Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlamayı önleyici SLIME uygulaması

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Osman Atasoy tarafından paylaşıldı.

1. Osman Atasoy

Osman Atasoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bisikleti 1,5 ay önce aldım. Henüz 150 km bile yapmadım. Hafta sonu tura çıktım, 15. km de arka lastiğim patladı ve turu yarıda kesip eve döndüm. Bisikletim Salcanao Astro 30. Lastikler Continental Race King 26x2.2. Patlamayı önleyici SLIME uygulamasını araştırdım biraz. Bu uygulama ile 3mm e kadar patlaklar önelene biliyormuş. Bu sıvı uygulaması ne kadar süre etkili ? Belli bir süre sonra yenilebiliyormuyuz ? Uygulamadan sonra iç lastikleri belli bir süre sonra yenilemek mi gerekiyor ?
    Bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ? Teşekkürler.

alperK bunu beğendi.
  2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bende aynı dertten muzdarip olduğumu belirtmek isterim.Yama yapmaktan gına geldi Slime konusunu bugün yarın ben açacaktım.İsabet olmuş:)

Osman Atasoy ve alperK bunu beğendi.
  3. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kolumda uyuyan kedimi kaldırarak yazıyorum bu yazıyı :Deve 10 km uzakta lastiğimin patlaması ve 1 ayda 8 yama yapıyordum,genelde 50 kmlik turlar yaparken strese girmem nedeniyle araştırdım ve slime aldım aralık ortasında.ben 520 km ve 4 aydır kullanıyorum bir kere ön bir kere arka lastiğim patlamış bunu lastikleri söktüğümde farkettim kim bilir nerelerde patladı haberim bile yok ,kafam rahat 2 adet iç lastik ve 250ml slime aldım hepsi 40 tl tuttu ve 40 tlye kafam rahat slime 30 yamaya kadar kapattığını okumuştum,genelde çivi kirmesi veya cam batması nedeniyle lastik patlar ve bunları slime onarıyor,bir kere slime kullanırken tel girdi bende yavaş gidiyordum arka lastik inmeye başladı hemen hızladın ve tekeri onardı yani patlağı kapaması için 15km/h de biraz sürmek gerekiyor 5-10 metrede onardı yolumun üstünde benzinlikte eksik havayı tamamlayıp devam ettim,kullandığım lastik 2.2 raceking ve rubena cobra 1.90

4. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Cevap için teşekkürler:alkis:benim birkaç sorum daha olacak benim siboplar presta sibop bu siboba uygun slime var mı?Slime ı her teker için mi alıyoruz?Slime uygulamasını tam olarak nasıl yapıyoruz yani sadece bu sıvıyı mı sıkıyoruz içine anladığım kadarıyla hava da basmamız gerekiyor?

5. Osman Atasoy

Osman Atasoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    dün bir bisikletçiye sordum ön arka tekeri 20 tl yaparız dedi. Fakat ürün SLIME marke değildi ve 6 ay gider sonra iç lastikleri değiştirmen gerekir dedi. Bu yüzden biraz kafam karıştı. SLIME de 2 yıl yenilemeden gitiği okumuştum. Eğer 2 yıl sonra yenilemek, iç lastikleri de değiştirmek anlamına geliyorsa, bence 40-45 TL ile bu uygulamayı yapyırmak mantıklı. En azından zırlı lastikler evladiyelik olabilir ama onlarında tanesi 120 TL civarı. Bence SLIME uygulanabilir gibi gözüküyor, tabi başka bir sorun çıkartmıyorsa...

benim bildiğim Schrader yani iğneli sibob (araba tipi) için yapılabiliyor diye biliyorum. Siboplar çıkartılıp SLIME uygulaması yapılıp, sibop iğnesi yerine takılıyor ve hava basılıyor...

Mustafae bunu beğendi.
  6. Ömer İlker

Ömer İlker Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de ince siboplara olmuyor diye biliyorum. Ama slime hazır iç lastikleri var. Doğa Bisikletten bakabilirsin.

7. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    İnce sibopluyuz diye sürekli lastiğimiz mi patlasın! Buradan Slime a sesleniyorum bizler için de üretim yapın :D

Osman Atasoy bunu beğendi.
  8. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  9. Osman Atasoy

Osman Atasoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
  10. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Olmaz sa onlardan alayım :D

11. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    alperK bunu beğendi.
  12. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Bu içlastik içerisinde sıvı olduğu takdirde patlasa bile uzun süre sizi idare ediyor diye biliyordum ama adının slime olduğunu bilmiyordum. Benim şahsen kullanmışlığım yok lakin arkadaşlarım kullanıyo, birinin hatta tekeri patladıydı 2 hafta sonra fark etti :D :D Hemen onarıcı bir özelliği var ve bu benım de çok ilgimi çekti. Yakın zamanda memlekete dönüş yaptığım vakit hemen birtane almayı planlıyorum. Kullanan arkadaşlar da yorumlarını yazmışlar sağolsunlar. Teşekkür ederim :)

13. Osman Atasoy

Osman Atasoy Aktif Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    aslında adı slime değil markası o. Self sealing diye geçiyor. Slime ve Rubena marka olarak var. Rubena daha ekonomik ama slime biraz daha popüler gibi...denemek lazım. Yakın zamanda bu uygulamayı yaptıracağım...

14. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,

Delta Bisiklet Slime Türkiye temsilcisi bütün ürünleri http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_SelectMark,235,OdesisMc linkinden görebilirsiniz.

Sıvı olanlar neredeyse bütün iç lastiklere uygulanabiliyor. Presta olanlarda supapları sökülebilenlere uygulanabiliyor.

Çok etkili bir ürün ve neredeyse sizi hiç yolda bırakmıyor. En az 2 yıl patlamaya karşı dirençli 2 yıl üzerinde olan lastiklere bile rastlıyorum.

Bazı ürünler stokta kalmayabiliyor ama en kısa sürede tamamlanıyor.

Sökülemeyen prestalara da biraz uğraş sonucu uygulanabiliyor.

Bütün bu tip ürünlere slime demek çok yanlış çünkü en etkilisi Slime markası

Üzerinde bulunan logo

Ürün çeşitleri

Sıvı olarak
    İç lastik olarak
    koruyucu bant olarak ( En etkili yöntemdir )

M.Cevat Bayhan ve Osman Atasoy bunu beğendi.
  15. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Benim merak ettigim birsey var aydinlatirsaniz sevinirim.
    Mevcut lastiklerde patladiginda ic lastigi sokup yama yapiyor, dıs lastik kontrolu ile patlamaya sebep olan cismi bulup cikariyoruz. Slime uygulanmis lastik kendini onariyor tamam. Ancak dis lastikteki patlamaya sebep olan cisim ne oluyor? Bu cisim surekli orada kalarak lastige zarar vermeye devam etmiyor mu? Sonucta ne lastik patladigini farkediyoruz, ne de patlak sonrasi lastik sokup patlamaya neden olan cismi cikariyoruz...

mustafa genç ve Mustafae bunu beğendi.
  16. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bi ara bende bunaldim yama yapmaktan günde iki kez yama yaptığım oluyordu hatta bisikleti yerden yere vurup üzerinde tepinmek çok geldi içimden. sonra ne oldu bilmiyorum birden lastiğim patlamamaya başladı uzuuuuun zamandır yama yapmıyorum hadi hayırlısı. Ama planım var Silim den almak yinede

17. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İnce sibobu kalına çevirebilirsiniz arkadaşlar assos50slx aldığım gün arka lastik patladı ince siboblu olduğu için sıvı katamamıştım.patlakları yaptırıp serviste kalın sibobluya çevirttim.zor değil maktapla sibob deliğini genişletiyorsun.bir keredinde eve vardıktan sonra lastik inmişti merak edip baktım serçe parmak büyüklüğünde vida girmiş.18km yol gitmiştim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yeniden Merhaba,

Hem tubeless hem de iç lastikli bisikletler için

-Slime uygulamasıyla iç lastik deliği kapatıyor ama dış lastik üzerinde cam veya çivi kalmışsa onu da fark edip çıkartmak gerekir
    -Slime uygulanmış olan bir lastiğin havası inebilir. Korkacak bir şey yok hava basıp devam edebilirsiniz. Sıvı duran bisiklette aşağıya doğru akar böyle bir durumda havayı basıp tekeri döndürmek gerekiyor. Teker döndükçe delikler hemen kapanıyor. Ayrıca büyük bir delik olduğunda sıvıyı deliğe denk getirmek için delik kısmı en aşağıya kadar çevirin. Delik kapandıktan sonra tekrar hava kaçırmaz.

19. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ulaş kardeşim, şu stoklarınızı bir an önce doldurun da biz de alacaklarımızı alalım. Malum sezon açıldı, dağa, bayıra çıkmaya başladık...
    İhtiyacım budur ama elinizde yok ne yazık ki...
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,6103,OdesisMc

Kolay gelsin...

20. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye: