Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Pazarkule - Alexandroupolis bisiklet turu

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hakan Sarul tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Sarul

Hakan Sarul Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar

9 veya 10 Mayıs günü Edirneden başlayıp Alexandroupolis e uzanan bir tur yapmayı planlıyorum. Bir akşam orada bir pansiyon falan bulup kalacağım ve ertesi sabah döneceğim. Katılmak isteyen arkadaşlar var ise benimle temasa geçebilirsiniz. Ben istanbulda oturuyorum. Otobüs veya araba ile Edirneye geçeceğim.
    2 tane bisikletim var. Bir tanesi MTB ( Salcano NG020 SLX) ve bir tanede yeni aldığım yol(sedona 621 ) Turu sedona ile yapmayı planlıyorum.

2. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Iyi yolculuklar, iyi eglenceler!

Not: Bu sehrin Türkçe adi var, Dedeağaç!

3. Hakan Sarul

Hakan Sarul Yeni Üye

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Türkçe ismini biliyorum ama şimdiden dilimi Yunancaya göre alıştırayım. Sınırda yunan görevlisine dedeağaca gidiyorum dersem pek hoş karşılamıyabilir :)

4. Hakan Sarul

Hakan Sarul Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Planladığım geziyi 9 Mayıs ve 10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdim. 9 Mayıs tarihinde edine şükrü paşa mahalesinden sabah saat 05:30 gibi biraz kapalı bir havada pazarkuleye doğru yola çıktım. Türk sınırında ve yunan sınırında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan yolculuğuma başladım. Kafamda sadece hedefim olan dedeağaç vardı. 50 km de bir mola vermeyi düşünerek başladığım yolculuğuma 10:30 da yaklaşık 150 km yi geride bırakarak bitirmiş oldum. Hemen bir hotel buldum (geceliği 35 Euro) ve biraz dinlendim. Dedeağaç gerçekten güzel bir yer. 2-3 tane gerçekten donanımlı bisikletçi dükkanları var. Zaten dedeağaçta bisiklete be bisikletçiye gerçekten önem verilmiş. Düzgün bisiklet yolları var .
    Ertesi sabah yine sabah 05:30 da yola çıkıp bu sefer tüm yolculuk boyunca rüzgarı karşıma alarak ve bol bol gezerek saat 14:00 gibi pazarkuleden türkiyeye giriş yaptım. Yolculuğım boyunca patlamayan lastiğim kalan 7 km lik yolda 2 kere patladı :)
    Uzun lafın kısası yanlız da olsa gerçekten güzel ve zevkli bir yolculuktu...

Bazı ifade bozuklukları için özür dilerim bu arada.. :) Resimde koymak istedim ama galiba beceremedim. Sonra tekrar deniyeceğim.

5. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hakan Bey merhaba,

Bizim de bir Selanik tur planımız var. Sizden turunuzla ilgili detayları okumak ve varsa resimlerini görmek, tecrübeleriniz ve uyarılarınızı değerlendirmek isterim. Tercih ettiğinmiz yol, kaldığınız otel vb. bilgileri paylaşırsanız sevinirim. Hatta yediğiniz, içtiiğiniz sadece sizin olmasın onları bile paylaşın. :)

Kazasız ve kayifli turlar.

five