Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

patlamaya dirençli lastik

Konu, 'Tekerlekler' kısmında d.engin tarafından paylaşıldı.

1. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar.Bisklet konusunda yeniyim.15 gün oldu salcano city fun 60 aldım.Ve malesef tekerleğime cam girdi ve patladı.Zaman bulunca 50-60 km uzaklaşıp dönecek turlar yapacam.continental plus diye bir lastik buldum netten.Patlamaya karşı korumalı.Ne dersiniz bisikletimin orijinal lastiği ve bir pompa ve yama seti yeterlimi yoksa zaman kaybetmeden bu lastiği almalımı.

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Schwalbe Cx Comp öneririm.Test edildi onaylandı :islik:

3. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim için maliyette önemli ne kadardır acaba çifti. Ayrıca bu lastiği alınca patlama korkum geçecek mi. Her mola verişimde ilk işim lastikleri sıkmak olmayacak mı artık :)

4. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yani fiyatını internetten öğrenebilirsiniz.Takım olarak benim bisiklette var.Yol tutuşu mucur yolda aynı zamanda viraj dönerken bile sağlam.Onun haricinde kevlar lastik.Yani patlamaya dirençli.Sİzin sürüşünüzü bilemediğim için ve nerelerde turladığınızı bilemediğim için patlama korkunuz ile ilgili birşey söyleyemeyeceğim..

5. emre özbay

emre özbay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Schwalbe matarhon plus eğer bütçeniz yetiyor ise düşünmeden alın hem performanslı hem de 5mm kalınlığında koruma kalkanı var (smart guard)

6. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    patlamaya karşı en dayanıklı lastik schwalbe marathon smart guard modelleridir, içinde 5cm patlak koruma tabakası bulunuyor lastiklerin...
    aynı sistem continental plus serisinde de var(sanırım daha ince olarak). ancak bu modeller yaklaşık 2kg ağırlığa sahip çiftinde.

bu lastikler bile patlamayı 100% engellemez, belki 95% diyebiliriz. ayrıca marathon plus gördüğüm çok sayıda yoruma göre janta oturtması zor bir lastikmiş, haliyle zor patlar ama patlayınca da yaması daha zor olur. yine yama setini uzun yollarda yanınızda bulundurmalısınız.

ayrıca schwalbe marathon plus bütçenize göre pahalı kalabilir sanırım, fiyat/performans oranıyla continental touring plus iyi bir seçim olabilir. ağır olduklarını göz önünde bulundurun, ben kullanmadım ve kullanmam bu modelleri.

7. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Malesef beni aşar şimdilik o fiyatlar

teşekürler verdiğiniz bilgiler için.ben uygun olan continental lastiklerden ilerleyen zamanlarda alayım en iyisi.ilerde bisikletimin kalitesini arttırsam lastiğimin kalitesinide artırırım:)

8. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bunlarla uğraşma 20 tlye slime al kafan rahat olur.500 kmdir kullanıyorum dün lastiklirimi söktüm ön ve arka 1 kere patlamış haberim bile yok . :D

9. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    20 tl ye slime dediğiniz lastiğe sıkılan sıvımıdır acaba.nasıl birşeydir nasıl kullanılır.

10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet iç lastiğin içine 1 kutuyu yarı yarıya sıkıyorsunuz patlak derdini unutuyorsunuz

11. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    City sportlardaki 2013 continental touring plus 2014 modellerde country pluslar ile rekabet eden tek lastik schwalbe marathon plus. Schwalbe marathon Green guard versiyonunun koruması her iki lastikten daha ince. Aynı apartmanda 1 yıldır 3 city sport 40 da continental touring pluslarda patlak olmadı. 1 yıldan beri üç bisikletin de lastiği bir kez patlamadı. Continental ya da schwalbenin bahsedilen modellerini öneririm. Schwalbe continentale göre daha uzun ömürlü.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  12. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    internette slime 237 ml iç lastik dolgusu buldum fiyatı 21 lira.Tubeles lastik için tubeles olanını kullanın diyor bu ne demek.
    Birde ben bu ürünü aldım diyelim nasıl kullanacağım.Birde mantığı nedir bu ürünün anlatabilir misiniz.teşekürler

13. Barış C. Şentürk

Barış C. Şentürk Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
  14. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Doğrudur:in:
    Ülkemizde Schwalbe daha çok biliniyor ama Continental'in daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
    Ben her iki lastik markasını da kullandım ve bunu gördüm

15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tubeles iç lastiği olmayan lastikler için,iç lastiği olanlar için diğerini almalısınız

16. Ertan Cen

Ertan Cen Yeni Üye

Seviye:
    Touring plus dayanikli ama epey agir lastik hizli gitmek isterseniz bayagi yorucu. Gözle görülür optik farklarda cabasi eger cok uzun tur yapmayacaksaniz olamzsa olmaz degil.