PayPal

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Merhaba. 5 yıldır paypal kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamamıştım. Geçen ay ise banka kartım süresi dolduğu için yenisi ile değiştirildi. Dün yeni kartımı paypala ekleyeyim dedim ama sürekli hata verdi "başka bir kart deneyiniz" diye. Bankamı aradım bizde sorun yok, o kurumu arayın dediler. Paypalı aradım, adınıza iki hesap var dediler. Birini iptal edip yeniden denedik yine hata verdi. Yetkili kişi "artık bizlik birşey yok, bankanız ile görüşün" dedi. Yine bankamı aradım, paypalı işaret etti. Yeşilçamdaki ortaya alınıp dayak atılan adama döndüm. Sürekli birbirlerini gösteriyorlar. Aynı sorunu yaşamış olan var mı ? Başka sitelerde sorulmuş ama cevap alınmamış. Buraya danışayım dedim.

Paypal sorunum çözülmezse bike-component ve chainreactioncycles sitelerinden paypal olmadan alışveriş yapabilir miyim ?

Scudo

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Paypal sorununuzu ininal kart ile çözebilirsiniz. PTT den 5 Liraya kartı alıyorsun tüm dünyada ve internet ortamında geçerli bir kart. ptt atm lerinden yada migrostan karta para yükleyip internette kullanabilirsin yada paypal ile kullanabilirsin :D Çok basit kullanışlı bir olay ben kullanıyorum çok memnunum

• Beğen
Tepkiler: orneken

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@Nini Merhaba. İlk defa duydum bu kartı. Kredi kartı kullanmayanlar için alteratif olabilir. 5 tl ye alınıyormuş. Aylık 1 tl hizmet bedeli alıyormuş. Bir de yüklemelerin yüzde biri kadar ücret kesiyormuş. Bu kart da sürekli çekiyor ama hiç değilse şeffaf bir şekilde. Dediğim gibi kredi kartı yerine düşünülebilinir. İlk önceliğim bu sorunuma çare bulmak. Olmazsa deneyebilirim. Teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Keşkeler

Keşkeler

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Önemli değil rica ederim. Kartı aldıktan sonra ptt atmlerinden yatırırsanız, yatırdığınız paranın %1 ini alıyor ama migrostan yatırırsanız yatırdığınız para dışında 1 veya 2 lira ücret alıyorlar. Birde eğer kartta para yoksa aylık hizmet bedeli almıyor ve bir kaç ay sonra para yükleseniz bile önceki ayların hizmet bedelini kesmiyor :D Ve tabi Kartın yaş sınırıda yok ptt ye gidip sıra alıyorsunuz 5 lira verip kartı alıyorsunuz başka işlem yok. yok işte form doldurma imza atma falan bunlar yok

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ön ödemeli kartlar mantıklı. Ancak İninal lart ile birtakım sorunlar yaşamış ve hem İNG bank'a hem de ininal'a küfrederek kartı çöpe atmıştım. Paypal'ın ön ödemeli kartı paypal nakit'i kullanıyorum ben de. Bana daha çok güven veriyor nedense :)

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@MeTaLioNs Merhaba. Paypal karta baktım da limit kısmı biraz garip geldi. Günlük 300 lira yükleyebiliyormuşuz ve yine 300 lira harcayabiliyormuşuz. Aylık da 1000 tl .Ben grupset almak istesem alamıyorum galiba. Gerçi o kadar büyük alışveriş yapmam ama çok kısıtlayıcı geldi.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orneken

Merhaba. günlük 300 TL değil, işlem başına 300 TL yükleyebiliyorsunuz. Diyelim ki 2000 TL'ye grupset alacaksınız. 7 kere 300 TL yükleme yapabilirsiniz. Migros, her yükleme başına 2 TL ücret kesiyor. TEB atmlerinde işlemler ücretsiz.

• Beğen

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Bankanız Ziraat Bankası ise evet kart eklenmiyor. Ben de uzun uzun kendileriyle görüştüm ve bana paypal'ın güvenlik açığı olduğunu ve Ziraat kartlarının eklenmeyeceğini söyledi. Paypal'ın açığını bir tek Ziraat yakalamış demek ki, bravo.

• Beğen
Tepkiler: Keşkeler

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@Oğuzhan Y. Denizbankın paracard denen kartını kullanıyorum. Bundan önce düz banka kartıydı. Sıkıntısız alışveriş yapıyordum. Şimdi ise bilinmeyen nedenden ötürü ekleyemiyorum. Yarın yine darlayacağım müşteri hizmetlerini.

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Bugün yine kartımı eklemeye çalıştım. Yine aynı hatayı aldım. Babamın parakartını kartı deneyince ve yine aynı hatayı alınca, sorunun denizbanktan kaynaklandığı anlaşıldı. Aradım müşteri hizmetlerini, anlattım. @Oğuzhan Y. aynı sizin de belirttiğiniz gibi "bankamız güvenilmeyen hesaplar ile yapılan işlemleri bloke ediyor" dedi. Engelledikleri şirket de paypal, bal polen siteleri değil yani :D .

En iyisi kullanıcıdan direkt bilgi almak. @MeTaLioNs Bike-componentsten alışveriş yapacağım. Banka kartımın üzerinde mastercard yazıyor. Deneyince kartımla direkt olarak alışveriş yapabiliyorum (telefonuma kod geliyor). Araştırınca şikayet sitesinde "denizbank euroyu önce dolara sonra tl ye çevirmiş. yüksek bir fark almışlar benden" yazmış birisi. Müşteri hizmetlerini arayınca yüzde birlik bir komisyon alıyoruz dediler. Yani kendi banka kartımla almaya kalkarsam hem kur çeviri farkını hem de yüzde birlik komisyonu ödemiş olacağım. Bu paypal nakit kartta kur çevirme işlemleri nasıl oluyor ? Önceden paypal kullanırken epey bir tırtıklıyorlardı. Araştırınca ayarlardan kuru banka çevirsin seçeneğini seçince bir nebze hafifledi. Paypal nakit kartta da sanırım bu banka teb bank oluyor. Paypal ayarını yapsam bile aynı kur çeviri farkını burada da mı yaşıyacağız ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@orneken

Kartınızın numarası değişti mi? Yoksa aynı numara ile son kullanma süresi mi değişti?

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@clubber Evet yeni kart gelince numaram da değişti.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@orneken

Bu çevirme yönteminin Denizbank ile alakası yok. Bütün kredi kartlarında yöntem aynı. Euro harcandıysa önce US dolara çevriliyor sonra Türk Lirasına çevriliyor. Kredi kartları Amerika üstünden işlem gördüğü için böyle oluyor. Bankasına göre bu bahsedilen çevirme kurları değişebilir.

• Beğen

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Denizbank müşteri hizmetlerindeki kişi visa mastercard kurlarını kullanıyoruz demişti, şikayet sitesinde ise müşteriye de serbest kur denmiş. Paypalı aradığımda ise ya paypal kurlarını yada kartın bağlı olduğü teb bankınki kullanılır seçiminize göre demişlerdi. Yani ya denizbanka teslim olacağız ya da paypal kartını 5 liraya alıp teb bankın kurallarına uyacağız. İki uç da kahverengi. Biri sadece daha az uğraştırıyor. Kendi kartımı kullanmaya daha yakınım.

@clubber Peki bankama direk olarak dolar ya da euro yatırsam , bu kur girdabında kurtulabilir miyim ?

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@orneken

Yurtdışından paypal kart ile alışveriş yaptım. Bu kartta da kur farkı oluyor maalesef. Standart bir uygulama bu.

Düzeltme: Bu arada üşenmedim 1 kasım 2015 tarihinde merlincycles'tan yaptığım 54,40 euroluk alışverişimi inceledim. O tarihte 1 euro = 3.21 TL'ymiş. Bu da 174,6 TL eder. Paypal Nakit kartımdan 174,48 TL çekilmiş. Yani aynı tutar. Sevindirici bir olay :)

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
@MeTaLioNs gerçekten adaletli bir kur uygulamışlar. Ben de bugün denemek için direkt olarak banka kartımla alışveriş yaptım. 89 euro da 2 liralık fark alınmış. Sizin örnek kadar olmasa da karşılanabilinecek bir fark. Ama denemek için bir tane paypal kart alacağım.

Cevap veren, ilgilenen herkese teşekkürler.