Pearl Izumi nasıldır?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
SPD ayakkabı olarak Pearl Izumi markasını nasıl bilirsiniz? Bir kaç eski ilan dışında tatmin edici bir bilgiye ulaşamadım. Yurt dışı ürün ve 2-3 kişinin karşılaştırma yorumları var sadece görebildiğim. Çok da zaman ayıramadım belki ben görememişimdir bilemiyorum artık... Modellerden beğendiklerim var ama marka olarak hiç tanımıyorum kendisini. Ayakkabı olmasa bile diğer ürünler konusunda da markanın kalitesi hakkında bilgisi olanların yorumunu dahi ilgiyle okurum. Teşekkürler şimdiden.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Ayakkabı olarak bilemeyeceğim ama giyim konusunda oldukça başarılı bir Amerikan markası. Eşim Pearl Izumi marka eldiven ve forma kullanıyor, gayet memnun.

• Beğen
Tepkiler: S26

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
BMC takımının sponsorudur aynı zamanda.

http://www.feltet.dk/octo_cms/files/Feltet.dk/Billeder/2014/Hold/BMC_Racing_Team_2014/BMC2014_jersey.jpg

• Beğen
Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
Ben şuan ayakkabısını kullanıyorum spd çok memnunum.Çok rahat ve terletmeyen bir yapıda.Başka nesini soruyorsanız cevaplarım.6-7 aydır kullanıyorum.Şu linkteki ayakkabı. (link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Piyasada o kadar marka varken Pearl İ. özel ilgi nedendir ? Fiyat mı , beğeni mi ? Yani bu marka biraz kapalı kutu ayakkabı konusunda çok yagın da değil. Sidi, Fizik,giro, scott specialized hiç düşünmediniz mi ?

Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
Ben bu ayakkabıyı alırken İstanbul - İzmir arası bir günde 550 km rekor denemesi yapan Atilla bisiklet takımından ismini hatırlamadığım bir bisikletcinin incelemesi nedeniyle almıştım.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Özel ilgiden dolayı değil, sadece araştırma aşamasındayım. Fizik sanki diğerlerine göre biraz daha pahalı gibi geldi, ama tam araştırmadım. Giro'nun bazı modelleri resimde görünüşü sanki silikonumsu maket gibi geldi gözüme. Marka karalaması da yapmış olmayım tabi şimdi, gayet kaliteli olduğunu söyleyenler var ama iş biraz zevk meselesi... Scott ve Sidi her zaman aklımda ama nedense hep ikinci planda kalıyor. Shimano da aynı şekilde. Exustar ise çok rahatsız etmişti beni o yüzden uzak duruyorum. Önceliğim aslında Northwave ama onun da aradığım renk ve modellerde numarasını bulamıyorum bulduklarım anormal fiyatlarda. Bildik, denendik marka. Rahat ediyorum ve havalandırması çok iyi.

@Abdurrahman T.

Bu markanın ayakkabılarına yakından fotoğraflarına bakınca dikiş yerleri dikkatimi çekiyor. Sanki açılma yapacakmış görüntüsü var. Daha önce başka markada başıma gelmişti o yüzden "acaba?" sorusu var kafamda. Bir de hazır kullanan bulmuşken numara olayını sormak isterim. Mesela normalde ben 42 giyiyorum, SPD olarak Northwave, Shimano ve Exustar alırken 43 tam oluyor. Pearl Izumi almaya karar versem kaç almam gerekir acaba?

Tepki
13
Bisiklet
Cannondale
Dikiş yerleri dediğim gibi 6-7 ay oldu sorun yok.Ayakkabıyı belirttiğin markalar gibi 1 numara büyük al.43 al yani:)

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Renkler güzelmiş, fiyat gümrük muafiyetinin altında, kullanıcı yorumları güzel falan derken aldım Select X-Alp Seek V modelini.
(link)

Kaç gündür ayakkabıyı ilk günden çamur etmeyim diye bekliyordum, bugün ilk denememi yaptım. Gerçi fazla değil, 10 km civarı sürdüm. Yine de ilk deneyimlere göre oldukça memnun kaldım.

İlginç bir yapısı var tabanının. Günlük kullanıma uygun ancak sürüş sırasında SPD pedalı hissetmiyorsunuz. Sanki tabanın iç tarafı sert ama en dış taban günlük kullanıma uygun olsun diye yumuşak yapılmış gibi. Bazı günlük kullanıma uygun modellerde ayağa kalkıp pedala yüklenince SPD pedal kilit mekanizmasının olduğu yerden ayağa batarmış gibi baskı yapar... Bu öyle değil. Çok rahat.

Ama Northwave ile bariz farkı ayağa oturma şekli. Northwave modelleri ayağı az buçuk serbest bırakıyor, bu ise tam sarıyor. Karşılaştırma olarak şu iyidir diyemem ikisi de rahat ettiriyor ama kavrama şekilleri farklı.

Bir de sanki bu markanın numaraları Northwave'in aynı numarasından 0.2-0.3 numara daha küçük gibi geldi. 0.2-0.3'ü ölçmedim tabi, tahmini olarak kafadan atıyorum numarayı. :)

Asıl merak ettiğim ise yaz sıcağında ne oluyor... Yaz gelince görürüz. :)

Öneren olmasa almazdım büyük ihtimal. Verdiğiniz bilgiler için herkese tekrar teşekkürler.

cem deviren

Daimi Üye
Tepki
200
@Serden Us edindiğiniz tecrübeyi paylaşırsanız sevinirim ben de ayakkabı arayışındayım amerikada olduğumdan bu marka gayet uygun fiyata bulabiliyorum ama ben de sizin gibi markayla ilgili pek açıklayıcı bir şey bulamadım

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@cem deviren Şubattan bu yana pek fark yok hala rahatım, pişman değilim ve ürünü tavsiye edebilirim. Ama imkanınız varsa deneyerek alın her ihtimale karşı. Malum, ayak yapıları farklı farklı olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: cem deviren