Paypal'ın Türkiye'den çekilmesi

Tepki
47
Bisiklet
Focus
herkese merhaba,

ekşisözlük'te Paypal'da kalan paraları Lösev'e bağışlama yönünde başlatılan bir kampanya var. Nasıl yapılacağını da ekşisözlük'e girip görebilirsiniz. Ben kalan paramı gönderdim; en azından bir işe yarasın. Lösev şart değil tabi ki istediğiniz başka bir kurumuna da bağışlayabilirsiniz. Bu sadece bir öneri.

Scudo

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bakın ne buldum (link) bunun tek nedeni tekelcilik. türkiye yine rant için bir şirketle anlaşıp kendi altyapısında bir sistem oluşturuyor. maksat sistemin sahibi tanıdık olsun, millet mecbur kaldığı için onu kullansın, bu mecburiyet ve mağduriyet sadece bizim açımızdan kâra dönüşsün diyorlar kısacası.

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Sadece fikrimi paylaştım. Ve bu forumda anladıgım kadarıyla sadece muhalif dil alkışlanıyor. Keşke bana "sizin gibiler" denmeseydi. Ifadelerimle siz bisiklet severlere rahatsızlik verdim belli ki. Hepinizden özür diliyorum. Bisikletli günler hepinize.

Bülent Gökmen

Forum Demirbaşı
Tepki
148
Bisiklet
Cannondale
Paypalsız alışveriş oluyor mu? evet oluyor ama rakkamın büyüklüğü küçüklüğüne bakılmaksızın müşteri ile ilişkileri hep pozitif olmuştur. (link) kampanyaya katılmayı ve yeniden aktif olana kadar alışveriş yapmamayı planlıyorum. Zaten ebay e 'giydirme yazımı' yazmıştım burada da gereğini yaparım. Sorun sadece vergisel ise çözülür elbet ancak dış ülkede hangi standartlar uygulanıyorsa burada da aynısı uygulanmalı diye düşünüyorum. Basit bir vergi borcu yüzünden 'macccere dolu ammmerika''da hapis yatanı da biliyoruz. Takipte olacağım...

• Beğen
Tepkiler: sercansekkin

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Bankanın biri kesin benzer bir sistem çıkarmıştır yada çıkaracaktır. Açıklamada ''yerel kurum lisans anlaşmasını onaylamadı ve Türkiye'den çekilmemiz yönünde talimat verdi'' diyor. Müşteri hizmetlerini aradım. Tanımlı kredi kartı üzerinden alışveriş de olmayacak maalesef. Emeği geçenlerin, bizi hergün daha da geriye götürenlerin Allah belasını versin !

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
Yurtdışı alışverişlerinde tabii ki Paypal harici kredi kartı kullanılabilir ama bazı siteler ya sadece Paypal kabul ediyor ya da kendi ülkeleri (veya avrupa birliği ülkeleri) haricinde kredi kartı kabul etmeyip sadece Paypal a zorluyor (güvenlik sebebiyle). Ki bu şekilde alışveriş yaptığım irili ufaklı çok site oldu, oralardan alışveriş yapılamıycak artık, o kötü oldu. Ama tahmin ediyorum Paypal birşekilde sorunları çözüp tekrar Türk pazarına girecektir, yabana atılacak bir yer değil sonuçta Türkiye.

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cuneyt Erkman
Mesela yurtdışı ebay de alışveriş yapamıyorsun ancak türkiye de mesela gittigidiyordan yapabiliyorsun, yaptım da o zaman bu bakiyeden kullanıyorsun.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

EBAY DE PAYPAL OLMADAN ALIŞVERİŞ YAPILABİLİYOR!!!!

İnsanları yanlış yönlendirmeyin artık

7.91dolar ile katıldığım kampanya dir. (link)

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eraypehlivan

@Yavuz S.

Ben de daha yeni okumuş hesabımda alışveriş sonrası kalanı bağışladım, keşke alışveriş yapmasaydım doğrudan bağışlardım, lütfen bir arkadaş bunu ayrı bir konu başlığı yapsın, ben yapamıyorum izin vermedi sistem, çok faydalı bir kampanya cidden ufak ufak baya bir birikmiş.

(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sercansekkin Simdiye kadar hic ekmek kullanmadim. Tadı Nedir bilmem. Boğaz restaurantlarına devam ediyorum gidiyorum. Paristeki restaurantımda de lentilles, du mariage iciyorum, Avenue des Champs-Élysées de bakimimi ekipmanimi satin aliyorum. Omru hayatimda sadece 1 yil kadar ekmek kullandim onu da 1 yilin sonunda bıraktım. Ekmeklik bir durumum oldugunda hizmetçim sebastiyandan rica ediyorum tek tuk ekmek aldırıp kendilerine bahşiş teslim ediyorum. Burada gelip de vah vah fırıncı gidiyormus cebimizde kurus para yok rezil olduk yuh fırıncılar odasına battik gidelim bu malikaneden de demiyorum. Yedigim onumde yemedigim arkamda. Fırıncı olmayinca benim hayatima etki eden hicbir sey olmadi. Bu gece memleketim Floridaya ucağımla gidecegim. Daha once uçağımla ucabilir miydim memleketime? 8 9 saat business class eziyeti cekip gidis donus 3000 lira para vermek yerine simdi 4.5 saatte de evimde olmaya 100000 euro oduyorum. (Evliyim esim ve 4 aylik kizimla birlikte)][burası bizi ilgilendirmez] Bence ulkenizi bu kadar yerin dibine sokmadan once biraz daha dusunelim. [bak burası doğru]derim. Sevgiler saygilar herkese.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Tekelcilik mantığı bitmez Türkiye'de. Sadece daha çok yemek değil dert, başkalarına da yedirmemek. Paranın döndüğü her yerde aynı aç zihniyet durmadan saldırıyor. Troy denen olayı henüz araştırmadım ama Türkiye'nin yeni zengin kesiminin payı olduğunu düşünürsem ki bence öyle, 1 kuruş paramla sakız bile almam (diyoz da sanki sistemin dışında yaşıyos, neyse ülkeden tiksindim bu aralar)

@sercansekkin Nedense içli mesajını okurken aklıma Şahan'ın videosu geldi. Çok güzelmiş hayatın, buradan özendim doğrusu. Biz de iş olsun diye üzülüyoruz işte kendi aramızda.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
lösev için sosyal medya kampanyası çok gzl olmuş. bende hesabımdaki tüm bakiyeyi aktardım. gerekte yok artık zaten madem daha kullanmayacağız. şuan baktımda sanırım 2500 usd gibi bir rakam bağışlanmış 2 günde. çok gzl bişey bu. daha da artar umarım kimsenin parası paypala kalmaz.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
@sercansekkin Benim hayatım da cok şanslıyım ki guzel Sercan Bey :) tepkimizin nedeni farklı ancak. Bu arada 40 yilda bir ihtiyac duydugumda ben de baskasinin kredi kartini kullaniyorum. Iyi bakin kendinize

• Beğen
Tepkiler: sercansekkin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Maalesef bu duruma sevinip, iyi olmuş kendi bankalarımızı bilmem neyi falan (mesela troy) kullanalım diyenler var. Nam-ı diğer aktroller diyoruz bunların çoğuna. Siz bu kafada gitmeye devam edin ne diyelim başka. Bu mesele çok önemli bir meseledir. Maaş alan, maaş yatıran, alışveriş yapan, PayPal sayesinde çok makul fiyatlarda yedek parçalar alanlar var bu ülkede ve bu insanlar dünyanın ticaret omurgasına çok güzel uyum sağlıyorlardı. Hiç değilse interneti kullanmayı biliyorlardı. Şu duruma sevinenlere Trabzonspor'lu Orhan Çıkırıkçı tekme atsın ya.

@Kudret Kurtcebe söylediklerine katılıyorum abi, ama çoğu zaman hepsi boşa gidiyor sanki...

Tepki
46
İsim
Saban Tankus
Bisiklet
Carraro
Paypal dünyada 202 ülkede kullanılıyor.

Peki bu 201 ülkenin göremediği açığı bizimkiler mi görmüş.

Kimbilir yandaşın yalakanın biri paypal benzeri bir ödeme sistemi çıkarıyordur belkide. Troy Bkm express lafları dönüyor ortalıkta. Paypal gibi global bir ödeme sistemi varken kim takar senin Bkm ni Troyunu.

Yurt dışı ağırlıklı İnternet üzerinden iş yapan vergisini son kuruşuna kadar ödeyen ağır Akp li bir arkadaşımı aradığımda yukardakilere feci sövüyordu.

PayPalı sıradan alışverişte kullanan bizim gibi insanların yanında birde bu sistem üzerinden yaptığı işle ev geçindiren binlerce insan var

Bir ara vestel kendi telefonları satsın diye yurtdışından gelen telefonlara ek vergi getirilsin diyordu. Biraz ona benziyor bu durum.

Dünyada PayPal kullanmayan Irak Suriye gibi iç savaş sonrası götü başı dağılmış iki ülke ve İran ve Kuzey Kore gibi dünyaya kapalı iki rejim var.