Pazar günü Japon konuğumuz şerefine bir Anadolu Kavağı'na doğru bir tura ne dersiniz?

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Merhaba,

Bilenleriniz vardır, Gürsel abi bir ara yazmıştı. warmshowers.com diye, dünyayı bisikletle gezen insanların gezdikleri ülkelerdeki bisikletseverlerle tanışmasını ve ihtiyaca göre konaklamasını amaçlayan bir site var. Bu site üyelerinden Japon bir abimiz bu sabah Türkiye'deki üyelere mesaj atarak şu anda İzmir'de olduğunu, cumartesi da İstanbul'a geleceğini, Türk bisikletseverlerle tanışmak istediğini yazmış. Kendisi 98'den beri yollardaymış, 95 ülke gezmiş ve 120 ülkeye ulaşmayı hedefliyormuş. Sitesi (link). Muhtemelen istanbul'da birkaç gün bende kalacak.

Velhasıl, cumartesi İstanbul'a varabilirse pazar günü bir geziye katılmaya sıcak baktığını söyledi. Yarın sabah İzmir'den yola çıkacak, günde 100 km yaparak Bandırma üzerinden İstanbul'a geçecekmiş, dolayısıyla sorunsuz ulaşır gibi görünüyor bana.

Hem kendisine güzel İstanbul anıları bırakmak, hem de güzel bir gün geçirmek için pazar günü Kadıköy'den Anadolu Kavağı'na doğru bir tura çıkmaya ne dersiniz?

Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
bugun bızımle beraberdi daisuke
süper bi insan gerçekten hatta insandan da öte yani :)
izmire akşamüstüne doğru geldi sanırım ve gezdiremedik biz :(
yarında sabahtan yola çıkıcak büyük ihtimal
bi daha göremeyecegim icin uzuldum acıkcası :(
robinthegreen e de ayrıca tesekkurler daisuke yi evinde ağırlayacagı icin :)

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@robinthegreen
size selam,arkadaşada,konnichi wa
bende yeni japonyadan geldim,eğer uygun görürseniz,bizim ekiple,cadde bostan,sahil yolundan,sabiha gökçene doğru gidelim,bizim ekip baya kalabalık,nedersiniz?
bende tanışmak isterim

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Abi sizin pazar ekibini de biliyor ve çok takdir ediyorum, ama o parkur yurtdışından hayatında ilk defa istanbul'a gelen biri için görsel açıdan çok da eğlenceli olmayabilir sanki, bilmem siz ne dersiniz? Kadıköy-Anadolu Kavağı turunu güzel bir manzara sunduğu ve istanbul'un en güzel kesimi olan boğazı kat ettiği, artı anadolu kavağı'nda güzel bir yemek yenilebileceği için önerdim.
Vapur saatlerine göre kendimizi ayarlayıp dönüşü de Rumeli Kavağı ya da Sarıyer üzerinden yaparsak gayet hoş olabilir.

whistler

Üye
Tepki
54
ooo robinim greenim süper bir olay olmuş bu.

çok önemli bir işşim çıkmaz ise, pazar günü görüşmek üzere.

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
daisuke bana da mesaj atmış warmshowers'dan ama haftasonu istanbul'da olmayacağımı söylemiştim. eğer pazartesi de buralarda olursa ben de kendisini görmek istiyorum.

pazar günü iyi vakit geçirmeniz dileğiyle.

Tepki
9
Tur kesinleşirse, buluşma yeri ve zamanını belirtmeniz halinde çok mutlu olurum :)

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@robinthegreen

En güzel yolu seçmişsin! Ülkeyi ve İstanbulu'u tanıtmak daha önemli.Kararını sakın değiştirme

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@robinthegreen

Abim sen ne iyi bir insansın ya inan çok duygulandım ve hoşuma gitti. Japon misafirimizi evinde ağırlayıp bir bizimle böyle güzel bir tur planlıyorsun. Bende katılmak istiyorum Allah nasip ederse.

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Estağfurullah, bunda o kadar büyütülecek bir şey yok. Dünyayı bu şekilde dolaşan insanlar genelde çok arkadaş canlısı oluyor ve misafir oldukları insanlara yük olmamak için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Ayrıca diğer ülkelerdeki anılarını anlattıkları içinm misafir eden kişi adına da çok keyifli ve öğretici bir tecrübe oluyor.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

kaskay

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Cannondale
kesinlikle harika olur ben gelirim

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@robinthegreen

Tecrübe olmasına olurda yabancı dil bilmeyen yandı. :eek:

Geçen Cumartesi Delta Bisiklet ile Yeşil bisiklete gidecektim KGS (Kartlı geçiş sistemi)'nin bittiğini hatırladım ve bakiye olmayınca köprüden geçemiyorum. Gişelerden önce KGS ve OGS satan yer varya orası kapalıydı kapıda bir kuyruk var %60'ı yabancı turist ve türkçe bilmiyorlar. Neyse birazdan açıldı. KGS alacaklar fakat memura derdini anlatamıyorlar, (insan oraya ingilizce bilen elaman koyar) neyse bir adam bir araba için bir kart mı almak gerekiyor diye soruyor. one car one card dedim adam anladı memnun oldu. Bunu bile cevaplamayadı. Pek ingilizce anlasamda az da olsa Orada bir kaç kişiye yardımcı olmak bana mutluluk verdi. Dil olayı büyük bir nimet diye düşündüğüm için bu olayı kısaca anlattım. Kusura bakmayın.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@robinthegreen

Herkese merhaba

Japon gezgini İzmirde bulduk. Bizim Türk gezginimiz ile yan yana getirdik.
Bizim Türk gezginimiz Serkan'da yakında İstanbul'da, haberiniz olsun.

Sevgi ve selamlarımla.

;)
(link)
Shot at 2007-08-01

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vallahi Ender abicim sana helal olsun , inan ne desem azdır. Nasıl buldun ikisini birden, gerçekten tebrik ediyorum. Kendine iyi bak selamlar. İnşallah Serkan'da japon gezgin ile aynı gün gelir.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neyse kısmet değilmiş. Bari Serkan'da hafta sonu gelsede onunla beraberde güzel bir tur düzenlense hep beraber katılıp, tanışıp kaynaşsak diye düşünüyorum.

Ulaş Apak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.636
Serkan Ege Bölgesini ve Trakya'yı da güzelce gezdikten sonra son durak olarak İstanbul'a gelecek, dolayısıyla on günden önce varacağını sanmıyorum. O geldiğinde de mutlaka topluca bir tur düzenlenecektir elbette.