılı zamanlarda yanlarında var oldum karşılıksız yardım ettim tam 20 gün süren selamiçeşmedeki dükkanın restorasyonunda bir gün sabaha kadar bekledim çünki bütün bisikletler dışarda idi ..ertesi gün yerler yapılacaktı ..........ben bi şey istemeden sena hanım ve gürsel bana öyle bi yardım ettilerki utancımdan kıpkırmızı oldum sen çok paraladın kendini diye evet karşılıksız yardım ettim bir sürü kutu taşıdım dükkanda elemanlara yardım ettim bunları severek yaptım yeşil bisiklet artık benim ailem oldu benim kafama taşta atsalar eyvallah derim gerçi atmazlar..evet onlar güzel esnaflar ..............

H.ibrahim Erdemir ve enver avcı bunu beğendi.