Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

patlak önleyici spreyler?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında çağrı kolçak tarafından paylaşıldı.

1. çağrı kolçak

çağrı kolçak Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu patlak önleyici spreylerin olayı nedir. gerçekten yararlı mı. kalıcı bi fayda mı sağlar yoksa bi süre dha götürür tarzı mı. son olarak nasıl kullanıyoruz?

2. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    ben patlak önleyici sıvı kullanıyorum ..daha doğrusu patlak önleyicisi içinde hazır iç lastik (hutchinson marka) ..çok memnunum patlak olunca şişirip devam ediyorsunuz yolunuza..

çağrı kolçak bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Kullandığım 3-5 ay boyunca kasıtlı olarak dikenlerin üzerinde gezdiğimi ve sadece ayda 1-2 kez kadar tekeri şişirdiğimi hatırlıyorum. Ama sonrasında iç lastik kullanılamaz hale gelmişti. Sorun lastikte miydi yoksa patlak önleyici mi lastiği çürüttü zamanla, hala bilmiyorum. Şu anda patlamaya dayanıklı yol lastiği kullanıyorum, yine araziye uygun lastik alınca tekrar patlak önleyici kullanmayı düşünüyorum.

Kullanım şekli ürüne göre değişiyor. Kimisi direkt siboptan konulabiliyor, kimisini sadece bazı cins siboplara koyabiliyorsunuz. Mesela Slime vardı, ince siboplu lastiklere (bir marka hariç) konabilmesi için lastiğe delik açıp sopnra yama yapmak gerekiyordu...

4. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Patlak önleyici sprey terimi biraz hatalı, çünkü bu sprey patlamayı önlemiyor, sadece iç lastik delindiği zaman sıvı yüksek basınçla o deliği kapatıp, katılaşıyor.
    Patlak önleyici sprey yüksek basınçta hemen katılaşır, onun için tubeless lastiklerde daha iyi sonuç verir. İç lastiklerde de etkili ama katılaşma süresi uzun olabileceği için lastik biraz inebilir.

çağrı kolçak bunu beğendi.