Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

paylaşım...

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında HAKAN VİDİLLİ tarafından paylaşıldı.

1. HAKAN VİDİLLİ

HAKAN VİDİLLİ Yeni Üye

Seviye:
    Domuz gribiyle ilgili postama gelen maili özetleyerek aktarıyorum.

Mikrobun vücuda giriş noktaları yalnızca burun delikleri,ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır.Bunu mümkün olduğunca engellemek için bazı çok basit önlemleri uygulayabiliriz.

1-Ellerin sıklıkla yıkanması
    2-Ellerinizle yüzünüze dokunmayın yaklaşımı.(yemek,banyo ve yara bakımı gibi zorunluluklar dışında yüzünüzün herhangi bir yerine dokunmaktan kaçınınız)
    3-Ilık tuzlu suyla günde iki kere gargara yapınız.Sağlıklı bir kişinin ılık,tuzlu suyla gargara yapmasının etkisi,hastalığa yakalnmış olan bir kişinin tamiflu kullanması ile aynıdır.
    4-Yukarıdaki önleme benzer olarak;burnunuzun içini en az günde 1 kere ılık tuzlu suyla temizleyiniz.(günde bir kere burnunuzu sünkürün ve sonra ılık tuzlu suya batırılmış pamuk tamponlarla silerek temizleyiniz)bu yolla burnunuzda bulunan virüs sayısını etkili bir şekilde azaltmış olursunuz.
    5-Narenciye suları gibi C vitamini bakımından zengin olan yiyecekler kullanarak doğal bağışıklığınızı güçlendirin.
    6-Bitkisel çaylar,çay,kahve gibi sıcak veya ılık içeceklerden içebildiğiniz kadar çok için.Sıcak içecekler gargara yapmakla aynı etkiye sahiptir fakat ters yöne doğru.sıcak içecekler virüsleri yaşamaları mümkün olmayan ortama sahip olan mideye doğru yıkayarak götürürler.H1N1 virisü mide'de çoğalamaz,herhangi bir zarar veremez ve yaşamını devam ettiremez.

Dr.Vinay Goyal -Yoğun bakım ve tiroit uzmanı

Ben yorumsuz olarak aktarıyorum.aklınıza yatarsa uygularsınız.saygılarımla

2. cazz

cazz Kıdemli Üye

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler. çok zor bir uygulaması yok. denemekte yarar olduğunu düşünüyorum

HAKAN VİDİLLİ bunu beğendi.
  3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Mesleğinde sesini ve boğazını kullanan birisi olarak benim olmazsa olmazlarım haline gelmiş kurallar bunlar.
    Teşekkürler,
    bilmeyen arkadaşlar için çok faydalı

4. BULUT ÇELİK

BULUT ÇELİK Forum Demirbaşı

Seviye:
    paylaşım için teşekkürler.. bu arada aşının twhlikeli olabileceğini duydum doğrumudur bilemem amakişisel önlemler daha etkiliymiş..

5. nükleer kedi

nükleer kedi Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkürler.