Patlamaz dayaıklı mtb lastiği önerisi istiyrorum...

Tepki
24
Bisiklet
Colnago
Arkadaşlar merhaba, kullandığım bisiklet mtb Kron XC 2000 modeli , bisikletin üstünde Schwalbe marathon 1.50 patlamaz lastik var uzun zamandır kullanıyorum 10000km olmuştur diyebilirim , genellikle dağ tırmanışları yapıyorum asfalttaki ve rampalarda ki performansı sebebiyle bu lastiği tercih ettim, artık kışın kendini hissettirdiği(yağmur , çamur) bu günlerde acilen patlamaz mtb lastğine geçiş yapmam gerekiyor .Araştırmam sonucu yine Schwalbe'nin marathon plus mtb lastiği tanesi 160tl civarına geliyor ,kısaca aşırı tuzlu .Sizden ricam bana patlamalara dayanıklı , yol tutuşu iyi ,her türlü zemine ayak uyduracak , fiyatı da fazla uçuk olmayan 26'' mtb lastiği önermeniz.....İyi günler.

Scudo

Çağatay Y.

Forum Demirbaşı
Tepki
100
Bisiklet
Salcano
Mehmet Tuğrul Ersazak,

Öncelikle avatarınızdaki resmi çok beğendim.Sizin bütçeniz nedir uçuk olmasın derken?Örneğin 1 lastiğe 150 lira verebilirim şeklinde cevap verebilirseniz daha iyi yardımcı oluruz.

Tepki
24
Bisiklet
Colnago
@Çağatay Y.

Merhaba Çağatay bey, 1 lastiğe 160 tl vermek bana gereksiz geliyor 2 tanesi o fiyata olsa kabul edebilirim mesela .

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bir öneride bulunamıyorum fakat. 2 lastik 160TL olacak, patlamalara dayanıklı , yol tutuşu iyi ,her türlü zemine ayak uyduracak , fiyatı da fazla uçuk olmayan 26'' mtb lastik.
Valla bende merak ediyorum bakalım öyle bir lastik varmıymış :mlk:

Tepki
24
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru

İllaki vardır birader,yoksa bile sadece patlamaya dayanıklı ve yol tutuşu iyi olsun o da yeter ;)

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Tuğrul Ersazak

@BF Okuru

Buyrun hocam. ;)

(link)

Bu lastiklerden var elimde 1 çift, sıfırdan farksız aldığım gibi duruyor %1 yıpranma bile yok, çiftini 120 TL'ye verebilirim farklı bir bisiklete geçtim o sebeple bunları kullanamıyorum.

Patlamaya karşı koruması, SafetySystem, DuraSkin gibi özellikleri vardır inceleyebilirsiniz çok güzel bir lastiktir, yere temas eden kısmı düz ama kenarlarda dişler var hafif arazi koşulları ve kaldırımlar için. 4-5 sene patlatmadan kullananlar var.

Tepki
24
Bisiklet
Colnago
@M.A.Güneş
Hocam selam, lastiği inceledim gayet güzel duruyor yalnız tam anlamıyla bir mtb lastiği değil , benim şuan kullandığım Schwalbe marathon 1.50'den tek farkı yanlarında dişleri olması .Aradığım şey tam olarak bir mtb lastiği , yağmur çamurda işimi görecek ve kolay kolay patlamayacak .Schalbe marathon plus mtb lastiği istediğim özellikleri karşılıyor fakat teki 160tl ,bence bu parayı bir lastiğe vermek aşırı lüks olur TR şartlarında ,bu sebebten dolayı bu konuyu açtım. , ....

9magiko

Forum Bağımlısı
Tepki
606
İsim
Murat Ali Güneş
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Tuğrul Ersazak

Anladım hocam, ben Marathon Plus düz modelinden bahsediyorsunuz diye düşündüm, MTB modeli ayrıymış.

Bu durumda 2 önerim olabilir, yurtdışından sipariş verebilirsiniz 2 hafta kadar beklersiniz ama 80-90 dolar arası bir fiyata gelir lastikler gümrük bedeli olmaz. Ya da standart uygun fiyatlı bir lastik alıp Slime kullanabilirsiniz.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kenda Small Block Kullanıyorum 4000 Km'ye Yaklaştım Bir İki Kez Patladı...Daha Önce'den Contınental Race Kıng(9700 Km Kullandım) Bu Yİne'de Az Patladı 10'u Geçtiğini Sanmıyorum...Contıden Sonra Mıchelın Traıl Kullandım 4 5 Bin Km o da bir iki kere ancak patladı...Bu Lastiklerden Hangisi İyi Dersen:Contınental Her Türlü Asfalt Arazi Yola Yapışma Olsun Güven Veriyor,Sonra Kenda Yağmurda Hafif Arazide Güven Veriyor En Sonda İse Mıchelın Aslında Tip Olarak En Beğendiğim Lastik Ama Yanlış Modelini Tercih Etmişim Çok Dişliydi Çamur Lastiği Ama Ben Asfalt-Arazi Kullandım Performans Derseniz Arazi Islak Toprak İçin Çok İdeal Taşlı Ortama Sokmayın Kesersiniz Yağmurlu Asfaltta Kullanırken Kaskı Eldiveni Takın Çok Sakat...

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Continental raceking 2.20 kesinlikle hem ekonomik hemde guzel bir lastik hem arazide yol tutusu guzel hemde asfaltta yormuyor bence en iyi ozelligi bu bende 3000 km dir kullaniyorum siddetle tavsiye ederim ustelik 2.20 oldugu icin bisikletin yerden yuksekligi de artiyor hem guven veriyor hemde arazide avantaj yani race king diyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Nedo
Tepki
24
Bisiklet
Colnago
@can akıncılar

Hocam iyi geceler, bahsettiğin Continental lastikleri biliyorum bu modeli mi senin kullandığın :(link) fazla çeşidi var bunun.Telli veya telsizden hangisi iyi korur ne farkı var tam olarak biliyor musun?, Telli olan daha makbul olması gerek sanırım.

Tepki
2
Bisiklet
Castello
Şuan maxxis overdrive maxxprotect kullanıyorum. Son derece memnunum. Yağmurlu dahil her türlü havada kullandım gayet güven veriyor. Önerebileceğim bir ürün kesinlikle tavsiye ederim. Zaten üzerindeki su kanalları da yağmurda kullanmak için gereken şeyi bize veriyor. Bence tek sorun havasının çabuk inmesi onun da dış lastikten kaynaklandığını sanmıyorum.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Tuğrul Ersazak

Contınental Race Kıng 2.2 Telli...Tabi Bu Lastiklerden Almayı Düşünüyorsanız Lastiğin Yanaklarına dikkatli bakın Lastik İpleri Gözükmesin...Zaten Zamanla Çıkacak...Kenarları biraz dayanıksız...