Pazar Günü Tuzla'mı Yapsak Naapsak?

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Arkadaşlar hayırlara vesile olsun, dün akşam yine aksakallı bir dede rüyama girip "Evladım biliyorum bugünlerde havalar çok sıcak ama Cuma gününden sonra meteoroloji havaların mevsim normallerine düşmesini bekliyormuş. Fırsattan istifade gelin Tuzla'ya bisiklet turu düzenleyin." dedi. Kan ter içinde uyanmışım, ama bir o kadar da sevinmişim.:p Gerçi C.tesi akşamı bir yemeğe davetliyim ama Pazar sabah kalkabileceğim düşüncesindeyim. Öyle çok erken gitmeye de bana göre gerek yok. Saat 10:00 gibi Bostancı Vapur iskelesine yakın bir yerde buluşulabilir. 12:00 - 12:30 arası Tuzla'da olunur. Köfte yenilir, denize karşı çimlere uzanılır falan. Ne dersiniz?

Sevgilers

MFG(+)

Scudo

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
değerli kardeşim Fatih - MFG(+),
seni ve ak sakallı dedeyi bu gezide yanlız bırakmak istemezdim ancak bir süre istanbul dışında olacağım.
dolyısıyla sana ve bu geziye katılacak şanslı pedalşörlere iyi eğlenceler, keyifli pedallar diliyorum.

siz şimdi tuzla ya gitmişken köfte falanda yersiniz. :D

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Vay Sevgili Dostum Lütfü;

Sana kolay gelsin diyorum. Seninle de başka zaman yine gideriz neden olmasın? Seninle pedallamak benim için her zaman ayrı zevk zaten.;) Kendine iyi bak.

Sevgiler

MFG(+)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun kollu, ince kıyafet al Fatih Abi. Geçen pazar Kilyos'a gittim açıktaki yerlerim kulağım dahil yandı ve soyuluyor devamlı. Bol su al, fazla kalbi yorma.

Yanıklarım geçerse bir cevap yazarım sana. Hala pembeden öte renkteler.

Saygılar, sevgiler

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
@abdullahabdullah

Sevgili Abdullah;

Uyarıların için çok teşekkürler. Umarım hafta sonu bügünlerdeki kadar aşırı sıcaklarla karşılaşmayız. Böyle sıcakta tur mur yapılmaz zaten diye düşünüyorum. Yine de hayırlısı olsun. :)

Sevgiler

MFG(+)

whistler

Üye
Tepki
54
merhaba,
tuzlaya dek hiç durmadan tek pedal mı basıyorsunuz?
arada dinlenme molası veriyor musunuz?

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@whistler

Tabiiki tek pedal gitmiyoruz, yoruldukça durup nefes alıyoruz, hele bu sıcak yaz günlerinde illaki durup durup suyumuzu yudumluyoruz. :)
Turun adı üzerinde, Tuzla'ya köfte yemeye ve yemek sonrası Tuzla sahilinin o güzelim çimenlerinde 1 saat kadar uzanıp yediklerimizi hazmetmeye çalışıyoruz. :p

Gerçi bu pazar sizlerle pedal çeviremeyeceğim ama neticede illaki yine sizlerle olacağım. Bayramoğlu'na gitmem gerektiğinden dolayı, yol boyunca ve hatta yemek molasında sizlerle olabileceğim.

DİP NOT: Güzergah düz olup hafif meyillerin haricinde kesinlikle yokuş bulunmamaktadır.

whistler

Üye
Tepki
54
ben de gelmek isterim o zaman,
ilk uzun turum olacak, çok heyecanlıyım ;)

elvan_efe

Üye
Tepki
14
Eğer havalar dediğiniz gibi mevsim normallerinde olursa valla o tuzlanın leziz köftesini yemeye bizde varız :)
umarım havalar ii olur ve gidebiliriz :)

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
Gezin arkadaşlar gezin,ben hafta sonları yokum güzel güzel gezin,Tuzla'ya gidin,Kavaklara gidin,köfte yeyin,balık yeyin;yeyin yeyin.Kalbim sizlerle olacak,eminim güzel bir tur olacaktır çünki imza MFG(+)'dır.Keyifli bir tur olmasını diliyorum,yolunuz açık olsun...

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
Vallahi tek tek yanıt yazamıyorum ama diyorum ki gelmek isteyen tüm dostların başımızın üstünde yeri vardır. Tuzla yolu düzdür. Yolda mola da verilmektedir. Umarım hava mevsim sıcaklarına döner ve de köfteler midelerimize girer. :D

Sevgiler

MFG(+)

T

Tuğrul

Misafir
Ben de varım.Bisiklete yeni başlayanlar ve ilk defa uzunca ve kolay bir tur yapmak için ideal dir.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Biri Tuzla'mı dedi, yoksa banamı öyle geldi.

Neydi o köfteler, inanın o köfteler için bile gene giderim.:D

Gitmeyenler çok yanar,
demedi demeyin,
oraya giden beni dinleyin.

Şiir gibi yazdım valla. İnanın İstanbul, Tuzla dediniz mi içim açılıyor. Ne kadar güzel bir gündü, yaklaşık 50- 55 kişi pedal basmıştık.

Hiç kaçırmayın derim. herkese duyurulur. :)

Hepinize şimdiden neşeli , eğlenceli zevkli bir gezi diliyorum. Bizleri de anın bari. ;)

Köfte yemeği unutmayın.:D

sevgi ve selamlarımla.;)

İyi geziler.

Tepki
1
Evet ender amcaya bende katılıyorum oranın köfteleri süper oluyor biz istanbula ne zaman gitsek tuzlada köfte yeriz iyi günler beraber pedallamak dileğiyle

ahusenem

Aktif Üye
Tepki
137
ben de gelmek isterim. ama önerim daha erkence bir saatte buluşmak. sıcaklık bir miktar düşecek de olsa yine de 1 veya 2 saat erken yola çıkmak oldukça rahatlatıcı olacaktır.(turda doktora ihtiyaç duyulmaması bakımından)

ama ben her halükarda gelmek isterim. bu arada evde internet bağlantımda sorun olduğu için son anda bir değişiklik olursa diye tlfnumu veriim: 0505 4418173

şimdilik pazar sabah 10 da start alınıyormuş gibi görünüyor.

valla köfteye de hayır demem:)

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Ben de muhtemelen gelebileceğim. Ayrıca biraz daha erken başlaması yolundaki öneriye katılıyorum.

T

Tuğrul

Misafir
Evet arkadaşlar Hava gayet güzel.En sıcak zamanlarda ,Tuzla Parkı nda dinleneceğiz.

Önceki turları şöyle bir hatırlayalım :)

(link)

(link)

http://www.meteoroloji.gov.tr/FTPDATA/analiz/harita/haritatahmingun2.gif

Antares

Forum Demirbaşı
Tepki
194
Bisiklet
KTM
Bende önce hava durumuna bağlı olarak geleceğim.. fakat malum hava ılımanda olsa bisiklet terletiyor! şahsen terli terli rahatsız hissediyorum kendimi :)

Bir de geride kalırsam basıp önden gitmek yok ona göre! :) şartlarımı kabul ediyorsanız gelirim :D o gün alternatif bir tur var, çağırdılar gelemem dedim :)

Sevgiler

T

Tuğrul

Misafir
@Antares

O gün terleyeceksin.Bu yüzden gelme.

Geride kimseyi bırakmıyoruz.O yüzden gel.