İnceleme Patlamayan Lastik! Schwalbe Marathon Plus Tour

Tepki
11
İsim
Seçkin Bedük
Bisiklet
Cube
@Tur Şoförü üstad bisiklet cube touring serisi mi? bende (link) var,özellikle uzun turlar ve toprak araziler için marathon plus a geçmeyi düşünüyorum, peki şu tarz bir yolda kullanırsak sıkıntı olur mu? (maşa amortisörlü)

Selamlar

Komondonun_yerine_gider-_Come_enjoy_nature_of_Demrihisar.jpg

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım
Scudo
Tepki
769
Bisiklet
Cube
@seckinbeduk Selam. Evet bisikletim Cube Touring.Bu tarz yollara da girecekseniz benim kullandığım "Marathon Plus Tour" u öneririm. "Marathon Plus"ın uzun tur lastiği. Ben giriyorum, herzaman asfalttan gitmek olmaz deyipte. Bir sıkıntı olmadı hızımıda ayarladığımda.

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
FOTO 1 .jpg FOTO 2 .jpg FOTO 3 .jpg FOTO 4 .jpg FOTO 5 .jpg FOTO 6 .jpg Merhabalar. n11 üzerinden Lüleburgaz Güven Bisiklet'ten almış olduğum ve dün teslim edilen henüz kullanmadığım iki adet (link) lastiklerinin iç tarafını incelediğimde kuşkulandığım izler vardı. Fotoğraflarını ekledim. 1. Fotoğraf normal olarak düşündüğüm iç yüzeye ait, diğer 5 fotoğraf ise kuşkulandığım yerlere ait. Her iki lastikte de bu izlerden çok var.
Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekler teşekkür ederim.

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
bike-discount.de sitesinden ''marathon plus smartguard (7 üzerinden 7 koruma)'' sipariş ettim 8 aydır kullanıyorum her yola girdim, son anda farkettiğim camın dikenin üstünden geçtim defalarca bir kere bile patlamadı. kargo ve vergi vermeme rağmen türkiyedeki fiyatından daha ucuza geldi.öyle olmasa bile bu site en azından kutulu ve özenli ürün gönderiyor, burdakiler gibi poşete atıp koli bandıyla sarıp yollamıyor.

ÇAMKOMLU

Daimi Üye
Tepki
431
İsim
HASAN
Bisiklet
Diğer
(link) lastikle ilgili durumu ve fotoğrafları Lüleburgaz Güven Bisiklet'ede bildirmiştim. İlgilendiler ve ana dağıtıcı olan Aslı Bisiklet'e yönlendirdiler. Aynı fotoğrafları Aslı Bisiklet'e ilettikten sonra gelen yanıt aşağıdaki gibi:

Merhaba Hasan bey,
Bu izler lastik kalıptan çıkartılırken oluşan izler, bir zararı yok, marathon serilerinde görülebiliyor.
Eğer bir sıkıntı yaşarsanız lastiklerle ilgili bize bildirin.
İyi günler,

Özgür Kaya
Product Executive

(link)
T. 0212 527 35 63
F. 0212 522 55 81

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@ÇAMKOMLU Buna benzer izler sanırım benimkinde de vardı. Yanlış hatırlıyor da olabilirim ama iç yüzey pürüzsüz değildi.

2016 yılının başında almıştım lastikleri. O günden beri bir kez bile patlamadı. 4500 km'ye yakın kullandım. Dişlerde biraz erime var, yol tutuşu azaldı ama hala kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ÇAMKOMLU

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zırhlı lastik alamayan arkadaşlara formula x lastik sıvısını tavsiye edebilirim.

Bisikletimi 4 ay önce aldım ve ilk 80 km de iki defa lastik patlattım.
Formula x ten sonra 550km daha sürdüm ve şuana kadar şükür bir kere dahi lastiğim patlamadı.
Lastiğim eskiyene kadar bu şekilde devam edip, eskiyince bende sizler gibi zırhlı lastik alacağım...

bisiklethobimiz

Cemsiz 7 Yıl
Tepki
1.563
İsim
Coskun ortacakiroglu
Bisiklet
Bisan
2014 yılı aralık ayı Bisan Achill 28 jant Bisikletime Schwalbe Maraton Plus 38C taktırmıştım, 2015 yılı 25 gün tur dahil 5 bin km. 2016 yılı 53 gün tur dahil 7.100 km. 2017 yılı 64 gün tur dahil 7.700 km. yol katettim, fiyatı yüksek gibi gözükse de patlamayan lastik bisikletle geçen sürenizde sorun yaşamıyorsunuz, eskiyen lastiklerin yerine bu sene yine schwalbe maraton 35C taktırdım, yine sıkıntısız bisikletli günler olacağını düşünüyorum, IMG_1506.jpg IMG_1491.jpg