Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Patlak önleyici

Konu, 'Tekerlekler' kısmında hasan yazar tarafından paylaşıldı.

1. hasan yazar

hasan yazar Yeni Üye

Seviye:
    Sa iyi geceler patlak önleyi şeritler tur bisikletlerinde kullanıldıgında herhangı performans düşüsü olur mu şerit cekılmelı mı tavsıye edermisiniz tur bisikleti için bisikletim Trek fx 7.2

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Patlak şeridi kullanmadım ama patlak önleyici sıvı kullanıyorum. Gayet olumlu sonuçlar aldığımı söyleyebilirim.

3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    dağ bisikletim var, patlak önleyici şerit kullanıyorum... forumda fi tarihinde anlatmıştım da tekrar uzun uzun yazmıyım...

kısaca, bi arazi sürüşü sonrası, dış lastikten söktüğüm dikenlerin iç lastiğe ulaşmadığını görünce... o şeritler olmadan yola çıkmam ben :)

4. Fatih ÇT

Fatih ÇT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    üstadlar herbiri 150 şer gramdan lastiklere binen 300 gramın farkedilir oranda performans kaybı yarattığını söylüyorlar. Sanırım haklılar da. Bisikletin dönen parçalarındaki ağırlık çok önemli. Ben de kullanırım diyordum ama vazgeçtim.

5. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaş tur bisikleti için soruyor. Tur da o kadar yükü çıkartıp lastik yamayıp tekrar eşyaları yükleyip o yük ile soğumuş vücutla hedeflediğiniz yere gitmek tam bir başbelası oluyor. Kaybettiğin zaman da cabası. Ağırlık hesabı yapanlar performanscı yol bisikletçileri oluyor ki. Vidaların bile gram hesabını yapıyorlar. Tur bisikleti için bu patlak işe yarıyor mu yaramıyor mu? Bence önemli olan bu.

6. Fatih ÇT

Fatih ÇT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

galiba haklısın :in:

Turan Babacan bunu beğendi.
  7. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bir çok ülke gezmiş ve dünyayı gezmeye çalışan Soner Sarıhan'ın bir cevabını buldum.

schwalbe marathon tour'un 5mm liklerini tavsiye ederim. Çoğu turcu bu lastikleri kullanıyor. şeritlerde lastiğe oturmadığında kayma yapabiliyormuş. 40 TL para vermektense iyi lastik almayı daha çok tavsiye ediyorlar. Bir de sıvı kullananlar baya çok var. 3000km sıvı beni çok iyi idare etti diyorlar.En sağlıklı cevaplar uzun zamandır tur yapanlardan gelecektir.

8. GülentYurtsever

GülentYurtsever Aktif Üye

Seviye:
    ben bisiklet hakemiyim ben pek görmedim 300 gr fark var ve önde olsun ne agır bisikletlerle nasıl çocuklar finiş yapıyor bi bilsen önemli olan iyi antramandır

Tahir Keskin ve Turan Babacan bunu beğendi.